Polecane posty

Gość   
Gość

Awarie wzmacniacza i mikropompy tak właśnie się kończą, żółw działa, zająć nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Działa tylko wzmacniacz momentu czyli żółw, zając nie jest żadnym wzmacniaczem.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj, jeździ się na zającu cały czas, wzmacniacza czyli żółwia używa się krótkotrwale np. ma ciężko pod górkę, schodzi silnik z obrotów, włączasz żółwia, ma lżej przełączasz  z powrotem na zająca, tak jest napisane w instrukcji obsługi i nie ma znaczenia czy na szosowych czy w polu, są tacy co wymyślili sobie że to jest półbieg, u jednego działa to długo a u drugiego spierd*li się moment. No jak poznać awarię, masz u siebie skutki, ewentualnie wcale nie jedzie na zającu, i jak zużyta mikropompa to też będzie szarpał na zającu, albo wcale nie będzie jechał. Trzy skibowy pług ciągasz, to na jakim biegu jeździsz żeby używać żółwia cały czas?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 2 szosowa na żółwiu , tak oram bo na 3 nie ma siły na 2 zajacu też nie bo silnik dusi , np , ja w transporcie jadę na żółwiu rozpędzam się później włączę zająca szarpnie ciągnikiem i jedzie normalnie nic nie szarpie cisgnik w transporcie jedzie normalnie , tylko w orce go włączając zająca podczas orki to ciągnik nie ma siły i zamula silnik , tak jakbym nagle wrzucił 4 szosową, i na zajacu blokują mi się koła i wajchy od skrzyni biegów , od.dojezdzam na zajście do końca pola naciskam sprzęgła i ciągnik ani drgnie wajchy też , włączę żółwia wszystko wraca do normy 

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i to jest praktycznie to samo jakbyś orał 4 polową na zającu więc po jaką cholerę włączać żółwia, mówisz w transporcie zaczynasz od żółwia, pytam po co? jak jest sprzęgło i normalne biegi, tak można się bawić jakby to był typowy półbieg. Spróbuj jeszcze popuścić z lewej strony śrubą taśmę, jak za mocno dokręcona to takie cyrki się dzieją że dusi silnik na zającu, jak to nie pomoże to niestety ale coś w środku zaczyna się złego dziać, bo jak przekaźnik kręci dobrze, to raczej z mikropompą nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro na spokojnie wyreguluje sobie taśmę i w poniedziałek sprawdzę, mikropompke mam dobrą bo wom śmiga jak ta lala i mierzyłem ciśnienie i nabija 12 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to jest ciśnienie ok, na zającu tłoczek luzuje taśmę, jak za mocno dociągnięta to może nie do końca luzować i zaczyna wariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toż mówisz że mikropompa dobra. 12 barów to jest dobra, więc po co chcesz wymieniać? zresztą żeby się dostać do mikropompy to ta sama robota co do wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2020 o 23:23, Sean napisał:

No to jest ciśnienie ok, na zającu tłoczek luzuje taśmę, jak za mocno dociągnięta to może nie do końca luzować i zaczyna wariować.

Pomogła regulacja taśmy ,( jak do tej pory ) jak oram ciągnik się już nie dusi , i nie blokuje mi kół i skrzyni biegów jak jeżdżę na zajacu, teraz mogę cały czas jeździć na zajacu i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to cieszę się że mogłem pomóc, będzie teraz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody17    0

Panowie mam taki problem w moim 914 a mianowicie jak jadę na żółwiu to wszystko jest ok przełącze na zająca to ze skrzyni wydobywa się dźwięk jakby wycie, ustaje jak wcisnę sprzęgło albo przełącza spowrotem na żółwia dodam że skrzynia świeżo po remoncie czy możliwe że taśma jest za bardzo napięta i trzeba ja poluzować? Jeszcze jest taki objaw że jadąc na zającu nie zdążę zmienić  biegu np z 2 na 3 bo ciągnik od razu staje czy to może być też przyczyna tej taśmy czy z tym problemem szukać innej przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.04.2020 o 21:25, mlody17 napisał:

Panowie mam taki problem w moim 914 a mianowicie jak jadę na żółwiu to wszystko jest ok przełącze na zająca to ze skrzyni wydobywa się dźwięk jakby wycie, ustaje jak wcisnę sprzęgło albo przełącza spowrotem na żółwia dodam że skrzynia świeżo po remoncie czy możliwe że taśma jest za bardzo napięta i trzeba ja poluzować? Jeszcze jest taki objaw że jadąc na zającu nie zdążę zmienić  biegu np z 2 na 3 bo ciągnik od razu staje czy to może być też przyczyna tej taśmy czy z tym problemem szukać innej przyczyny?

Całkiem możliwe , u mnie też ciągnik stawał na zajacu ale gdy ciągnik był obciążony np w orce na poprzeczniaku , zrobiłem regulacje taśmy i teraz śmiga ok, ale u mnie nie było wycia , wycie może masz spowodowane dotykaniem jakiś rurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
Dnia 21.03.2020 o 22:40, Sean napisał:

Słuchaj, jeździ się na zającu cały czas, wzmacniacza czyli żółwia używa się krótkotrwale np. ma ciężko pod górkę, schodzi silnik z obrotów, włączasz żółwia, ma lżej przełączasz  z powrotem na zająca, tak jest napisane w instrukcji obsługi i nie ma znaczenia czy na szosowych czy w polu, są tacy co wymyślili sobie że to jest półbieg, u jednego działa to długo a u drugiego spierd*li się moment. No jak poznać awarię, masz u siebie skutki, ewentualnie wcale nie jedzie na zającu, i jak zużyta mikropompa to też będzie szarpał na zającu, albo wcale nie będzie jechał. Trzy skibowy pług ciągasz, to na jakim biegu jeździsz żeby używać żółwia cały czas?

Kolego mam Ursusa dopiero rok. I jakiś mechanik kazał mi jeździć na żółwiu po podwórku, podczas zapinia maszyny i gdy ciągnik jest zgaszony na postoju a zająca używać dopiero powyżej 1400 obr jak go rozpedze. A z Twojej wypowiedzi wynika aby cały czas jeździć na zającu,ale na początku jak go używałem na takich właśnie jałowych obrotach go ciężko biegi się wybijało i trochę coś churgotało w skrzyni i na wcisniętym sprzęgle jak by lekko hamował... Na żółwiu to samo ale nie ma tego dźwięku ze skrzyni. A zatem kolego widzę że się znasz to mógł bym mi to wszystko objasnic od a do z jak posługiwać się tymi przełożeniami bo przeczytałem te 17 stron i mam mętlik w głowie. Z góry ogromnie Ci dziękuję bo nie chce szybko go skończyć bo ciągnik rok temu kupiony. Pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
3 godziny temu, Brytan napisał:

Kolego mam Ursusa dopiero rok. I jakiś mechanik kazał mi jeździć na żółwiu po podwórku, podczas zapinia maszyny i gdy ciągnik jest zgaszony na postoju a zająca używać dopiero powyżej 1400 obr jak go rozpedze.

To jest baran a nie mechanik. Jeździ się na zającu tak jak napisał kolega wyżej a żółwia włączamy tylko w razie potrzeby. W dodatku na żółwiu nie wolno jeździć cały czas, ta konstrukcja na to nie pozwala bez szkód dla układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
8 godzin temu, bears napisał:

To jest baran a nie mechanik. Jeździ się na zającu tak jak napisał kolega wyżej a żółwia włączamy tylko w razie potrzeby. W dodatku na żółwiu nie wolno jeździć cały czas, ta konstrukcja na to nie pozwala bez szkód dla układu.

A czy z żółwia na zająć mogę przełączyć na postoju czy musi być podczas jazdy i czy muszą być jakieś obroty silnika czy nie ma znaczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Hylmet pracuje nad wydajniejszą mikropompą, więc będzie można normalnie używać wzmacniacza jako półbiegu. Z tym 1200 obr to chodzi o to b nie było za małego ciśnienia w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
1 godzinę temu, samtech84 napisał:

Hylmet pracuje nad wydajniejszą mikropompą, więc będzie można normalnie używać wzmacniacza jako półbiegu. Z tym 1200 obr to chodzi o to b nie było za małego ciśnienia w układzie.

Będzie można normalnie robić remont, zrozumcie w końcu że problemem jest KONSTRUKCJA tego wzmacniacza który nigdy nie będzie półbiegiem. Nic dziwnego że w co drugim to nie działa albo zaspawane...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Podstawa to czysty olej i ze wzmacniaczem nie ma problemów, a szczególnie tam gdzie filtr dokładny już siedzi przed wejściem na rozdzielacz i na sprzęgła trafia przefiltrowany olej. Sama konstrukcja nie jest zła. Jak ktoś ma spadki ciśnienia na WOM czy sprzęgle przedniego napędu, gdzie zamiast naprawić, wsadzają kły zamiast tarczek, byleby tylko ciągnął to i wzmacniacz szybko poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, bears napisał:

Będzie można normalnie robić remont, zrozumcie w końcu że problemem jest KONSTRUKCJA tego wzmacniacza który nigdy nie będzie półbiegiem. Nic dziwnego że w co drugim to nie działa albo zaspawane...

No właśnie, to samo miałem napisać, pompa ta która jest spełnia swoje zadanie, umiejscowienie jej to porażka, zamiast tej zasranej pompki wspomagającej, ta powinna być w skrzyni pośredniej, i sam wzmacniacz jako wzmacniacz też spełnia swoje zadanie, tylko użytkownikom się coś pomyliło z półbiegiem, tam jest dostatecznie dużo biegów żeby sobie dobrać właściwy i tym się nie bawić.

8 godzin temu, Brytan napisał:

A czy z żółwia na zająć mogę przełączyć na postoju czy musi być podczas jazdy i czy muszą być jakieś obroty silnika czy nie ma znaczenia? 

Na zagaszonym silniku żółw załącza się i tak automatycznie, odpalisz silnik i przełącza się sam na zająca, na postoju też można przełączyć bez komplikacji, te ciągniki na biegu jałowym powinny mieć trochę wyższe obroty, a nie tyle  że mało nie zdechnie, wtedy nie dziwota że wszystko rzęzi. 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj