Skocz do zawartości
Senator

Brama przesuwna vs skrzydłowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brama
Senator    44

Witam, mam dylemat. Która z tych bram by była lepsza (światło wjazdu 6m)?

Jak wam sprawują się takie bramy? Co prawda mam już bramę przesuwną 6m światła wjazdu nową pomalowaną podkładem ze słupkami i furtką lecz jej zakup był spowodowany naprawdę okazyjną ceną i na razie sobie leży  :)

Tak więc co zrobić? Zakładać tą, do niej trzeba jeszcze kupić wózki (koszt ok 500 zł) no i te porządne fundamenty, czy sprzedać i kupić skrzydłową za tą kasę, bo mam dziwne przeczucie że przesuwna będzie się gięła i nie trzymała poziomu ze względu na jej wagę (kute elementy) :unsure:  

Jakie są wasze spostrzeżenia, po prostu która lepsza  :D

Edytowano przez Senator

Sadek    449

Odnośnie gięcia, zależy jak jest wykonana jeżeli solidnie to nie powinna się giąć.

Suwana brama ma to do siebie że nie lubi "lipy", skrzydłowa to 2 słupki 4 zawiasy ramka i brama gotowa, a w suwanej liczy się precyzja: krzywa prowadnica, słaba konstrukcja, wózki źle zamontowane (słabe wózki), słaby fundament wystarczy że jeden z tych czynników wystąpi i brama suwana jest problemem.

Pytanie czemu cena była okazyjna (może właśnie w sobie kryje jakąś wadę). Osobiście sceptycznie patrzę na okazję/promocję.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

danielhaker    823

U nas będzie przesuwna i też 5,5 czy 6m. Mi się wydaje że jest lepsza od skrzydłowej bo wiatr ci nie macha i w Sylwestra nie wyniosą :lol: W ogóle jest wygodniejsza.

Senator    44

@Sadek - cena była okazyjna bo było to spowodowane upadłością firmy i wysprzedawali co się da  :) a więc powinno być wszystko dobrze z nią. prowadnicę ma prostą, 80x80x5, rama jest wykonana z profila zamkniętego, wypełnienie drut taki w przekroju kwadratowy gr coś ok 10mm, co 1,2m znowu z góry do dołu profil zamknięty taki sam jak cała jest dookoła  :)

Miejsca też jest dość, więc to nie jest problem. Pozostaje tylko kwestia wózków i fundamentów pod nie. Jak myślicie czy te by się nadały? http://allegro.pl/wo...1495377995.html

I jakie muszą być fundamenty pod te wózki? Brama ma 6m światła wjazdu i przeciwwaga 2,2m czyli razem 8,2m  :)

Edytowano przez Senator

Sadek    449

Te wózki mogą być, mają regulację boczną, fundamenty robią dla takiej bramy na 3mb tylko pod wózkami, ale moje zdanie jest takie że fundamentu min 8,5m tak aby całość tzn wózki + słupek końcowy były razem połączone fundamentem min. 1,3 m w głąb (ok 5 m3betonu) (zimą wszystko trzyma się razem), a jeszcze jeżeli brama była by otwierana na cały dzień to fundament powinien mieć ok 15 mb (ok. 8 m3 betonu) żeby w momencie otwarcia była podparta na końcu (aby nie zwisała).

Spotkałem się z opinią że to bardzo drogie rozwiązanie, ale solidne nie ma że w zimie brama się nie zamknie po mróz inaczej "podniesie" bramę a inaczej słupek końcowy.

Senator    44

Jeszcze powiedz @Sadek jakiej szerokości ten fundament miał by być? :)   Bo widzę masz pojęcie w tym temacie :)

darek1972    45

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

danielhaker    823

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

TAm nie ma co zamarznąć. Cały czas jeżdżąc do szkoły (technikum) stawiam rower przy starej podstawówce i tam jest brama przesuwna i codziennie ją otwierałem żeby rower wstawić i nawet w największe mrozy dało się ją otworzyć. A stoi już z 7 lat

Senator    44

Z tym zamarzaniem to ja się też jeszcze nie spotkałem, wujek ma przesuwną 4m i nie miał nigdy takiego problemu ;)

No to fundament już wiem co i jak :)

Teraz pozostaje kwestia wózków: rolki z poliamidu, czy zwykłe stalowe? Te z poliamidu są trochę droższe, producent na Allegro zapewnia że są trwalsze od metalowych. Ciszej brama by się zachowywała na nich chyba, ale ich trwałość. Ma ktoś takie u siebie?

KacperMTZ10    0

Tato budują garaż z jednej strony drzwi skrzydłowe zamontował a z drugiej suwane. I nawet w zimie sie noramlnie otwiera. Moje zdanie jest jak w wypowiedzi wcześniej.

wies115    0

Mamy przesuwana brame i w lato jest dobrze tylko niewiem czemu ale slupek sie przesunol i niemoglismy jej zamykac do konca

Ale oprocz tego to jest bardzo fajna i poreczna jedno popchniecie i jest otwarte :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.