Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wzmacniacz
szymek    0

witam mam problem z zetorem 16145 a konkretnie z tym wzmacniaczem. jak jade na zołwi tu ciagnik raz przyspiesza raz zwalnia tak jak by sie pzrełaczał na zajaca, co jest przyczyna?? w czerwcu został wymieniony cały wzmacniacz :P

Arek    113

Do remontu masz wewnętrzną hydraulikę... Czyli do wymiany mikropompka, wszystkie pierścienie uszczelniające i tulejki we wzmacniaczu i sprzęgle przedniego napędu. Miałem podobny problem, wymiana samej mikropompki nie wiele pomogła, dopiero gruntowne uszczelnienie całej hydrauliki dało pożądany efekt i teram mogę używać zająca nawet poniżej 1200rpm :P

Pisząc "cały wzmacniacz" co masz dokładnie na myśli? Bo niektórzy wymieniają tylko tarczki i taśmy a zapominają o tłoku...

Wiadomość z agroFakt.pl

szymek    0

wszystko zaczynajac od mikropompki tarczczek i tasmy a tłok chyba ten sam :angry: a czy mogło to byc spowodowane niskim stanem oleju w skrzyni?? :P

szymek    0

taki gosc powiedział mi ze mogło oberwac tarcze i dla tago tak sie dzieje?? a i jak czy da sie to jakos sprawdzic czy to jest to?? czy trzeba rozjechac cignikiem zeby sie dowiedziec?? :P

zts    1

Sprawdź ile masz oleju i filtry bo to wygląda na zapowietrzanie się układu.

szymek    0

olej jest bo dolewałem i jest max a filtry to sprawdze ale sa nowe bo wymieniane we wrzesniu

zts    1

A kontrolka ciśnienia wzmacniacza działa? najlepiej przeprowadź test manometrem podłaczając do sprzęgła wom :P

Arek    113
Ja odkąd kupiłem Ursusa 912 nie działał mi wzmacniacz, wie ktoś ile kosztuje naprawienie tego wzmacniacza.

Zależy co w nim wysiadło...

karola44    0

Witam. Nie jestem za bardzo obeznany w mechanice traktorow. Mozecie mi napisac w prostym jezyku CO TO JEST TEN WZMACNIACZ?? Czy takie cos tez jest w C360?? Z czym to sie je??.

Z wypowiedzi waszych wnioskuje ze jest to jakis myk kozystajacy z hydrauliki, ktory powoduje wiekszy docisk tarcz sprzeglowych??

Nie kapuje tego :P

Dla mnie zajac to biegi szosowe, a zolwik to terenowe, czyli cos jak polbieg dla szosowych.

Daniel215    0
Witam. Nie jestem za bardzo obeznany w mechanice traktorow. Mozecie mi napisac w prostym jezyku CO TO JEST TEN WZMACNIACZ?? Czy takie cos tez jest w C360?? Z czym to sie je??.

Z wypowiedzi waszych wnioskuje ze jest to jakis myk kozystajacy z hydrauliki, ktory powoduje wiekszy docisk tarcz sprzeglowych??

Nie kapuje tego :)

Dla mnie zajac to biegi szosowe, a zolwik to terenowe, czyli cos jak polbieg dla szosowych.

to tzw. żółw i zając :):P:)

karola44    0

Czyli wzmacniacz to poprostu reduktor?? czyli wlaczenie biegow terenowych?? A juz myslalem te to jakies super hiper narzedzie w traktorze :P

szymek    0

chyba nie działa mi ta kontrolka bo jak włacze na zajaca to zgasnie a za chwile znowu swieci i na odwrut to samo jest :angry: a gdzie to sprawdzic manometrem przy dekłu skrzyni??

leszekd    80

Koledzy wzmacniacz to nie reduktor ani biegi terenowe.

Żadne z nich nie mają możliwości przełączanie wielkości siły momentu obrotowego a zarazem prędkości jazdy bez rozłączenia sprzęgła głównego.

Arek    113

Nie kapuje tego :P

Wzmacniacz to półbieg (taki jak powershift w nowszych ciągnikach) w ursurach i starszych zetorach jest tylko jeden i po włączeniu wzmacniacza każdy bieg jest wolniejszy o ok 30% co daje większy moment obrotowy na kołach co daje większy uciąg :)

Daniel215    0
Wzmacniacz to półbieg (taki jak powershift w nowszych ciągnikach) w ursurach i starszych zetorach jest tylko jeden i po włączeniu wzmacniacza każdy bieg jest wolniejszy o ok 30% co daje większy moment obrotowy na kołach co daje większy uciąg :)

Nie prawda wzmacniacz nie całkiem odpowiada półbiegowi tak jak w powershift,ponieważ jeśli się dłużej na nim jeździ to się tam tarczki zjadą i po wzmacniaczu :P

Arek    113

Jeśli wzmacniacz jest dobrze wyregulowany to nic się za szybko nie zużyje.

karola44    0

Hmmm. To teraz to juz chyba calkiem sa pomieszane teorie. Tak mi sie wydaje.

Zolwik i Zajaczek to mysle nic innego jak biegi terenowe i szosowe. Polbieg to ja rozumie cos co pozwala zwiekszyc uciag lub moment obrotowy na kazdym z biegow. Takie polbiegi posiadaja np stareSkody ciezalowe i Liazy. Zalaczane to jest pneumatycznie malym zaworkiem na drazku zmiany biegow. Robi sie psyk i potem wysprzeglasz i i puszczasz sprzeglo i juz dajesz wgore dalej na piatce tyle ze duuuzo mocniej.

Ale nadal nie moge pojac o czym mowa jezeli chodzi o stare ursusy. Jedyne co tam jest to mala wajcha od biegow terenowych. Jak np w terenowym Uazie produkcji CCCP. Zalaczasz reduktor i masz dodatkowe 4 biegi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się