Skocz do zawartości
kwiapa

John Deere 6230P + agregat KOMBI 5,1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kwiapa    0

Aktualnie czekam na tego jelonka. Czeka na niego też agregat uprawowy Unia 5 metrów szerokości. Ciekaw jestem czy da rade go ciągać. Ziemia 3 i 4 klasa raczej równa.

Chcę też zakupić do tego ciągniczka bliżniaki co by nie ugniatał z tym agregatem gleby.

Pytanie moje jest takie, czy ten ciągnik nie będzie za bardzo przeciążony w tym sprzęcie?

Na przód oczywiście balast.

Edytowano przez kwiapa

wilczek    4

100 do 5 m no niewiem ja mam ciagnik JD 90 koni i agregat 4,2 m tez kombi i szczerze gdzie wieksza gorka to ciagnik ma co robic predkosc to ok 9 km/h na rownym ale moze i da rade jak beda te blizniaki to zawsze wiekszy uciag bedzie dzieki temu

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk8R    0

moim zdaniem darade bo mój kumpel MTZ-tem ciagnie 4,2m agragat i daje rade a jelonkiem to bez problemu powinienes dac rade

kwiapa    0

Też mam MTZ i lata w agregacie 4,2 m więc myślę, że 100 powinien pociągnąć 5 m.

Oczywiście zasadniczą sprawą jest też prędkość jazdy. Osobiście uważam , że nie należy tu przesadzać. Jest taka tendencja żeby wszystko robić szybciej, orać nawet do 10 km/h siać do 12 km/ha. Ja orzę 7-8 km/h i myślę, że jest w sam raz, sieję do 10 km/h i dla agregatu uprawowego też taka prędkość wystarczy. Konsekwencje szybkiej jazdy są różnorodne zaczynając od większego zużycia elementów pracujących w ziemi, poprzez większe zużycie paliwa i wreszcie na niszczeniu struktury gleby kończąc. To tyle wykładu ;-p

Wracając do tematu to myślę, że ciągnika tej klasy nie da się przeciążyć bo ma skrzynię AQ + i automat sam dobierze odpowiednie przełożenie. Najwyżej będzie wolniej jechał.

Ostatecznie zmienię (albo zamienie) agregat na ciut mniejszy, a obrobił zaledwie ok. 80 ha.

slawny    6

wieksza predkosc robocza jest lepsza dla gleby niz mala predkosc. wymieniacie co jaki ciagnik jaka szerokosc robocza ciagnie, a czy bierzecie pod uwage np glebokosc pracy ageegatu jak i ilosc narzedzi roboczych?

ja mam upr siewny 3metrowy ale taki ze dla forterry 11441 to jest koszmar, jak o tym mowie to sie ludzie dziwia a ja nie jak widze ich zestawy...

andrzej2257    113

Ja przyznaje racje @slawnemu im większa prędkość tym lepiej uprawiona gleba. Ja do mojego fendta 412-nastki czepiam agregat maxa z uni 4,5 m i jade z prędkością do 12km/h gleba pięknie uprawiona .5m na 100km to za dużo skróć o 1 metr i będzie ok. poco pare razy przejeżdżać skoro można raz a porządnie ;).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Mardzi55    0

Ja mam 6430 i Kombi 4,2m ziemia III, lV i czasami ma problem. Chciełem 5,1 brac ale dobrze ze nie brałem. Szkoda ciagnika zwłaszcza ze jeszcze mu blizniaki załozysz to bedzie zdychac na bank!

yacenty    718

u mnie jest agregat 5.1m i ciągnik 125km 6 garów, nominalnie jeżdżę 12km/h ale już pod ziemniaka jak trzeba było głębiej albo prosto w orane to ciągnik tylko delikatnie mruczy.

Myślę jednak ze 5.1m to może być ciut dużo jak dla ciągnika 95-105km (4 garowego).

Odbierzesz ciągnik to spróbuj, masz tyle dobrze ze agregat już masz a nie jesteś w sytuacji ze dopiero kupujesz i gdybasz da rade czy nie da rady.

Maszyny bierne muszą mieć prędkość - inaczej szkoda nimi wjeżdżać w pole

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vegeta23
      Witam.
      Jestem nowym posiadaczem John Deere 6330 Premium ze skrzynią AutoQuad. Jest to mój pierwszy JD.
      Piszę z zapytaniem o to czym powinienem zająć się po zakupie. Ciągnik jest z 2009r i ma 6000mth.

Oleje i filtry to wiadomo. Z tego co znalazłem na forum do wymiany mam
      Filtry:
      1. Filtr oleju
      2. Filtr hydrauliczny
      3. Filtr hydrauliczny skrzyni biegów
      4. Filtr paliwa wstępny
      5. Filtr paliwa
      6. Filtr powietrza główny
      7. Filtr powietrza bezpiecznik
      8. Filtr kabinowy x2
      Oleje:
      1. Olej silnikowy
      2. Olej hydrauliczny.
      3. Olej w skrzyni biegów
      4. Olej w zwolnicach
      5. Olej w mostach.

Czy zgadzacie się z tymi pozycjami?
      Tutaj też moje pytania
      1. Czy olej w TLS się wymienia?
      2. Czy olej w skrzyni biegów i hydraulice jest ten sam i wlewany jednym wlewem czy są oddzielnie?
      3. Jakie oleje zastosować do danych podzespołów:
      - silnik
      - hydraulika
      - skrzynia biegów
      - zwolnice
      - mosty
      - TLS?
      4. Czy w grę wchodzą jedynie oryginalne oleje JD czy może możemy stosować zamienniki lub oleje innych producentów.
      5. To samo pytanie do filtrów. Czy zamienniki są wystarczające? Znalazłem na forum tę rozpiskę:

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc i proszę o wyrozumiałość. Jestem świeży w temacie JD i chciałbym zadbać o nowy nabytek jak najlepiej lecz może z zachowaniem rozsądnych kwot za części zamienne bo wiadomo że jak czasami sypną cenami z serwisu to aż się włos na głowie staję dęba.
      Pozdrawiam.
    • Przez zyz1o
      Witam ktoś posiada ? Bo szukam po pl może być w wersji elektronicznej
    • Przez czaku
      witam
      w 2012 r kupiłem jd 6630 przed zniwami tego samego roku dodanie mocy z 119 na 150 km przez 44 tuning z pod opola wszystko pieknie i kolorowo aż do tego roku kiedy to zaczęła się podnosić temp płynu chłodzącego o ile to nie wiem ale użytkownicy tych ciągników będą wiedziec o czym teraz napiszę znaczy tak od nowośći temperatura oscylowała na 5 kresce w tym roku wiosną w uprawce wskaznik wskoczył na 6 i 7 kreche (oczywisćie tylko w cięzkiej robocie )znaczy się bardziej się nagrzewa ,nie będę pisać  że filtry i płyny wymieniane regularnie chłodnice też błysk .jak się zachowują wasze jd te z z chipem podzielcie się opiniami może jakieś rady ?????
    • Przez zyz1o
      Witam kupiłem używanego 7930 wszystko pięknie ładnie tylko przy prędkości 20-28 na godz strasznie drzy ale jak jadę powyżej lub po nizej tych prędkości to jest spoko ktoś miał takie cuda ?

• Przez zyz1o
      witam tak jak w temacie mam dziwna sytuacje z siedzeniem active seat tzn spuszcze sobie powietrze zeby bylo nizej to zaraz powoli samo sie napompuje i tak w kolko jakies rady ??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.