dolti44

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dolti44    0

witam posiadam traktor deutz fahr agrotron 135 i nie wiem czemu nie działa mi klimatyzacja. klimatyzacja była nabita , załączała się dobrze, wąż co idzie do klimatyzacji był zimny ale w kabinie leciało tylko ciepłe powietrze. Co może być przyczyną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Bezpiecniki sprawdzałeś czy przypadkiem się nie spalił? u mnie była podobna sytuacja w wycieraczce u jelonka ;) oczywiwiście winą był przepalony bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolti44    0

odkręciłem siedzenie ,gdzie są 2 chłodnice i przy odpalonym traktorze sprawdzałem , jedna chłodnica jest ciepła a ta druga jest zimna. Ale nie wiem czemu nie działa??

Edytowano przez dolti44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek82    0

witam pod siedzeniem nie masz chłodnic tylko nagrzewnicę i parownik piszesz że jedno jest zimne a drugie ciepłe to prawdopodobnie wina jest zaworka przy nagrzewnicy lub coś z jego sterowaniem skoro nagrzewnica jest ciepła oczywiście ja zakładam że sprężarka od klimy się załącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolti44    0

a na jakiej zasadzie działa pokrętło zimno/ciepło, tam jest jakaś linka czy to jest elektronicznie ustawiane przez jakis sterownik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tam jest zwykły zawór sterowany linką. Zawór jest pod kabiną. Być może wystarczy podregulować linkę żeby się całkowicie zamykał.

Jeśli by zaworek był walnięty to jak byś chciał to mam taki na sprzedanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik91    0

witam,tez mam problem z klimą czyli jak przelacze to pokretło na 1 to sprezarka sie nawet nie zalacza,co moze byc przyczyna?moj ciagnik deutz fahr agrotron 6.30s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na początek trzeba sprawdzić ilość czynnika chłodniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Musisz podjechać do zakładu który ma kombajn do obsługi klimatyzacji, lub dogadać się by do traktoru dojechali, a ilość czynnika sprawdza się w ten sposób że kombajn opróżnia układ z gazu i waży go, jeżeli jest go za mało w układzie lub nie ma go w ogóle czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji nie pozwoli uruchomić klimatyzacji, w czynniku jest rozpylony olej który smaruje kompresor, nie ma czynnika nie ma oleju czyli kompresor może się zatrzeć. Przyczyn może być więcej, uszkodzony czujnik, sprzęgło, przekaźniki itd jest sporo opcji.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik91    0

to widze ze trzeba jakiegos mechanika bo sam tego nie zrobie, a jest moze gdzies jakis bezpiecznik? bo jak załaczam klime to w kompresorze to sprzegło stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie trzeba mieć kombajnu wystarczy kumaty chłodniarz z zegarami ale tak czy siak nie zrobi się tego bez odpowiedniego sprzętu. Jak jest za niskie ciśnienie to czujnik nie włączy sprężarki żeby nie doprowadzić do jej zatarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A powiedz mi jak kumaty chłodniarz z zegarami nabije olej do układu? odkręci rurkę i naleje łyżeczką? jak sprawdzi układ czy szczelny? bo dla mnie na 80% uciekł gaz z olejem, skąd będzie wiedział ile nabić? nabije na pałę do 20 barów? takie coś to wywalanie pieniędzy w błoto.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie będę dyskutował bo już widziałem w innym temacie jak piszesz o kombajnie, wszystkie się da jak się ma pojęcie. A w tym przypadku może akurat być uszkodzony termostat a to sprawdzenia tego nie jest potrzebny kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiusz    0

witam mam problem z nawiewem powietrza w kabinie Same iron 160 DCR, mimo wymiany silników słabo to dmucha, ciągle na 3 i 4 biegu i ledwo daje rady utrzymać komfort, choć prędzej było rewelacyjnie, może ktoś coć wie na ten temamt jak to poprawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiusz    0

tak, wymienione, myślę ze zasyfiałe są już te wymieniki przy dmuchawach, może ktoś je już kiedyś wyciągał żeby pożądnie je przemyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sporo roboty żeby to wyciągnąć, trzeba zdjąć całą "konsole" z lewego błotnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Mój ciągnik to Deutz Fahr Agrotron 4,70s mam problem tego typu, że klimatyzacja mi zamarza. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Klimatyzacja czyli co? Parownik, sprężarka, osuszacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Obiawy są takie, że po jakimś czasie pracy przestaje dmuchać powietrze do kabiny, a wentylatory słychać, że normalnie chodzą, kiedy po pracy odstawiam ciągnik zaczyna zlatywać bardzo dużo wody tymi rurkami plastikowymi z tyłu ciągnika tak jakby właśnie się rozmrażała klimatyzacja, potem mogę włączyć klimatyzacje i już normalnie dmuch aż nie zamarznie ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Witam

Mam problem z ciągnikiem deutz fahr agrotron 150 a dokładnie z klima. Załącza się ale chłodzi średnio. Sprężarka co parę sekund się załącza i rozłącza, a w końcu się wyłączy i dopiero za jakiś czas zacznie działać. Dodam że klima została zatankowana 1500g, a powinno być 1425g, czy powodem może być za duża ilość czynnika??? Czy też coś innego?? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Szczelna jest na pewno. Chłodzi nie za mocno ale nawiew działa. Jak zacznie chłodzić mocniej to się wyłącza. Czyżby to była wina czujnika ciśnienia? JAk go sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj