Riko

Młody Rolnik 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Riko    0

Witam.

 

Aby był porządek zakładam nowy temat.

Wnioski na Młodego Rolnika 2010 nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, w przepisach jest troche zmian.

 

Osoby, które składać będą wnioski w przyszłym miesiącu zaczynają od startu, osoby które czekają już na pieniążki i mają pytania do naboru 2010 nie są zainteresowani niektórymi pytaniami.

 

Aby było przejrzyście pasuje nowy temat aby sprawy i kampanie się nie mieszały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Bardzo dobry pomysł :)

choć pewnie dużo ludzi i tak tam będzie pisać :)

 

A tak mnie zastanawia, dlaczego tak długi termin jest na składanie wniosków? W poprzednich latach nie było czasami np.2 tyg (choć często się wydłużało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedno pytanie, zamierzam w tym roku wziąść premie dla młodego rolnika i pujść do pracy bo ojca gospodarka jest za mała aby utrzymać 2 rodziny, może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ale musisz być na KRUS-ie bodajże przez 5 lat po otrzymaniu premii. A ja mam takie pytanie: czy jeśli miałbym udokumentowany staż w rolnictwie znaczy poświadczone przez właściciela gospodarstwa, że od 15 roku życia pomagałem w tym gospodarstwie, byłem w nim zameldowany itd to musiałbym uzupełniać wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Na KRUS-ie trzeba być przez 3 lata.

Więc w sumie w żadnej legalnej pracy nie mozna być.

 

Co do tego że udukomentowane ta praca w rolnictwie to jak, miałes płacone składki KRUS? Jak nie to pewnie nic z tego (ale mogę się mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
A ja mam takie pytanie: czy jeśli miałbym udokumentowany staż w rolnictwie znaczy poświadczone przez właściciela gospodarstwa, że od 15 roku życia pomagałem w tym gospodarstwie, byłem w nim zameldowany itd to musiałbym uzupełniać wykształcenie?

 

Dla mnie sprawa jest niejasna jeśli chodzi o przyznawanie punktów dotyczących wykształcenia... Osoby które są w 4 klasie technikum nawet rolniczego niestety dostaną 0 pkt gdyż na dzień składania wniosku posiadają tylko wykształcenie podstawowe chyba że mają udokumentowany staż w rolnictwie poprzez płacenie przez 5 lat składek KRUS mogą wtedy ewentualnie dostać 1 pkt... Dla nie wtajemniczonych egzaminy zawodowe zaczynają się w drugiej połowie czerwca a dyplom można uzyskać w szkole dopiero po 26 sierpnia, więc takie osoby będą miały trudniej o dostanie premii... Istnieje możliwość pewnie dostarczyć dyplom w późniejszym czasie (ale może stać się to nie możliwe gdyż ten dokument ma wpływ na liczbę punktów więc również na kolejność na liście) powiedzmy, że będzie można dostarczyć dyplom w późniejszym czasie ale to opóźni z kolei tylko weryfikacje wniosku i w konsekwencji późniejszą wpłatę pieniędzy na konto...

 

Dzierżawa gruntów może dotyczyć tylko i wyłącznie ziemi dzierżawionej od Agencji Nieruchomości Rolnych bądź jednostek samorządu terytorialnego oczywiście wszystko zatwierdzone na umowie... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Liczona jest też dzierżawa od osób prywatnych..

 

 

Pisząc swój post rano niestety jeszcze był umieszczony stary dokument w którym było tak jak napisałem wcześniej... Jednak dodano w godzinach popołudniowych nowy dokument w którym można dzierżawić od podmiotów pod warunkiem, że umowa została zawarta:

 

- w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

 

- na okres co najmniej 10 lat.

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Ciekawe jak to jest z tymi dzierżawami bo we wniosku wpisujesz działki których dopiero będziesz użytkownikiem a nie że już dzierżawisz na 10 lat, czy trzeba jakaś umowa wstępna przez notariusza poświadczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Ciekawe jak to jest z tymi dzierżawami bo we wniosku wpisujesz działki których dopiero będziesz użytkownikiem a nie że już dzierżawisz na 10 lat, czy trzeba jakaś umowa wstępna przez notariusza poświadczona.

 

W czym widzisz problem, bierzesz 20 ha ziemi w dzierżawę, jutro podpisujesz umowę na 10 lat... Stajesz się rolnikiem załatwisz pozostałe dokumenty a 26 kwietnia jedziesz składać wniosek na Młodego Rolnika... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polmajster    0

Po otrzymaniu premii na mlodego rolnika nie moge isc do innej pracy przez 5 lat bo musze byc w KRUSie ?? troche to chore jest. 10krzysiek1990 jestem w podobnej sytuacji co ty. mimo to i tak zamierzam ubiegac sie o tą premie. mam gospodarstwo 13 ha , po otrzymaniu premii zamierzam dodzierzawic ziemi , tak chociaz z 5ha. ale kto wie jak bedzie za 3 albo 4 lata. przez 3 lata robic na czarno, troche nie ryktyk ;/

Edytowano przez polmajster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Po otrzymaniu premii na mlodego rolnika nie moge isc do innej pracy przez 5 lat bo musze byc w KRUSie ?? troche to chore jest. 10krzysiek1990 jestem w podobnej sytuacji co ty. mimo to i tak zamierzam ubiegac sie o tą premie. mam gospodarstwo 13 ha , po otrzymaniu premii zamierzam dodzierzawic ziemi , tak chociaz z 5ha. ale kto wie jak bedzie za 3 albo 4 lata.

 

Musisz płacić KRUS przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy czyli nie możesz pracować legalnie gdzie indziej... Nic w tym nie ma chorego, albo pracujesz gdzieś indziej albo zajmujesz się gospodarstwem... Jak twierdzisz, że rolnictwo nie jest opłacalne to po co w nie inwestować lepiej daj szanse innym dostać pieniądze którzy widzą w rolnictwie swoja pracę... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polmajster    0

Musisz płacić KRUS przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy czyli nie możesz pracować legalnie gdzie indziej... Nic w tym nie ma chorego, albo pracujesz gdzieś indziej albo zajmujesz się gospodarstwem... Jak twierdzisz, że rolnictwo nie jest opłacalne to po co w nie inwestować lepiej daj szanse innym dostać pieniądze którzy widzą w rolnictwie swoja pracę... Pozdrawiam

 

Nie o to chodzi ze sie nie oplaca , wrecz przeciwnie no ale zeby utrzymac 2 rodziny to trzeba troche tej ziemi miec albo byc kawalerem i problem z glowy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

4) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

B) na okres co najmniej 10 lat

 

 

 

 

Co to jest ta data pewna? :mellow: <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja mam nieco inne pytanie. Mianowicie mam sytuację że najprawdopodobniej podczas składania wniosku będę mieć na działce ewidencyjnej pewną liczbę ha UR, natomiast pomiędzy złożeniem wniosku a ogłoszeniem list powierzchnia UR na tej działce zwiększy się o ok.1.3ha(nieużytki i zakrzaczenia likwiduję i jak będzie z nimi porządek to zmieniam użytkowanie gruntów)oraz dość mocno wzrośnie powierzchnia TUZ. Jak to rozwiązać aby nie było problemów po ewentualnym przejęciu gosp (że we wniosku jest określona liczba UR a po przejęciu się okaże że jest więcej)? Ewentualna poprawka we wniosku może przeciągnąć czas do ew. wypłaty pieniędzy, a mi na czasie zależy bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze że polmajster

ma taki sam problem co ja :D ja już znalazłem pracę o umowę o dzięło i szefowa mówiła ze nie ma żadnego problemu ze krus itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek91    0

Czy można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik aby starać się o młodego rolnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Ja mam pytanko do tych którzy robili taki myk i agencja do niego się nie doczepiła, mianowicie dostałem w tym roku pieniądze na MR w biznesplanie przedstawiłem,że całość ziemi jaką przejąłem tj. 26 ha będzie użytkowane przez te 5 lat rolniczo (łąki, pastwiska,grunty orne).

Jednak teraz chciałbym na ok. 2,5 ha zasadzić las. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę to zrobić aby ARiMR nie robiła żadnych problemów. Mogę robić aneks do biznesplanu, że część ziemi chcę przeznaczyć na las?

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Należy złożyć zmianę do biznesplanu.

Zmian można dokonywać zgodnie z wytycznymi agencji.

Czyli trzeba uzasadnić i nie mogą one znacząco wpływać na kierunek produkcji określony w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

4) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

B) na okres co najmniej 10 lat

 

 

 

 

Co to jest ta data pewna? :mellow: <_<

Data pewna to jest własnie okres 10 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria87    0

Witam na stronie arimr są informacje odnośnie programu na 2011r. nie do końca wszystkie info są tam dla mnie jasne czy moi rodzice którzy nie mają jeszcze po 50 lat muszą wszystko mi przekazać czy mogą np. część swojej ziemi np.20ha i nie wszystkie budynki gospodarcze???

pozdrawiam Daria(jestem tu nowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria87    0

Dzięki za odp. Następne pyt jakie mi się nasuwa to czy mogę przed złożeniem wniosku na MR starać się o wsparcie ze stowarzyszenia działającego na moim terenie z PROW co bym musiała zrobić ponieważ jak do tej pory jestem na ZUSie ponieważ pracuję oraz studiuję.

Kasę potrzebuję na agroturystykę której nie ma w mojej gminie oraz na stadninę koni.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W czym widzisz problem, bierzesz 20 ha ziemi w dzierżawę, jutro podpisujesz umowę na 10 lat... Stajesz się rolnikiem załatwisz pozostałe dokumenty a 26 kwietnia jedziesz składać wniosek na Młodego Rolnika... Pozdrawiam

A co jeśli by się chciało dopiero podpisac umowe dzierżawy jak się bedzie miało pewność żę się załapie ktos na premie tak na wszelki wypadek że by nie ponieść niepotrzebnych kosztów, czynszu i takich tamtak samo jak z przepisaniem gospodarstwa rodzice dopiero przepisują jak młody dostaje pozytywną decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj