Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wzmacniacz
leszekd    80

Kole no jak stalowe??

Przecież masz w każdym zespole napędowym wzmacniacz, przednia oś - przystawka pierścienie uszczelniające stalowe po 2 szt. Np. w Renault są podobne przekładnie planetarne i tam jest uszczelnienie -pierścienie teflonowe które są teraz proponowane zamiast stalowych.

Kolego kolo podporowe z mego doświadczenia w przeciążonym układzie ursus c360 + 4skiby unia grudząc po 35cm daje taki efekt.

1 koło podporowe na miejscu fabrycznym 1 korpus – nie możliwa orka na 4 skiby Tył ciągnika nie dociążony silny poślizg kół tylnych przednie prowadzą się kiepsko prawie cały czas kontra ku caliźnie.

2 koło podporowe na ostatnim korpusie tylne kola dociążone niema poślizgów, przednie odciążone jednak zestaw dobrze się prowadzi ni9e trzeba dawać kontry ku caliźnie. Być może czuć w tym układzie że przód ciągnika jest podrywany ze względu na silny docisk tylnej osi.

Na pewno ktoś krzyknie że 4 do tego traktora to zbyt wiele – spokojnie daje radę ziemie lekkie. Zetor 5340 ciaga w tych warunkach VN 4 skibowego bez większego problemu.

ahme999    115

z kołem podporowym to nie jest taka prosta sparawa-wsio zależy od tego jak masz ustawioną geometrię TUZ, i albo odciążasz ciągnik albo dociążasz. Przód mało kiedy się podnosi w ciągnikui-same ekstremalne sytuacje, z którymi się dotąd nie spotkałem.

btw-stosując dwie planetary szeregowo to możesz mieć 4 przełożenia czyli:

0-0 dwie planetary "wyłączone",

0-1 pierwsza wyłączona, druga włączona

1-0 pioerwsza włączona druga wyłączona

1-2 pierwsza i druga właczona-trzeba tylko dobrze to przeliczyć i ładnie zgrać załaczanie poszczególnych przerkładni.

w efekcie masz coś jak PowerQuad Plus od JD czyli 32 wprzód x 16 w tył

CIAPEK1981    7

O co chodzi z tym zrywaniem przodka?

Techniki orania są pare:

- bez z kólka kopiującego,

- z kólkiem podporowym na końcu, lącznik centralny na sztywno, wtedy cały ciężar pługa opiera sie na kółku podporowym

- z kólkiem podporowym na końcu, łąćznik centralny na luźno, w wieżyczce pługa musi być podłużny otwór pod bolec łacznika centralnego,wtedy podnośnikiem regulujemy głębokość pierwszej skiby a kólkien podporowym głębokość ostatniej skiby, w tym przypadku tylna oś ciągnika jest dociążona przez pług.

Niech mnie ktoś poprawi jezeli sie myle.

Wiadomość z agroFakt.pl

ahme999    115

nie, nie, nie-to że masz łacznik górny(cięgło) na sztywno nie znaczy że maszyna opiera sioę na kole podporywym. Poobserwuj cięgło podczas pracy narzędzia-zawsze działa na nie siła ściskająca i razem z dolnym ramionami tworzą mechanizm, który w zalezności od swojej geometrii przenosi obicążenia od maszyny na ciągnik.

Najłatwiej to zatrybić na przykładfzie ciągnika z przyczepą-jeśli zaczep przyczepy obniża się w kierunku ciągnika (zaczep w ciągniku masz za nisko) to przyczepa podczas ciągnięcia zwietrza ci ciągnik.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ahme999 masz rację w przypadku małych pługów lecz jak założysz pług 4, 5 ,6 skibowy to zauważysz, że bez kółka podporowego nie da się orać i pług będzie wchodził w ziemię po ramę. Próbując podnieść pług w czasie pracy przednia oś ciągnika będzie się podnosić.Czyli przy dużych pługach nie da się utrzymać stałej głębokości roboczej trzymając narzędzie na podnośniku i bez koła podporowego. W tej sytuacji na łącznik górny działają tylko siły rozciągające

leszekd    80

Witam

Napiszę tutaj jak naprawiłem układ hydrauliczny wzmacniacza w 1614

Przez wiele lat ciągnik borykał się ze zbyt niskim ciśnieniem w tym układzie, a lekarstwo było proste wymiana rozdzielacza pod pokrywą i poprawienie szczelności pod nią właśnie danie nowych uszczelek i wyskrobanie zwałów silikonu pozostawionego po pseudo mechanikach. Teraz wszystko działa dobrze i mikropompa się naprawiła i wom i przedni napęd i nie trzeba sprzęgła kłowego do przedniego napędu bo ciągmie wzorowo.

Pozdrawiam wszystkich mechaników.

MateuszL123    0

Witam. Praca jak narazie idzie do przodu. Jako wzmacniacz wykorzystam przekłądnię stosowaną kiedyś w ciągnikach CASE o przełożeniach 1/1.25/1.67. Mam pytanie- skąd wychodzi wał napędowy w U914 i pochodnych? Chodzi oczywiście o napęd przedni. Z czym zazębiają się koła przystawki? Pozdrawiam.

Edytowano przez MateuszL123

zetor7441    0

Witam

Tak jak w temacie poszukuje wszelki informacji o wielostopniowym wzmacniaczu momentu w ursusie badz w zetorze może ktoś się akurat z tym spotkał może ktoś ma i rozbierał takową skrzynie

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Ale błędy masakryczne

Edytowano przez milanreal1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mówisz o żółwiu czy inny wzmacniacz.

zetor7441    0

Czy to zółw czy zając to juz obojetne prawidłowo zwie się to wzmacniacz momentu obrotowego lub tak zwane pół biegi jak kto woli

tomek15h    14

Takie coś nie istnieje ani w ciężkiej serji ursusa ani zetora.Tam był montowany jednostopniowy wzmacniacz momentu.

zenon385    14

No tak jest on jednostopniowy a skoro jak juz wiemy były przypadki dwustopniowych czyli na 1 biegu miał jakby 2 półbiegi w sumie ciekawa sprawa wie ktoś może jak to wyglądało od środka?

zetor7441    0

I widzicie jednak cos bylo wiec trzeba teraz czlowieka ktory widzial to na wlasne oczy i zeby to jeszcze rozebral i mozna zaczac swoje przerabiac

leszekd    80

Witam

Może ktoś jest w stanie odpowiedzieć na takie pytanie. Czy w modelach xx34 pompa podnośnika wspomaga układ hydrauliczny wzmacniacza momentu obrotowego. .

leszekd    80

No nie są to do końca odrębne obwody bo obwód wzmacniacza zasila pompę wspomagającą podnośnika.

UrsusFan1222    23

Macie na myśli ta pompkę tłoczkową która znajduje na dole w koszu sprzęgłowym lub w skrzyni pośredniej na zewnątrz jak kto woli. Podobno w nowszych modelach ciężkiej serii nie było tego ''ustrojstwa'' fabrycznie, bynajmniej u mnie tego nie ma. Na pewno nikt jej sobie nie odkręcił, wymontował ;)

CBMarek    4

koledzy mam problem wzmacniacz działa bardzo dobrze wszystko działa poprawnie a z miejsca gdzie jest wstawiony wzmacniacz cały czas wydobywa sie dziwny dzwiek jargotania co sie dzieje wszystko wstawione nowe wszystko po kolei jak w katalgou porobione i trzeszczyi jarkgocze. czy cos wchodzi w wibracje czy o co chodzi czy ma sie to ułozyc dotrzeć ???

wpsowa692    1

Wszystkie tryby w przekładni planetarnej wymienione na nowe ?

Czasem tak jargocze na włączonym zającu ciśnienie rośnie czy co i takie wydaje dźwięki .

Daniel2012    31

Witam, mam pytanie ile kosztuje załozenie wzacniacza do c-385 od podstaw, został on kiedys wyrzucony nie ma nawet wajchy, oraz macie moze gdzies jakis schemat jak włozyc szybką skrzynię oraz czy rzeczywiscie jest ona szybka?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez Rafal99
      Witam, przy moim ursusie nie dawno zaczeło szwankować sprzeglo, otóż problem polega na tym, ze kiedy wrzuce 1 bieg i zaczynam po woli puszczac sprzeglo ursus nie startuje normalnie tylko zaczyna szarpac. Prosze o pomoc, moze jest jakaś regulacja czy cos?
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo
    • Przez tata1
      Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
      Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?
    • Przez ArkadiuszZaganiacz
      Witam. Posiadam 1634 ze skrzynią 4-ro biegową z wajchami po prawej stronie. Wajcha biegó I, II i R jest sztywna i biegi wchdzą idealnie, natomiast wajcha od biegów 1-4 jest luźna, biegów dosłownie trzeba szukać, między skrzynią a kabiną jest tam jakaś dziwna przystawka, z której wychodzą wspomniane wajchy do kabiny. Czy poblem może tu występować?