bartusx5

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć

Polecane posty

Junkers    44

To może napisała byś nam o skutecznych metodach pozbycia się wróbli?? Wróble dadzą sobie radę, u mnie są ich takie ilości że przeżyją nawet koniec świata, na szczęście nie muszę się ich pozbywać, bo mi wyraźnej szkody nie czynią.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frankoo    6
Napisano (edytowany)

u mnie dały radę dwa koty.

Tak, kiedyś je wiatrówką młóciłem i kotom dawałem i polubiły to mięsiwo B)

Dla tych co chcą żebyśmy sobie w łeb strzelili czy jaja, macie i płaczcie :

http://www.youtube.com/watch?v=8z8aFP2TVyA&list=UUNqIq439XbEIeJhFJca2J-g&index=14

A jak wam nie pasuje odstrzał tego co przeszkadza mi w uprawie i w gospodarstwie to zapraszam was żebyście odstraszali je, przecież tak bardzo wam zależy na tej zwierzynie :lol:

Edytowano przez frankoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Z trutka na szczury kiepski pomysł. Wiatrówka tak samo -można lakier uszkodzić a nie daj boże człowieka.

Ja miałam ten problem dwa lata temu z wróblami i z myszami. Kupiłem dwa koty z Agencji i załatwiły sprawę.

Sami się dziwili że takie łowne te koty. :) bo były z miasta :)

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dagmara tak piszesz bo nie masz z nimi problemu nawet też nie chodzi o zboże co kurom zjedzą choć niekiedy wróble wnerwiają mamy tam w kórniku te 10 sztuk idziesz podsypać zimą a tam kilkadziesiąt wróbli wylatuję gorsza sprawa to wygląd ciągnika maszyn po ich pobycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wróble i mazurki zjadają ziarna takie jak pszenica ale dla piskląt takie nasiona są za duże i za twarde. W dużym stopniu pisklęta są żywione są owadami ale przede wszystkim nasionami roślin dzikich, chwastów. Much takich w oborach co "gryzą" zwierzęta i ludzi to nawet jaskółki nie łapią.

Zauważyłem że nawet teraz, w zimie od pszenicy bardziej lubią np. owsik. Tylko łuski zostają.

To niezły masz kurnik że wróble bez problemu tam wlatują. Żeby kiedyś kuna nie weszła bo narobi większych szkód niż wróble.

Magazyn na zboże mam uszczelniony tak że tylko koty niewielką dziurą mogą wejść. Do garaży nie wlatują bo są dosyć niskie, tak że ledwie kombajn wchodzi. A poza tym są ciemne i często bywają tam koty. I wystarczy żeby nie mieć problemów z ptakami

Dziś rano był krogulec na śniadaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

A co z karbitem? Zawsze był skuteczny na ptactwo, przynajmniej przez jakiś czas póki się nie przyzwyczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

NIE!nie można tego inaczej napisac!jak czytam takie żeczy to krew mnie zalewa!najlepiej zabic wszystko co dochodu nie przynosi!

podaj adres to wyślę Ci parę "moich" wróbli....

Najlepiej jest mieć szczytne ideały...w szczególności gdy koszty ponosi ktoś inny...

Martwisz się losem tych ptasich szczurów....to je wszystkie przygarnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

u mnie kot załatwiał potrzeby ale własne na dodatek w zbożu pod plandeką... miałem przyczepkę ukitrana do siewu jak tam zajżałem :blink: to już ani kotki ani zboża nie ma...

mój znajomy przywoził zapach odstraszający ptaki .... pomagało :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Znajomy odstraszał tym gołębie.Urządzenie sprawdziło się w 100% i mogę śmiało polecić.Tylko czy chcesz przez cały dzień słuchać takich dzwięków :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja nie masz blisko sasiadow to rob co chcesz ale jak napisal poprzednik nie wiadomo czy ciebie nie odstraszy. U nas na wsi koles mial takie cos na dziadostwo szpaki, przez 2 miesiace dzialaoi a pozniej sie przyzwyczaily ale musial to zjac bo ludziom przeszkadzalo a glos szedl przez pol kilometra. Ustawione mial powtazanie na okolo 5 minut.

 

Moglbys sie pokusic o dobry sprzet wiatrowkowy np. niedrogi w porownaniu do konkurencji Hatsan AT-44 LW long PCP (gazowy) + magazynek, sukces gwarantowany.

 

i optyczny celownik albo taki z kropka laserowa na blizsze dystanse. Sam choruje na taki sprzet bo u mnie wroble to tez plaga egipska, wsystko wszedzie zasrane, maszyny maja plamy po kupach, choinki usychaja i kurom pasze podjadaja.

 

Tylko trzeba pamietac o tym ze wiatrowka to bron jak kazda inna lecz bez pozwolenia ktora mozna zrobic krzywde temu komu nie chcemy jej zrobic, dlatego celujac nalezy sie upewnic 100 razy a nawet wiecej jesli to konieczne zanim oddamy strzal.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Wbrew pozorom to co lata po naszych wsiach to nie są wróble tylko mazurki ale bez lornetki nie ma szans ich odróżnić.

 

http://pl.wikipedia..../Mazurek_(ptak)

 

Mi znajomy polecił żeby w ogródku ustawić 4-5 metrową tyczkę w kształcie litery T żeby ptaki drapieżne miały wygodnie polować na te jedzące owoce i działa(Nawet na myszy) ale niestety taki drapieżnik nie poluje cały dzień.

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

bazalt50

 

Nie namawiam, każdy ma swoją głowę na swoim karku.

Niesamowite że to czego jest na całym świecie jak pokazują mapki na wikipedii bardzo dużo (np. szpaki, wróble) i wyrządza szkody (przede wszystkim szpaki) jest chronione. Ten kto to ustanawia co ma być chronione nigdy na oczy nie widział, z resztą niby jak siedząc cały dzień za biurkiem w ogrzewanym budynku...

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ja kiedys kupiłem z mysla na myszy te rozowe granulki... posypałem i wroble zaczeły padac..problem rozwiazany...tylko trzeba wysoko posypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam mam problem z wróblami jest to dość uciazliwy problem w moim gospodarstwie. czeste odstrzały wcale ich nie odstraszają, wszystko jest bardzo szybko obesrane.Szukam jakiegoś sprawdzonego i skutecznego sposobu na walke z tym uciążliwym problemem, dodam ze prowadzę produkcje drobiarską wiec ultra dźwiękowe odstraszacze  nie mają racji bytu.

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Odstraszacz o dźwięku jastrzebia szukaj jakieś 140zł wydatek i bedzie po problemie, nie próbój z krukami typu plastikowe lub ich dzwiek bo bedziesz miał jeszcze ciekawiej niż z wróblami.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam problem z kotami ale jutro bedzie zrobiona żywołapka i eksmisja


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Żadne odstraszacze dźwiękowe się nie sprawdzają,kupiłem za 200zł w tamtym roku i nic to nie daje za pierwszym razem tylko się wystraszyły ale za godzinę już na nim siedziały. Mogę swój odsprzedać za 100zł jak ktoś chętny :)  W tym roku mam ich jeszcze więcej jak w tamtym i myślę żeby uspawać kratę i może się ich uda wyłapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wróble są w naszym kraju pod ścisłą ochroną :blink: Niedługo szczury zaczną chronić... Wróble nie są w stanie długo latać- nieustannie płoszone spadają martwe po kilkudziesięciu sekundach lotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pierwszy raz słysze żeby padały? Jakos do tego roku miałem tak jabłonka i 10m dalej pryzma z QQ i tak cały czas całe dnie i jakos niepadały, może inne te Twoje wróble jakieś bardzies wątłe :P, w tym roku kupiłem siatke ochronną na rusztowania i zasłaniam nią pryzmę fakt są ale pare sztuk tylko a nie setki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie rozumiesz co napisałem, lata np minutę i siada na kilka sekund, skoro masz jabłonkę i pryzmę to musiały siadać bo chyba nie latały wokoło dla zabawy cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj