Riko

Młody Rolnik 2011

Polecane posty

pierre    1

polmajster,

ziemia, wykształcenie, bezrobocie w powiecie. Zwierzęta nie będą brane pod uwagę.

 

daria,

Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy, w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Ale dowiesz się pewnie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria87    0

Program MR zapewne będzie zawsze ale zastanawia mnie czy z następnymi latami nie będzie więcej premii bo te 75tys to śmieszna kwota zwłaszcza, że muszę być tylko na KRUSie wiecie coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

trzeba być ubezpieczonym w KRUSie przez 3 lata.

Zazdroszczę Ci, jeżeli 75 tyś to dla Ciebie śmieszne pieniądze , ale dla ludzi którzy muszą utrzymać sie z 10ha to naprawde pokaźna kwota. Ja na szczęście na straszną biedę nie narzekam, ale te 75 tysi to poważne wpływy do budżetu naszego gospodarstwa i kilka nowych i potrzebnych maszyn można za nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Na moje 25 ha i ciągniki które mam zamierzam kupić agregat ścierniskowy 2,6m, nowy siewnik zbożowy, ciężkie brony hydraulicznie składane, wał uprawowy 5m i jeszcze zamierzam postawić silos zbożowy ok 50t. Plus te sprzęty które już mam i wystarczą spokojnie nawet na 50ha.

Z taką gotówką w mniejszych gospodarstwach naprawde można już działać.

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria87    0

Cieszy mnie to bardzo, że kupisz coś rzeczywiście do gospodarstwa za te 75tys. Czasy kiedy dawano każdemu premię (50 tys.) na MR i "rolnik" wykorzystał moment kiedy UE i Polska była ślepa co robiono z tą gotówką minęły. Dlatego twierdzę, że te 75tys. to śmieszna kwota zakładając, że nie masz np. super ciągnika bo twoi rodzice nie kupili go wcześniej (na SAPARD) kupujesz używany (3letni) na te np. 25ha i nic Ci nie zostaje. Premia powinna być zdecydowanie większa w dzisiejszych czasach z taką kasą jaką my wyprodukujemy w swoich gospodarstwach pewnie nigdy nie zbliżymy się średnią krajową do poziomu na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zgadzam się z koleżanką. Zaraz po wejściu do UE rozdawali pieniądze wszystkim i nie było takich chorych wymagań jak teraz. Np stopa bezrobocia co to ma w ogóle do rzeczy nie rozumiem tego. U mnie na wsi ludzie nabrali maszyn na Sapard i są zadowoleni a ja żeby dostać marne 75 tys. musze się tyle starać. Przykładowo znajomy wziął na sapard ciągnik 95 km, 10 letni na 8 ha. Czy to jest normalne? Chyba nie... Wiadomo, że 75 tys to sporo gotówki ale przy dzisiejszych cenach maszyn to naprawdę nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ale jak sama nazwa programu mówi to jest tylko "ułatwianie startu młodym rolnikom". Nikt nie da nam kasy żeby od razu kupić 50 ha i cały park maszynowy B)

Zatem trzeba się cieszyć tym co jest. Jak to mówią lepszy rydz niż nic ;)

A główny ciągnik mój ojciec kupił jeszcze bez żadnych pomocy. Sąsiad sprowadził nam rocznego Cergosa 345 w 2003, i na razie nowego ciągnika nie potrzebuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria87    0

Ułatwić start ale jeśli chcesz coś robić zgodnie ze standardami UE to te 75 tys. to na wiele nie starczy(niestety).

Ogólnie to są to nie wielkie pieniądze dla ludzi chcących ciągnąć wysoki standard gospodarstwa swoich rodziców.

W dodatku zamykanie możliwości podjęcia pracy poza KRUSem to jakaś paranoja w przypadku kiedy studiuję po to by nie tylko być młodym rolnikiem przecież można łączyć dwie prace i poświęcać się każdej w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Zawsze pozostaje praca na umowę-zlecenie :)

No ale fakt, jest to spore utrudnienie, tym bardziej, że w MGR nie trzeba by ubezpieczonym w KRUSie. Mi akurat ten 3-letni okres skończyłby się z licencjatem (a że w trakcie studiów raczej nie będę pracować bo nie będzie na to czasu- ojciec zachorował i muszę sam wszystko robić), więc dla mnie nie jest to przeszkodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam mam pytanie odnośnie wniosku na MR, chodzi mi o to, że jeżeli zamierzam kupić ciągnik to muszę we wniosku określić jego parametry tj. marka czy moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

A ja mam taki problem:

-realizacje zakupu miałem na rok 2010 i nie wykonałem jej ale na wykorzystanie kasy mam czas do 2011 i właśnie teraz mam plan ją wykonać

Co będę musiał zrobić z tym stanem rzeczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

snopek jak wyżej może jakiś aneks w kążdym razie zgłoś się do pracownika arimr który rozpatrywał twój wniosek

 

rolnik98456 jak jestes zdecydowany np na ciągnik o mocy 80 KM to napisz we wniosku 75-85 nie będzie problemu jak zmieni się coś przy danych producenta. A jak nie wybrałeś do końca to najlepiej daj z 20 % różnicy. Wiesz tak szybko wniosku nie rozpatrzą a w tym czasie wiele się moze zmienić no i marki napewno nie podawaj zresztą to akurat im nie potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik91    0

Witam, czy napewno do uzyskania dotacji młody rolnik wlicza sie dzierżawa ??? bo mi powiedzieli w doradztwie rolniczym ze sie nie wlicza...wiec jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0

Bardzo zaganiany jestem ostatnio i brak mi czasu,aby pogrzebać w necie.Pytanie mam dość proste,a zarazem ważne.

Czy aby otrzymać dofinansowanie owych 75 tys złotych,należy przejąć gospodarstwo,czy można również nabyć w formie

kupna ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

forma kupna wchodzi w grę, chodzi o to abyś stał się posiadaczem gospodarstwa a kupno to jedna z form,

 

@rolnik91 nie wiem dokładnie jak w 2011 ale w naborze 2010 dzierżawa wliczała się w powierzchnie gospodarstwa ale musiała być zawarta na min 10 lat;) chyba że chodzi Ci o dzierżawe w celu zwiększenia powierzchni gosp aby moc np kupić większy ciągnik to wtedy wystarczała na więcej niz 5 lat, czyli dla pewności min. 6. Pozdro

 

to jak to jest. po uzyskaniu premii . gdzie można dorabiać umowa zlecenie i jak jeszcze ??

 

umowa zlecenie nie wchodzi w gre, z tego co wiem to TYLKO umowa o dzieło...

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1606    0

Wielkie dzięki "ŁUKASZEK" za podpowiedz.Będę musiał jeszcze dowiedzieć się wielu innych szczegółów.

Od kiedy do kiedy trwa nabór wniosków,bo czasu mam mało.Muszę zdążyć kupić nieruchomość i zlecić

chyba jakiś biznesplan.Oczy wypatrzyłem już na stronach ANR.Może podeślij jakiegoś linka,ze szczegółami

Dopłat MR.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj