aksell

Budowa tuczarni - jak określić DJP

Polecane posty

Gość   
Gość

w planie zagospodarowania przestrzennego mam dopuszczenie do hodowli max 40 djp jest jakakolwiek możliwość zwiększenia djp?

przerabiał ktoś z was zmianę planu zagospodarowania przestrzennego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A o jakiej ilości ma stanąć budynek?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już mam prawie 40 djp a marzy mi się dobudówka na 250 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Ja bym doradzał się tak nie martwić tym djp bo znajomy postawił tuczarnie na 700 czy ileś tam tuczników i bez żadnego raportu środowiskowego itp po prostu sąsiadom mówisz że masz i tyle tego nie sprawdzają. A w gminie mówisz że obsada będzie mniejsza albo jak masz jeden budynek to drugi stawia żona albo ktoś inny. U mnie na mnie stoi budynek na 500 sztuk a ojciec dostawia do tego taka przybudówkę na 300 i wszystko legalnie djp nie zostało przekroczone nic się nie czepiali właśnie dostałem pozwolenie na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

tzn. na jednej działce budynki część masz ty a część ojciec?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Na jednej działce i one będą połączone jedna wentylacja bedzie to obsługiwać wiec to będzie praktycznie jeden budynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

Witam. Co do ceny dokumentacji do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, to kontaktowałem się z 3 biurami piszącymi wnioski środowiskowe, i cena za Kartę Informacyjną bardzo różne: 1 500 zł, albo 3000 albo 5000. Odpowiednio w nich jeżeli karta nie przejdzie to potrzebny raport środowiskowy i trzeba dopłacić analogicznie 4 500, 3000, albo 5000 zł w tych 3 biurach. woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Utrzymuję obecnie 300 sztuk tuczników w jednym rzucie. Chciałem dostawić do mojej starej chlewni dobudówkę taką z dachem na jedną stronę też na około 300 sztuk. Czy muszę robić jakiś raport środowiskowy? Czy wystarczy tylko zwykły plan i pozwolenie? Jak by to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

Jeżeli chcesz iść zgodnie prawem, to powinieneś zsumować obecną i planowaną produkcję i wyjdzie ci 600 x 0,14 DJP = 84 DJP. Czyli kwalifikujesz się już teoretycznie do sporządzenia karty informacyjnej przedsięwzięcia, po której rozpatrzeniu RDOŚ wyda opinię, czy potrzeba raport środowiskowy czy nie.

 

Jest też inna droga, trochę naciągana i ryzykowana. Jeżeli budowałbyś na ściółce, to przedstawiasz to do pozwolenia na budowę jako np magazyn czy garaż, a dopiero potem sobie adaptujesz na chlewnie. Tyle że jeśli się np sąsiadowi nie spodoba że ot tak sobie dobudowales w praktyce chlewnie, to może donieść że użytkujesz budynek niezgodnie z przeznaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj