aksell

Budowa tuczarni - jak określić DJP

Polecane posty

Foster    2

Myślę że jednak ruszę na wiosnę, po świętach mam już mieć wstępną decyzję z ochrony środowiska. Raport już tworzy projektant gdyż tak jak mówisz przy 190 DJP na 99 % będą chcieli raport ( nawet tak mówili w RDOŚ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Foster życze Ci z calego serca zebys ruszyl ale ja sie nastawiam na czerwiec z poczatkiem budowy a raport juz mam zlozony wiec nie wiem zeby tak dobrze poszlo:) pozdrawiam:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

iwona powiedz mi ile płaciłaś za raport rolnośrodowiskowy??

2 tysiące razem z poprawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal654    0

Witam, aktualnie staram się możliwie najbardziej zmniejszyć wartość swoich DJP, przeliczam przelotowość i wartość średnioroczną, którą podobno trzeba przemnożyć przez współczynnik przeliczeniowy DJP, ale skoro stan średnioroczny wyliczałem dla tuczników-> 2msc, warchlaków-> 2msc, to może ktoś wie czy nie powinienem DJP przemnożyć jeszcze przez liczbę rzutów rocznie->3, czy coś podobnego, bo wynik wychodzi zastanawiająco niski... DJP=48,02, przy zakupie warchlaków w ilości 1400sztuk.

 

obliczałem na podstawie :https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDkQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Fpol%2Fcontent%2Fdownload%2F1900%2F9852%2Ffile%2FInstrukcja%2520do%2520upp_MR_21.02_MCh_MM_zaakcept%2520zmiany.pdf&ei=JvuuUtq3LISPswag4IBg&usg=AFQjCNGLAm544Bm-0CTT_4KWRzatnErgqA&sig2=qhPR0IiEIY4JwDcPzxdv2Q

Edytowano przez rafal654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

panowie chcę postawić chlewnie poniżej 40 djp i tu moje pytanie czy sąsiad może mi zablokować taką budowe jeśli chlewnia bedzie stała ponad 100 metrów od jego domu i 5 metrów od granicy działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Wielkość DJP przy budowie tuczarni oblicza się dla ilości tuczników. Aby wybudować obiekt do 40 DJP, ilość tuczników w całym gospodarstwie nie może przekroczyć ok 285szt tj. 40 DJP : 0,14/szt=285szt. Za przekroczenie obsady grożą kary. W praktyce jeżeli wybuduje się budynek o powierzchni np. 500 mkw. to i tak nie można hodować więcej niż te 285szt dla całego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

mozna chodowac tyle sztuk w skali roku czy w czasie kontroli tyle moze byc w pomieszczeniach? Jak to wyglada w cyklu zamknietym? ile by mozna miec matek by trzymac prosiaki do tuczu i zmiescic sie w 40DPJ?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Wielkość DJP przy budowie tuczarni oblicza się dla ilości tuczników. Aby wybudować obiekt do 40 DJP, ilość tuczników w całym gospodarstwie nie może przekroczyć ok 285szt tj. 40 DJP : 0,14/szt=285szt. Za przekroczenie obsady grożą kary. W praktyce jeżeli wybuduje się budynek o powierzchni np. 500 mkw. to i tak nie można hodować więcej niż te 285szt dla całego gospodarstwa.

 

Ok w tuczarni nie może być więcej jak 285 sztuk jednorazowo, czyli jak robię 2 lub 3 rzuty po te 285 sztuk to nie przekraczam 40 DJP ??????

 

I co do wstawiania więcej tuczników niż 40 DJP, np. budynek do 40 DJP a ja wstawię powiedzmy 48 DJP to ktoś to wogóle sprawdza???? i jakie sankcje grożą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam, mam pytanie: jeżeli ktoś ma cykl otwarty i w roku sprzedawane jest 1200 sztuk, to ile to będzie DJP? W międzyczasie robiona jest przerwa całościowo ok 2 mies w roku.

 

I czy hodowla do 40DJP jest liczona jednorazowo czy odnosi się do stanu średniorocznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Witam, mam pytanie: jeżeli ktoś ma cykl otwarty i w roku sprzedawane jest 1200 sztuk, to ile to będzie DJP? W międzyczasie robiona jest przerwa całościowo ok 2 mies w roku.

 

I czy hodowla do 40DJP jest liczona jednorazowo czy odnosi się do stanu średniorocznego?

Współczynnik DJP określa obsadę zwierząt w całym gospodarstwie. Przy cyklu otwartym jest to maksymalna ilość jaką można utrzymywać jednorazowo, nie wylicza się żadnych średniorocznych, ani sztuk sprzedawanych w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Witam, mój znajomy stawia chlewnie na 400 sztuk tucznika,choć dostał pozwolenie na 40 djp,czyli  285 sztuk tucznika, czyli bez raportu środowiskowego. Może mi ktoś powiedzieć ,wytłumaczyć jakim cudem dostał takie pozwolenie na taka ilość sztuk choć w planie jest 40 djp, wymiary budynku (40x15) zakładając 0.7 m na jedną sztukę tucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Pozwolenie mógł dostać, bo zadeklarował, że obsada wynosić będzie 40DJP. Legalnie nie będzie mógł więcej trzymać. Przy decyzji o warunkach zabudowy nikt nie wnika w to jak ma się ilość sztuk na metr kwadratowy, lecz by ilość zwierząt w gospodarstwie nie była przekroczona. Jeśli buduje obiekt 600m. kw. to raczej jeden tucznik nie będzie miał ponad dwa m. kw. Będzie to możliwe dopóki ktoś nie zawiadomi o tym Nadzoru Budowlanego i wtedy lipa, może być nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Ten koleś twierdzi ,że jest jakieś obejście przepisów tylko trzeba iść do dobrego architekta żeby dobry plan zrobił, ciekawe czy bajer wciska czy coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Na decyzji o warunkach zabudowy jest napisane wyraźnie obsada zwierząt w całym gospodarstwie, więc nie wiem jak można to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrs1    0

Witam, mój znajomy stawia chlewnie na 400 sztuk tucznika,choć dostał pozwolenie na 40 djp,czyli  285 sztuk tucznika, czyli bez raportu środowiskowego. Może mi ktoś powiedzieć ,wytłumaczyć jakim cudem dostał takie pozwolenie na taka ilość sztuk choć w planie jest 40 djp, wymiary budynku (40x15) zakładając 0.7 m na jedną sztukę tucznika

 

czy to jest gmina wiejska ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

to Ty zadałeś pytanie, ale słyszałem że w gminie wiejskiej obowiązuje 60 djp

Bzdura, powyżej 40 djp- raport konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak na terenie chronionym jest to prawdą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

Ja pytałem u siebie w gminie i jest to 60djp, powyżej raport juz obowiązuje.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wszystko zależne jest od wójta czy nałoży raport czy nie. Może być i 30 DJP i raport będzie chciał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj