kamil41

Premium a SE

Polecane posty

kamil41    29

czym się rózni wersja Premium od SE, myśle o ciągniku około 110km? Bede wdzięczny za wszystkie informacje

 

pozdrawiam:kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Wersja SE jest napewno gorzej zlozona niz Premium. @robertbara wspominal kiedys ze w SE biegi ciezko chodza itp. a w Premium nie ma tego problemu.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

właśnie najlepiej jak by napisał coś robertbara albo inny użytkownik bo oni wiedzą co mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W Premium masz dodatkowo:

-lepszą skrzynię, najczęściej z pólbiegami bez sprzęgla na guziki a nie na wajchy

-silnik z zasilaniem Common Rail, moc ta sama ale moment obr. minimalnie lepszy, 4 zawory na cylinder

-fotel pneumatyczny

-dodatkowe oświetlenie

-mocniejszy podnośnik, na pewno w 6320 ale w innych chyba też

-zegary pochylają się razem z kierownicą

-klima w standardzie (chyba)

-tempomat

-w opcji bezstopniówka

-no i pare takich drobnych dodatków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Wersja SE jest to ciągnik dla mniej zamożnych rolników, którzy polują na jelenia.

 

-Fotel mechaniczny

-Słabsza hydraulika

-Uboga przekładnia (trzy dzwignie, jedna od grup, druga od biegów pod obciążeniem, rewerser mechaniczny pod obciążeniem)

-Silnik na zwykłej pompie rzędowej

-ramiona z kulami

-Klima za dopłatą

-Ubogie oświetlenie robocze

 

Wersja SE jest napewno gorzej zlozona niz Premium. @robertbara wspominal kiedys ze w SE biegi ciezko chodza itp. a w Premium nie ma tego problemu.

Złożony jest tak samo, posiada rame, skrzynia jest identyczna, ale nie posiada przcisków na dzwigni od grup, w zamian ma dzwignie do zmiany przłożeń. W sumie budową nie różni sie od Premium, jest po prostu okrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli z tego co czytam to wersja SE ma ten sam silnik i nie powinien on więcej palić, a różnice są w komforcie, więc rozumie że jesli ciagnik nie bedzie bardzo wykorzystywany to nie warto dopłacać za wersjie premium. A jak jest różnica w cenie miedzy serią SE a Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Silnik jest ten sam, ale nie posiada CR. Jeśli ciągnik nie bedzie aż nadto wykorzystany to lepiej nie przepłacać. Różnica to chyba coś około 30 tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Różnica cenowa zależy od modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

różnica między Premium a SE jest ogromna ! osobiście nie polecam SE bo więcej pali, ma węższe opony, lipne wyposażenie, słabe oświetlenie i jest jeszcze więcej tych wad !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Mój sąsiad ma JD 6620, na masce nie ma żadnego dodatkowego oznaczenia. Wiem, że ma węższe opony, i skrzynie z pólbiegami załączanymi dzwignią. Wynikałoby z tego że to jest SE, czy jest jeższe jakaś trzecia wersja - pośrednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Znaczek SE jest teraz na zawiasie od dzwi. Opony dobierasz sobie sam, skrzynie może też wybrał tańszą bo Power Quad Plus kosztuje jakies 2 tyś euro netto wiecej. Niekoniecznie musi to być SE poprostu taką opcje wyposażenia wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Każdy SE zamiast 4 reflektorów w masce ma 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Znaczek SE jest teraz na zawiasie od dzwi. Opony dobierasz sobie sam, skrzynie może też wybrał tańszą bo Power Quad Plus kosztuje jakies 2 tyś euro netto wiecej. Niekoniecznie musi to być SE poprostu taką opcje wyposażenia wybrał.

 

No coś ty, nie wiedziałem <_< Patrzyłem na sąsiada JD nie widze żadnego SE czy Premium, tylko na drzwiach napiśik SE :) Teraz to już wiem ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jakiego ja mam JD? Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 6100 Niby mam klimę, eflektory w dachu, ale za to skrzynię 15/5 i biegi ciężko chodzą ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

W przypadku serii 30 to silnik 4 zaworowy w Premium ma nadwyzke mocy w transporcie i pracy z WOM. W Clasic/Comfort tego niema.

Za to dwu zaworowy jest mniej wrażliwy na jakosc paliwa. Oraz ten prostrzy silnik jest bardziej dynamiczny, kosztem spalin, ale to akurat mnie nie obchodzi bo i tak mniej truje niż tir.

Mój kolega ma 6830Premium i w orce po naciśnięciu gazu silnik chwilę czeka z reakcją a kiedy zaczyna przyspieszać na przeważnie i tak można odpuścić gaz. 6620 SE ma owiele lepszą reakcję na gaz.

Do comfort/clasic można chyba dokupić wszystko co jest w premium alub w opcji. Premium ma poprostu więcej w standardzie ale też dużo więcej kosztuje.

Jakość wykonania jest taka sama.

Znajomy ma 6610 i 6620 oba SE i wcale niechce słyszeć o Premium bo kilku jego kumpli miało poważne problemy z elektroniką w Premium.

Półbiegi z serii 10 i 20 są na oddzielnej mechanicznej dźwigni a w Premium pod przyciskiem. Skutek tego taki że w SE zawsze skrzynia bedzie działać a w Premuim u dwuch ludzi zdazyło się tak że przepaliła się cewka i jeden stanoł na polu na dwa dni, a drugi na srodku skrzyrzowania. Silnik chodzi ale skrzynia nie pracuje i niewiadomo jak taki ciągnik sholowac z srodka drogi jak zablokowało skrzynie.

Sam kupuje 6630 comfort i niestety żałuję że już w standardzie półbiegi mam pod przyciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

sprawa rozwiązana

byłem zdecydowanie przychylny premium bo ma lepszą skrzynie i może miec dużo lepsze wyposarzenie ale padło na Fendta i jestem teraz zadowolony ze tak wybrałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a tak z ciekawości zapytam czy jd premium to są udane modele i jak się sprawdzają w codziennej robocie przy krowach, czy to elektronika w tych ciągnikach "lubi" codzienne podjazdy stanie pod chmurką obornik i wogóle, słyszałem opinie że takiej klasy ciągniki właśnie nie sprawdzają się w codziennych obrządkach na oborze w łące błocie itd na podjazdy, takim ciągnikiem wyjeżdza się w pole tydzien orze po 16 godz/ dobę i chowa w garażu a ten cały luksus komfort i ułatwienia elektroniczne sterowanie jest po to żeby wysiedzieć te 16 godz, a do codziennych powinnosci lepiej sprawdzają się bardziej mechaniczne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

zgodze się z ferdek07 do obory najlepiej żeby ciągnik był jak najmniej wyposażony w elektronike w mojej okolicy już paru miało problemy nie mówię tu tylko o JD np: a to podnośnik nie podnosi, a to nie chce zapalić wszystko jest winą że śniedzieją kostki i powstają takie problemy i potem elektryk się cieszy jak ktoś nie jest bystry :)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To ciekawe dlaczego jak kupujemy nowy ciągnik za elektronike trzeba płacic skoro jest taka zła... :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj