Skocz do zawartości
PALAX

Patenty na rozsiew wapna

Polecane posty

PALAX    30

Z wiosną muszę rozsiać wapniak koszelowski na swoich polach. Może macie jakieś patenty do zastosowania w rozsiewaczu dwu tarczowym zwieszanym by te wapno bez większych problemów rozsiać. Bo mój znajomy wczoraj prubował jadnak stwierdził że to lipa. :(

piotrb14    187

żeczywiście to lipa bo wapno zawiesza się :( nawet mieszadło w lejkowym rozsiewaczu nic nie daje. ja mam taki sposób że 1 osoba jedzie traktorem i normalnie tak jak by sie siało a 2 stoi na listwie od tuza i kijem rusza żeby wapno leciała jednak w tym roku pożyczyłem specjalny rozsiewacz do wapna (taśmowy) albo kupić wapno w granulkach i normalnie siać :)

MarekJ2011    0

a czy na wapno można lać gnojowice czy trzeba wapno kultywatorem najpierw a później gnojowice?

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

Podobno nie można ani gnoju ani gnojowicy, choć nikt mi nigdy w pełni nie wyjaśnił dlaczego,przyznam się że po przedplonie pod buraki ,daje wapno defekacyjne, mieszam agregatem a później obornik, a na jesieni ok październik rozwodnioną gnojowicę i nic złego nie zauważyłem, niekiedy wiosną daje jeszcze wapno nawozowe w tym roku 50%, w zeszłym 70%, mam siewnik rcw ale nie mam koła, i rozsiałem zwykłym lejkiem i poszło bez problemów, tylko z mieszadłem, a wapno defekacyjne to rozrzutnikiem z pojedyńczym wałkiem, tylko nieco go obniżyłem, a na podłogę rozrzucam belkę słomy, i też git idzie

krzysio58    0

Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

Lechu    11

Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

T wielki błąd.

PALAX    30

No udało mi rozsiać się ten wapniak koszelowski zwykłym siewnikiem dwu tarczowym. Normalnie wapno się zawieszało na sicie, więc otworzyłem sita na boki, a na środku siewnika umiejscowiłem deskę. Od boku do boku o szerokości około 30cm na lini sit . Zamysłem było to by wapno w siewniku nie naciskało całym ciężarem na mieszadło. Efekt jest zadowalający, bo wapno sypie się bokami dość płynnie. Jedynie resztki z deski trzeba zgarnąć.

Skamp    0

u mnie tak samo taśmowym (kiedyś KOS a teraz Motyl)

Witam

Mam podobny problem, co autor tego tematu. Stąd moje pytanie: ile wapna wejdzie do kosa (w kg)? A czy dałoby się rozrzutnikiem? Bo do rcw nie mam za bardzo dostępu. A jeszcze takie pytanie całkiem nie z tematu: co oznacza rcw, bo podejrzewam, że to skrót?

Pozdrawiam

beja    0

Ja rozsiewałem rozrzutnikiem obornika, z tyłu zakładasz burte i jest spora szpara żeby wapno przeleciało.

Minusy : trza się więcej najeździć po polu no i czasami spada w kupkach, ale uważam że pług i kultywator i tak później je dobrze wymiesza

Rico39    0

Jak myslicie czy teraz dobrze bylo by rozsiac wapno, jest pogoda bardziej jesienna jak zimowa?Kupilem wczoraj wapno z cukrowni ,mialem rozsiac na wiosne ale podobno nie wolno mieszac z nawozami a mam zamiar zasiac przenice przywodkową?

AGRO-TOMAS    0

polecam wapno z okolic częstochowy kupywałem granulowane w big-bag super się rozsiewało lejkiem nie było problemu z wysiewem i to wapno kredowe rozkłada się w 90 %w pierwszym roku

tomek73    189

Może kupiłeś wapno za 400 warte 150 zł. Zganulowany węglan pwewnie. Na worku pięknie pisze nawet że ma P i K

AGRO-TOMAS    0

napewno to była kreda badałem próbke na stacji chemiczno-rolniczej

zauważyłem że po deszczach rozkłada się dobrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Co polecacie,bo Polifoska dosyć droga jest?Sól potasowa czy coś?
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.