• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy wywozicie obornik na zboże? U nas niedawno jeden rolnik wywoził. I czy to się opłaca?
    • Przez lulak
      Chodzi mi o to, aby sianie było jak najbardziej ekonomiczne, czyli aby rozsiany nawóz (np. saletra) nie ulatniał się.
      Czy w pogodę słoneczną, pochmurną, przed deszczem, po deszczu....( bo w trakcie chyba nie bardzo) ?
      Jakie są wasze sugestie i kiedy siejecie ?
    • Przez Diwad890
      mam takie pytanie, tydz czasu leżał nawóz rozsiany (viking i siarczan magnezu) i nie było deszczu po tygodniu popadało dopiero, dużo procent moglo sie ulotnić ?
    • Przez Ainat
      W związku na modę na ekologię a także realny problem wyjałowienia gleb przez intensyfikowanie plonów z upraw polowych , warzywniczych  sadów zacząłem interesować się problemem odtworzenia zasobów pokarmowych gleby.
      Problem jest istotny już u nas w kraju a na Zachodzie , w Stanach czy w Australii palący. Gleby przez wiele lat są pozbawiane mikroelementów i makroelementów przez  coroczne wywożenie wspomnianych zasobów z plonem .
      Odnawiane są tylko NPK i to nie zawsze w wielkości bilansującej stratę.

Gleby stają się jałowe i mimo dużych dawek NPK coraz słabiej plonują.

W internecie jak i w śród naukowców toczy się dyskusja nad stosowaniem naturalnych minerałów pochodzenia wulkanicznego jak mączki bazaltowe , granitowe , dolomity ,bentonity , lawy. .

Temat mnie bardzo zainteresował gdyż jak się okazuje minerały te zawierają całą paletę mikroelementów i makro.
      Czytając skład chemiczny tych minerałów trend ten wydawać się zaczyna wybitnie słuszny i wskazany. Przy odpowiednim poziomie stosowania tych minerałów i podniesienia zasobności gleby realnym się wydaje przywrócenie glebom odpowiedniego poziomu zasobów i utrzymaniu potencjału plonowania przy ograniczeniu stosowania NPK. Włączenie w tą nazwijmy nową technologię nawozów zielonych Ii przywracanie życia biologicznego gleby , rysuje się interesująca przyszłość rolnictwa w nowej odsłonie.
      Wychodzi to na przeciw trendom od cheminizowania sztuki rolniczej w Europie czy Ameryce..

Ciekawi mnie Wasze zdanie i spojrzenie na tą kwestię?
      Zapraszam do dyskusji.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.