bartusx5

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć

Polecane posty

kobra89    71

Wróble są w naszym kraju pod ścisłą ochroną :blink: Niedługo szczury zaczną chronić... Wróble nie są w stanie długo latać- nieustannie płoszone spadają martwe po kilkudziesięciu sekundach lotu

A więc spadją martwe? albo ja czytac nie umiem albo Ty nie znasz znaczenia słów.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak naprawde jest jedno rozwiazanie:

http://www.google.pl/search?q=hatsan+at&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=qj1XVOeLHsmP7AbL74D4DQ&ved=0CAcQ_AUoAQ

reszta to nieskuteczne polsrodki.

 

Jak ktos chodzi na ryby to wie co to Karas Srebrzysty czyli "bak", wypuszczac ich nie nalezy bo tego jest wszedzie miliony. Wrobli tez jest ale ochrona nie zostala zniesiona.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

Wiatrówka i po wróblach xD

Idziesz wieczorem na zmroku z latarka w wyłapesz wszystkie

Edytowano przez xUrsus912x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptak    0

Ja zamykałem się w chlewie czy tam w kurniku i też za nimi latałem z pałką tak żeby nie usiadły i może po minucie takiego męczenia wyłapałem je. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja ma chyba jeszcze większe problemy. Latem wyżerają mi ziarniaki z kolb kukurydzy a resztę roku siedzą w oborach, stodole albo przy pryzmie. Lata u mnie tego kilkadziesiąt sztuk. U innych tego nie widzę nawet przy pryzmach. Nie sposób zamknąć oborę na stałe lub wyłapać je wszystkie. Obora ma wewnątrz 20X12m i weź tak biegaj z końca w koniec jak one szybsze od Ciebie a co kawałek miejsce do zatrzymania. Sr**ą niemiłosiernie na korytarzu paszowym i w kukurydzę. Na kukurydzę założę siatkę, bo mam już dość, ale co z oborą robić nie wiem, bo w nocy ich nie ma. Strzelałem już do nich, ale rozkalibrowaną wiatrówką. Można tylko dziur w blasze narobić, jak się chybi bo dach jeszcze nie ocieplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wróbel jak każde zwierze uczy się, swego czasu dźwięk przeładowywanej wiatrówki po wyjściu z domu powodował że w promieniu 200m żadnego nie było, potem się znudziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Ja stosuję metodę, że latem, jak mają młode, to wyciagam te młode z gniazd, starając się nie zniszczyć gniazda- potrafią się nanieść nawet 3-4 razy do jesieni. Młode, które wyfruną z gniazda same mają chyba jakiś rodzaj pamięci fotograficznej, bo potem juz zostają w tym miejscu. Kilka lat temu miałam tego plagę- były w kurniku, na strychu, u koni w żłobach.....potrafiły obsiąść tak pole z owsem , że ostatecznie zboże posypalo 1/4-1/3 mniej. Teraz zostało kilkanaście sztuk. ( tylko ) . Młode niedługo po wykluciu charakterystycznie piszczą, więc wiadomo, kiedy uderzyć. Nie można też długo zwlekać, bo młode ok 2 tyg a nawet trochę wcześniej są gotowe do wylotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

stosuje ktoś odstraszacz ultradźwiękowy,  wróble wyniosły się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Miałem kiedyś podobny problem w stodole ,nie dość że zjadały zboże co bym wytrzymał to brudziły okropnie.Straszyłem ich też z wiatrówki alę że lubię ptaszki żadnego nie zabijałem i pewnego razu niechcący powiesiłem w stodole taką płachtę którą była przykrywana wędzarka po świniobiciu ,po prostu  śmierdziała dymem od tamtej pory wróble wyniosły się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wróble  :huh: u mnie nie ma ich od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie też mam teraz problem z tym ptactwem. Siedzą pod wiatą w garażu i nawet ostatnio wpakował się pod zadaszenie przed domem i strasznie paskudza. Jak się tego pozbyć.kot odpada bo po ścianie i konstrukcji nie ma możliwości wejścia. Jakieś straszak lub coś co je wyploszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Wczoraj jeden czlowiek powiedzial mi, ze mial wroble w stodole. Pozakrywal okienka i szpary we wrotach zeby bylo ciemno. Twierdzi, ze sie wyniosly. Stosowal ktos taki patent? 

Bo juz mam dosyc tego dziadostwa. Wszystko obs...ne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Co byście polecili na wróble w stodole  , tak mi nie przeszkadzają mogły by se być ale mam w stodole teeaz na świnie,  przy kontroli u kolegi się czepiał u mnie pewnie to samo będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj