kwiapa

John Deere 6230P + agregat KOMBI 5,1

Polecane posty

kwiapa    11

Aktualnie czekam na tego jelonka. Czeka na niego też agregat uprawowy Unia 5 metrów szerokości. Ciekaw jestem czy da rade go ciągać. Ziemia 3 i 4 klasa raczej równa.

Chcę też zakupić do tego ciągniczka bliżniaki co by nie ugniatał z tym agregatem gleby.

Pytanie moje jest takie, czy ten ciągnik nie będzie za bardzo przeciążony w tym sprzęcie?

Na przód oczywiście balast.

Edytowano przez kwiapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem spokojnie jelonek pociągnie ten agregat ma 100 KM zapotrzebowania a na tekiej ziemi bezie śmigał lekko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

100 do 5 m no niewiem ja mam ciagnik JD 90 koni i agregat 4,2 m tez kombi i szczerze gdzie wieksza gorka to ciagnik ma co robic predkosc to ok 9 km/h na rownym ale moze i da rade jak beda te blizniaki to zawsze wiekszy uciag bedzie dzieki temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk8R    0

moim zdaniem darade bo mój kumpel MTZ-tem ciagnie 4,2m agragat i daje rade a jelonkiem to bez problemu powinienes dac rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Też mam MTZ i lata w agregacie 4,2 m więc myślę, że 100 powinien pociągnąć 5 m.

 

Oczywiście zasadniczą sprawą jest też prędkość jazdy. Osobiście uważam , że nie należy tu przesadzać. Jest taka tendencja żeby wszystko robić szybciej, orać nawet do 10 km/h siać do 12 km/ha. Ja orzę 7-8 km/h i myślę, że jest w sam raz, sieję do 10 km/h i dla agregatu uprawowego też taka prędkość wystarczy. Konsekwencje szybkiej jazdy są różnorodne zaczynając od większego zużycia elementów pracujących w ziemi, poprzez większe zużycie paliwa i wreszcie na niszczeniu struktury gleby kończąc. To tyle wykładu ;-p

Wracając do tematu to myślę, że ciągnika tej klasy nie da się przeciążyć bo ma skrzynię AQ + i automat sam dobierze odpowiednie przełożenie. Najwyżej będzie wolniej jechał.

Ostatecznie zmienię (albo zamienie) agregat na ciut mniejszy, a obrobił zaledwie ok. 80 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

wieksza predkosc robocza jest lepsza dla gleby niz mala predkosc. wymieniacie co jaki ciagnik jaka szerokosc robocza ciagnie, a czy bierzecie pod uwage np glebokosc pracy ageegatu jak i ilosc narzedzi roboczych?

ja mam upr siewny 3metrowy ale taki ze dla forterry 11441 to jest koszmar, jak o tym mowie to sie ludzie dziwia a ja nie jak widze ich zestawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja przyznaje racje @slawnemu im większa prędkość tym lepiej uprawiona gleba. Ja do mojego fendta 412-nastki czepiam agregat maxa z uni 4,5 m i jade z prędkością do 12km/h gleba pięknie uprawiona .5m na 100km to za dużo skróć o 1 metr i będzie ok. poco pare razy przejeżdżać skoro można raz a porządnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Ja mam 6430 i Kombi 4,2m ziemia III, lV i czasami ma problem. Chciełem 5,1 brac ale dobrze ze nie brałem. Szkoda ciagnika zwłaszcza ze jeszcze mu blizniaki załozysz to bedzie zdychac na bank!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie jest agregat 5.1m i ciągnik 125km 6 garów, nominalnie jeżdżę 12km/h ale już pod ziemniaka jak trzeba było głębiej albo prosto w orane to ciągnik tylko delikatnie mruczy.

Myślę jednak ze 5.1m to może być ciut dużo jak dla ciągnika 95-105km (4 garowego).

Odbierzesz ciągnik to spróbuj, masz tyle dobrze ze agregat już masz a nie jesteś w sytuacji ze dopiero kupujesz i gdybasz da rade czy nie da rady.

 

Maszyny bierne muszą mieć prędkość - inaczej szkoda nimi wjeżdżać w pole


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj