Riko

Młody Rolnik 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Jak w skarbowym trafi się na babkę w dobrym humorze to zaświadczenie da od ręki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Marcin95    5

Mam do was pytanie ;D Jak tydzień temu oglądałem Agrobiznes to była mowa o młodym rolniku, że w niektórych województwach jest jeszcze pula na ten program. I tu jest moje pytanie czy wiecie może czy w woj.Łódzkim czy będą jeszcze nabory na ten program?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, mam do was takie pytanie a mianowicie chce przejąc gospodarstwo po rodzicach aktualnie pracuje na magazynie w firmie i jestem ubezpieczony w ZUS. Posiadam wykształcenie zawodowe (mechanik) kontynuuje dalsza naukę w technikum mechanicznym. Gospodarstwo jest o powierzchni 20 hektarów. Chciałbym po przepisaniu gospodarstwa kupić nowy lub używany ciągnik, pług, rozrzutnik obornika, przyczepę tandem oraz cyklop. Na maszyny chciałbym wziąć jakiś kredyt możliwe ze kredyt pod hipotekę. Interesuje mnie jakie wymagania muszę spełniać, jaki program na ciągnik, a jaki na maszyny. Chciałbym też wziąć ziemie w dzierżawę (mam taka możliwość). Proszę o pomoc pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja mam kilka pytań.

1. Czy MR można łączyć z PROWem? Bo po przejściu na wat, wyszło mi że dla młodego rolnika gdzie zwracane jest 60%, można kupić maszyny do 230tyś brutto, wiecie ile to kasy, ezus. To można za to postawić oborę na 25 krów + 25jałowic + przewodówka + wóz paszowy + starszy ciągnik do wozu. A wiadomo że zawsze coś jest odłożone więc nawet jakby razem z MR miał 100 tyś to zakupów mógłbym zrobić za 305tyś brutto. To nawet można kupić jakiś używany traktorek do 75tyś, albo belarusa albo małego farmtraca. A jakbym sprzedał reno to plus 30tyś to zakupy za 380tyś to za 150 tyś to już niezły traktorek można kupić.

2.Czy na MR mogą być brane maszyny które były kupione na jakiś inny program typu SPO, SAPARD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

1. programy mozna łaczyc

2. nie mozna kupywać maszyn zakupionych z środków unijnych

 

nie jestem pewien tych informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A to fajnie. A jeszcze jedno jak jest z tym wykształceniem? No zawodówka czy technikum co krócej? A i zapytam się jeszcze jednego czy po gim można skończyć edukację bo słyszałem jeszcze o egzaminach takie które piszesz i za jeden płacisz ileś tam i jak zdasz to otrzymujesz dyplom. Może być szkoła ale coś krótkiego jakiś max 2 lata, preferuję nawet krótsze. Nie myślcie, że jestem jakimś niedoukiem, po prostu nie chce mi się już uczyć. W podstawówce pochwalę się miałem 3 razy dyplom z paskiem czerwonym. A w pierwszej klasie w gim miałem średnią 4.2 więc źle nie jest i nie było. Ani razu zagrożenia nie było. W LO może bym dał sobie radę ale to by były 2,3 max 4. A z resztą ja wolę coś z wysiłkiem fizycznym. A rolnik łączy cechy różnych zawodów, trzeba być architektem, elektrykiem, hydraulikiem, budowlańcem, matematykiem, weterynarzem, prawnikiem, handlarzem, właścicielem firmy. Mi się to ostatnie podoba bo na budowie nie ma zmiłuj leje wieje robić trzeba, a tu w ciągniku nawet jak jest na polu źle to i tak masz kabinę i gówno się dzieje, a jak jest całkiem źle to zjeżdżasz z pola i do domu. Zrobisz co masz zrobić i potem wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz co masz zrobić i potem wolne.

 

to akurat chyba dotyczy pracy w każdym fachu. rolnikiem jest się 24 godziny na dobę, a nie 8, czy 12...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st6    0

koledzy mam pytanie (do tych co już dostali pieniądze z młodego rolnika )jak długo czekaliście na przelew po oddaniu i zatwierdzeniu wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apiarist    0

Witam,

Mogę nie zdążyć z wydzierżawieniem nieruchomości w ciągu 180 dni. Czy mogę składać papiery w następnej rekrutacji w 2012 (o ile będzie) na ułatwienie startu młodym rolnikom? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj