Zaloguj się, aby obserwować  
garek

Nabici w butelke czyli o dogrywce SPO

Polecane posty

garek    155

Minister rolnictwa zapewniał nie pchajcie się do drzwi zrobimy to inaczej lepiej sprawiedliwiej. A wyszło jak zawsze pieniądze wezmą kolesie. Było losowanie chłopy się cieszyli itd ale co dało losowanie nic totalnie nic a mianowicie ustaliło tylko kolejność sprawdzania wniosków i realizacje tych dobrych. Czyli idzie pierwsza fala sprawdzają wszystkie wnioski ci pierwsi dostają poprawki robią je wszystko jest tak robione że człowieka jak złoży poprawki to dalej jest głupi czy ma dobrze czy źle. Ale prezes firmy podzielonej na pięć podfirm ma wniosek zrobiony idealnie bo dla niego po godzinach robili go albo sprawdzali pracownicy agencji czyli nieważne że jest 300 350 400 i 500 jego wnioski wchodzą a chłop samotnie w pojedynkę złożył wniosek ale ma poprawki przynosi je na drugi dzień z wywieszonym językiem ale one są sprawdzane dopiero jak ten ostatni będzie sprawdzony.

nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi. Mam nadzieje że tak.

1 dogrywka jest tak zorganizowana żeby pierwszy był obsłużony dobry wniosek kompletny

2 nikt nie ma kopi wszystkich wniosków w dniu złożenia

3 czyli wystarczy dołączyć jedno żswiadczenie albo coś dopisać i wniosek jest dobry lub nie jest dobry ciekawe nie

4 czyli dogrywke wygra ten kto ma wygrać dzisiaj mnie to oświeciło

5 a wystarczyło by wprowadzić system rozpatrywania wniosków w kolejności wylosowania i w razie uzupełnienia wrócić do wniosku odrazu po uzupełnieniu a nie po sprawdzeniu wszystkich

6 Tutaj nie da sięwierzyć w uczciwosc bo tu chodzi o dużą kasę


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no niestety tak ten resort wyglądał pod rządami wybrańca wsi, a co do wniosków to w kuj-pom nie spotkałem się z żadnym prawidłowo wypełnionym przez pracownika ARiMR wnioskiem, także to musiały być przypadki tudzież naprawdę ogromny wkład pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jest dokładnie tak jak mówisz Garek, my już drugi wniosek składaliśmy i nic, a gościu z drugiej wsi wziął co możliwe, każde dziecko ma gospodare i nie małą, jeden ma dwie Valtry i osprzęt, a teraz jeszcze się dwoje z tego rodzeństwa załapało na te uzupełnienie i są pewni w 100% że dostaną. Nic dziwnego ojciec za PGR pracował w zaopatrzeniu, a kierownik Agencji To samo robił i wszystko jasne. Nasz pierwszy wniosek odpadł bo dealer sfałszował oferty rok czasu sprawa się ciągła no i prokuratura uznała rolników za niewinnych, pieniądze były zabezpieczone, ale rozpatrzyli za nie dalsze wnioski wśród których był wniosek syna tego gościa. Przed złożeniem tego wniosku zapewniali, że pomogą i g.... , czekam do 3 razy sztuka.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a każdy wie jak wygladaja poprawki składasz i nie wiesz czy jest dobrze czy źle bo nikt tego od razu nie sprawdza a poza tym jakie ma znaczenie skoro mi dowód kserowała pani w agencji a droga w poprawkach wyslala że brakuje jednej strony nie mówiąc i krzyżakach w tych śmiesznych oświadczeniach każdemu można coś dopisać to jest jeden wielki wał jak to nie mówi nie dla psa kiełbasa

Edytowano przez marcin974
blędy stylistyczne + literówki

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

błędy popełniają nawet pracownicy agencji, którzy pomagają znajomym średnio 2 poprawki a to już wstyd jeśli sami sprawdzają swoje wnioski i znajdują jakieś nieprawidłowości a co do sprawiedliwości podziału to nie można wszystkim dogodzic a rozwój gospodarstwa sąsiada powinien szczególnie ciszyc gdyż wtedy rośnie również wartośc naszego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

czyli sprawiedliwy jest podział bez jasnych kryteriów ze zmiennymi zasadami i z totalnym kolesiostwem fajnie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
czyli sprawiedliwy jest podział bez jasnych kryteriów ze zmiennymi zasadami i z totalnym kolesiostwem fajnie

 

nie stwierdziłem, iż jest sprawiedliwy ale kto spowodował ten bałagan w resorcie rolnictwa? wybraniec wsi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
czyli sprawiedliwy jest podział bez jasnych kryteriów ze zmiennymi zasadami i z totalnym kolesiostwem fajnie

A co Kolega uwierzył w bzdety o niezmierzonej unijnej pomocy, dziś w agrobiznesie mówili że następny PROW może objąc aż 20 tysięcy gospodarstw :P))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

))))))))))))))))))))))))))))))))), unijne fundusze są li tylko po to bym np. w necie wyczytywał najochydniejsze wyzwiska pod adresem rolników. W skali całego rolnictwa całe te fundusze są niezauważalną kroplą, ale jest potrzebne dla propagandy gdy się pokaże kogoś kto na tym skorzystał.

 

W poprzednich latach też szły duże fundusze z UE na pomoc dla rolnictwa - większość nawet o tym nie słyszała - np. gospodarstwo byłej Premier Suchockiej na pewno skorzystało na tym czy też znany kiedyś na północnym Mazowszu biznesmen Zaręba.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Moim skromnym zdaniem, gdyby uświadomiono rolników jak wypełnić poprawnie wnioski i do tego pomagał by człowiek z ARiMR nie było by problemów z poprawkami. Do tego większość mniejszych gospodarzy nie ma nawet pojęcia, że mogą otrzymać fundusze z UE, a jeśli wiedzą to nawet się do tego nie biorą, bo twierdzą, że nie mają szans. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ta cała pomoc je jedna wielka chamska brednia, już przy SAPARD-zie mówiono oficjalnie że koszt pozyskania 1 złotówki to 80 groszy, a PROW jest bardziej skomplikowany. Jaka to może być pomoc jeśli oficjalnie się mówi że środki może dostać maksymalnie tylko kilka procent potecjalnie uprawnionych, przy SAPARD-zie tak wielce reklamowanym środków było tyle że przy górnym limicie na gospodarstwo starczało na jedno gospodarstwo w powiecie.

 

Takie linie pomocowe są całkowicie zbędne, większą pomocą by było zmiejszenie biurokracji dla rolnika, z pewnością gdyby policzono jej koszt to okazałby się wielokrotnie większy niż te fundusze z założenia przeznaczone dla nielicznych.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

A co myśleliście - dalej głosujcie w wyborach na tych swoiskich Panów to zobaczycie że będzie jeszcze lepiej.

Trzeba chodzić na wybory i głosować!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Czy rządzi PO czy PiS czy SLD i tak będą przekręty kłamstwa obietnice nie spełnione to już taki obyczaj kto rządzi zbiera kase.

 

Myśle że nikogo nie obraźiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

1 zgadzam się z opinią Kserksesa myślę dokładnie tak samo :)

2 też składałem teraz wniosek i pani z agencji prosiła mnie o poprawkę tzn wyliczenie powierzchni jednego kojca dla macior chociaż wymiary były podane ( jakby nie mogła pomnożyć :angry: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Czy rządzi PO czy PiS czy SLD i tak będą przekręty kłamstwa obietnice nie spełnione to już taki obyczaj kto rządzi zbiera kase.

 

Myśle że nikogo nie obraźiłem.

to juz polacy mają w krwi


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
Czy rządzi PO czy PiS czy SLD i tak będą przekręty kłamstwa obietnice nie spełnione to już taki obyczaj kto rządzi zbiera kase

Zawsze tak było: - pierwsze 2 lata to łapanie kasy ile się da

- następny rok pomoc kolegom

- ostatni to przygotowanie do wyborów.

I tak w sięlskiej błogości mijają ci 4 lata urzędowania w sejmie czy senacie.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj