michu97

Case jx 90 czy Farmtrac 690

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michu97    0

Witam, chciałbym kupić ciagnik i zastanawiam się na tymi dwoma: Case jx90 i Farmtrac 690 DT. Który byście polecili.Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Zapodaj ich ceny.

W jakich specyfikacjach.

Z czym miałyby współpracować.

Na jakim areale robić i o ile są zwierzęta to jaki i jaka ilość.

Dlaczego wybrałeś akurat te dwa.

 

Bo jeżeli chcesz popierniczyć sobie o głupotach na temat tych dwóch ciągników to nie licz że dostaniesz interesujące i rzeczowe odpowiedzi (jakie pytanie takie odpowiedzi - pytanie kiepskie to i odpowiedzi będą kiepskie a mało napisałeś to przyznasz sam).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

A więc:

-Farmtrac 690 DT cena=126tys brutto, natomiast case jx 90 cena=135tys brutto

-Ciągnik bedzie pracowal przy kosirce dyskowej, prasie rolujacej, orce, no i przyczepa

-Areał to 30ha hodowla-23 zwierząt

-Na poczatku bralem pod uwage wiecej ciagnikow, ale tak po wstępnej analizie zostały te dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Bierz Case są to dobre ciągniki sąsiad ma i bardzo chwali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Powiem może coś o spalaniu case'a. W uprawie agregat podobny do tego http://allegro.pl/ag...1515261919.html plus na końcu włóka to nie odczuł tego za bardzo a spalił 33l / 3.5h. Przy siewie z agregatem biernym 3m plus amazone d7 jeszcze nie policzyłem ale powiem że na pewno mało bo tego to w ogóle już nie czół. Co do orki to po weekendzie się wypowiem bo będzie właśnie po a oram lemkenem opalem 110 3-skibowym obracanym i nie wiem czy nie za mało dla niego będzie

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale bajki piszecie.

 

Kolega na NH serii T, około 90KM to się załamał - spalanie duże (ziemie ma ciężkie, mozaikowe). Narzeka na jakość wykonania - stare tl było lepiej wykonane (czarna farba z elementów bloku odpada).

 

 

A więc:

-Farmtrac 690 DT cena=126tys brutto, natomiast case jx 90 cena=135tys brutto

-Ciągnik bedzie pracowal przy kosirce dyskowej, prasie rolujacej, orce, no i przyczepa

-Areał to 30ha hodowla-23 zwierząt

 

 

- hodowla kun, lisów, wielbłądów, kóz? Napisz że np krów mlecznych czy bydła mięsnego bo wtedy wiemy jakie prace będzie głównie wykonywać sprzęt.

- przyczepa - jaka (transport zboża czy zbierająca czy odbiór kuku)??

- orka - ile rocznie do zaorania i jaki pług (bo później będziesz zakładał temat czy ten ten pług będzie dobrze współpracował z tym ciągnikiem.

 

 

Tak męczę Ciebie ale im więcej tutaj napiszesz tym bardziej utwierdzisz się w przekonaniu który ciągnik wybrać.

 

Ja bym wybrał Farmtraca bo mam blisko do Mrągowa (niecała godzina jazdy) no i kolega sporo wywalił kasiory na NH i jest nie do końca zadowolony (kasa a jakość wykonania).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego to co napisałem to nie jest wyssane z palca a jak sam wiesz prace polowe trwają teraz i jest jak najbardziej aktualne. Ciągnik był zalany pod korek po uprawie dolane pod korek i wyszło ile wyszło. Za te pieniądze to ty się nie spodziewaj jakości Fenda. No i w fabryce też mogą źle trochę złożyć spasować i będzie pupa potem. Jeden chwali drugi karci bo trafił kiepskiego. Moje info jest w 100% pewne z tego tygodnia jeszcze. Jedyne czego temu ciągnikowi to rewersu bez użycia sprzęgła no i by mógł mieć większy udźwig. Tak to jest bardzo przyjemny w użytkowaniu

 

Co do NH serii T oraz Case jxu to również słyszałem że spalanie mają duże

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ja tylko mówię o ciągniku kumpla. Przy odśnieżaniu śniegu też mało nie spalił choć tam sporo się najeździł to fakt. Ogólnie kumpel trochę się zmartwił bo ciągniczek jak nie jest obciążony to pali mało ale jak dostanie takie obciążenie jak mój Z10145 lub MTZ952.3 to już spali więcej nawet niż mój sprzęt.

 

Przy serii JX trzeba baaaardzo pilnować wyposażenia które się zamawiało (np nie wszystkie mają wałek 540/540E/1000).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

hodowla-25 krów mlecznych

przyczepa-transport zboża,transport kiszonki z kukurydzy-przyczepa 4-5t.

Rocznie do zaorania 20ha,pług zagonowy,3 skibowy.

Do dilera i serwisu Farmtrac lub Case mam 20km.

A ile by palił Case jx 80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja bym bym był za farmtrackiem sam to przerabiałem 3 lata temu, wtedy akurat nie był dostępny f 685dt była jakaś przerwa w produkcji a case jx był w sumie nawet tańszy od farmtracka teraz cena za jx wydaje mi się trochę przesadzona, heh w sumie farmtrac oferuje to samo co jx szybka skrzynia 80km silnik w farmtracku na pewno godny polecenia, śmiem twierdzić że lepszy jak w case, cała reszta to ja tam nie wiem, ale na pewno do fermtracka będziesz miał tańsze części bo w końcu polski

ps. a dlaczego nie agrofarm ecoline?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ile biegów ma farmtrac a ile JX?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu97    0

Ja raczej wezme ten mniejszy farmtrac i case czyli case jx 80 i farmtrac 685DT.farmtrac niby ma 24/24 a case 12/12, ale ten i ten ma wszystko w standardzie co wedłóg mnie powinien miec. A Case nie jest gorzej wykonany od farmtraca, ja bym powiedzial ze troche lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

CASE nie ma pneumatyki w standardzie, a FARMTRAC chyba nie ma obciążników przednich w standardzie

Edytowano przez Goryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oglądałem NH TD, Case JX i farmtraca (w Mrągowie na placu a było sporo modeli tam) jak szukałem ciągnika dla siebie.

 

Wykonanie mają podobne to fakt.

Zastanów się nad:

- dodatkowe halogeny w dachu,

- szersze opony,

- haki CBM bo to że te co są na placu to mają to nie znaczy że ty dostaniesz wersję z hakami,

- kogut - niby jest gratis ale nie zawsze.

 

Ogólnie sprecyzuj co ma być w ciągniku i wtedy sprawdź ceny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

dokładnie pneumatyka w Case to koszt dopłaty ok 5 tyś netto. Nie ma w standardzie na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Niektóre Casy przychodzą już z niektórym wyposażeniem do dilera i wtedy mówią że to jest standard u nas np było tak z klimą i nawet jak by ktoś chciał to by nie dostał bez klimy:D Haki CBM w jx90 mieliśmy do wyboru bez dopłaty. O koguta i radio zagadaj żeby gratis dali to ci dorzucą ale to wiadomo w cenę wliczą trochę już wcześniej. My dostaliśmy koguta który kosztuje 180zł i tylko na zamówienie są i bardzo dobry jest:) i był w prezencie od dilera na święta sam dorzucił:) tylko musieliśmy sami montować a to juz trzeba kombinować wtedy:D bo to był taki na magnes a my na stałe zrobiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

haki CBM są standardem dla modeli powyżej 80 KM czyli modele JX 80 i JX 90 mają CBM w standardzie, a mówienie dealera, że je daje (dorzuca) gratis jest po prostu chwytem marketingowym - a nie świadomy i mało zorientowany nabywca (klient) bardzo się cieszy jak usłyszy, że dostał coś ,,GRATIS" lub w ,,PROMOCJI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj