Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wzmacniacz

leszekd    80

Kolego masz kiepski olej w tej skrzyni jeżeli jest to hydrauliczno przekładniowy to jest po prostu za rzadki . w 1614 był podobny problem wszystko wymienione a nie jedzie po silnym rozgrzaniu skrzyni biegów po prostu te mechanizmy nie działały wom chodził z łaski a wzmacniacz nie przełączał się na przełożenie bezpośrednie o przednim napędzie nie wspomnę. Olej był zalany hipol 80w. Mój wniosek jest taki że obecnie sprzedawane części są tak lipne do tych ciągników że niema prawa to działać. Obecnie jest zalany hipol 80w90 jest on wyraźnie gęstszy i nie grzeje się tak jak tamten a przekładnie funkcjonują w miarę prawidłowo.

Wiadomość z agroFakt.pl

kajetan    0

Witam ponownie.

Spróbuję w takim razie z wymianą oleju na taki jak napisałeś kolego. Od czegoś trzeba zacząć, a to jest w sumie najtańsze wyjście na początek.

leszekd    80

Kolego kup prawdziwy orlenowski 80w90 hipol. Ciekawe czy masz chłodnicę oleju tego przekładniowego ??

Jak ci gubi ciśnienie na przystawce przedniego napędu to jak będzie olej spuszczony dobra okazja by ją przejrzeć rak jak i tylny wom koszt nie wielki a na pewno jest tam jakis wyciek co jeszcze bardziej potęguję słabe działanie układu. Ja zastanawiam się nad wymianą rozdzielacza od tych urządzeń tego pod deklem skrzyni biegów on według mnie też gubi ciśnienie.

Mam zamontowany na stałe manometr zamiat czujnika i widać dokładnie kiedy ciśnienie spada przy załączeniu którego z mechanizmów, i jakie jest jak wszystko mam wyłączone i wyraźnie widać że gdzieś to ciśnienie gubi.

Edytowano przez leszekd

1614    0

witam wzmacniacz nigdy bym nie zaspawał bo spadek cisnienia w tym układzie wałek wzmacniacz przedni napend to jeden układ dlatego wymiana mikropompki i tak bendzie konieczna co do zmacniacza kontrola cisnienia taka kontrolka z plusem na zajoncu nie mogom byc niskie obr ponizej 1200 tak samo na postoju jak szkrzynia tarabani przełkanczamy na zółwia i pszestaje zbyt niskie ciśnienie nie wyłancza do konca tasmy sprezyna silniejsza od tłoka ktury jom wyciska i zacioga tasme a taśma slizga sie jakby na pół sprzegle olej nadal podawany na tarczki i awaria sie szykuje bo tarczki słabo ścisniente sie ślizgajom a taśma zacioga i wiekszośc wzmacniaczy tak sie zepsuła jesli chodzi o zólwoa to odpowiada tasma regolacje przeprowadzic co 400 500 motogodzin 2 metody odkrencic dekielek od strony sprzegła wyjonc sprerzyne dokrencic nakrentke śrubokrentem do oporu i popóścic o 1 25 do 1 5 obr i zmpntowacz nie krencic nakrentkami centrujoncymi tylko z lewej strony ta niżej i zmacniacz jak bendzie ciśnienie w układzie to ma wytrzymac co najmiej 4 tys motogodzin wiem jak przerobic podnośnik 1614 na 6700

1614    0

wzmacniacz pisacz to pomoge wychowałem sie na ciezkiej seri tak samo podnosnik w 385 1634 wiem jak przerobic na 7 ton

1012    42

Wracając do tematu to kolega raczej na pewno ma tarczki na wzmacniaczu do wymiany

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jesli chodzi o zólwoa to odpowiada tasma regolacje przeprowadzic co 400 500 motogodzin 2 metody odkrencic dekielek od strony sprzegła wyjonc sprerzyne dokrencic nakrentke śrubokrentem do oporu i popóścic o 1 25 do 1 5 obr i zmpntowacz nie krencic nakrentkami centrujoncymi tylko z lewej strony ta niżej i zmacniacz jak bendzie ciśnienie w układzie to ma wytrzymac co najmiej 4 tys motogodzin wiem jak przerobic podnośnik 1614 na 6700

Kolego najpierw radzę Ci popoprawiać te błędy, bo ich tyle narobiłeś, że nie idzie czytać co tu stworzyłeś. ;[ jak już podajesz jak się reguluje wzmacniacz to podaj instrukcję dokładnie, bo gdzieś słyszałeś że dzwonią tylko nie wiesz gdzie. ;[

Edytowano przez MAT912

XaWi    0

Witam posiadam ursus 1014 i ma on założone wałki zamiast wzmaciacza momentu co musiał bym kupić aby założć wzmacniacz tak jak powinien być orginalnie.Proszę o odpowiedź

XaWi    0

nie ma wogÓle wzmacniacza tylko jest założony wałek przez całość nie ma bębna ani nic co powinno być i nie wiem czy opłaca się go zakładać chociaż przydał by się.

Edytowano przez przemrolnik
Cytowanie poprzedniego posta.

Nikita_Bennet    100

było, było i jeszcze raz było.

Było jak zdemontować wzmacniacz i zamontować wałek.

Było jak zaspawać wzmacniacz.

Było jak go przywrócić.

bubel500    4

Nie wiem dokładnie ile mógłby kosztować.. Może około 1200 - 1500 zł. Ale na pewno opłaca się założyć jeżeli będziesz ciągał nim ciężary, masz górzysty teren, albo masz dużo orki. W niektórych przypadkach wzmacniacz ułatwia pracę :)

gucik131    7

ja jak robiłem z nowych części 3tys. kosztował teraz części podrożały to szacuje że ok 3,8 tys. bęben satelity mikropomka taśma i jeszcze część po której chodzi bęben :) a tobie jeszcze będzie potrzebny jeden bęben po którym chodzą satelity. a wzmacniacz fajnie sprawa. a tematy o wzmacniaczu ze 100 razy było. pozdrawiam

XaWi    0

Nie wiem dokładnie ile mógłby kosztować.. Może około 1200 - 1500 zł. Ale na pewno opłaca się założyć jeżeli będziesz ciągał nim ciężary, masz górzysty teren, albo masz dużo orki. W niektórych przypadkach wzmacniacz ułatwia pracę :)

No własnie mam kilka ha ktore sa podgórke . bo w sklad wzmacniacz wchodzi beben, kosz satelitarny i własnie nie wiem co jeszcze bo nie ma tam nic oprócz jednego tryba .Byłbym wdzieczny za podanie co wchodzi w skład wzmacniacz momentu :)

nitek    0

Witam, mam ursusa 1614 i poprzedni właściciel coś w nim zaspawał, ale nie wiem czy to zając czy żółw, mam skrzynie 4 biegową i ciągnik jeździ strasznie powoli, tzn jakieś 18 km/h.

1. Czy poprzedni właściciel zaspawał żółwia ?

2. Jeśli go zaspawał to czy da się zaspawać zająca zamiast żółwia i jak to zrobić, jeśli to możliwe.

kozulek2    228

Dobre...dawno tak się nie uśmiałem,radze poczytać kolego to nie boli...

leszekd    80

Do wszystkich znawców tematu którym wzmacniacz się psuje co roku i chcą go spawać czy to na żółwiu czy na zającu nie ważne. Wyremontujcie skrzynię biegów i skrzynię pośrednią wstawcie tam dobre łożyska a nie te najtańsze jakie można dostać z dalekich krai i wszystko będzie działać.

Można zmieniać biegi, można jeździć na obu prędkościach, nic się nie ślizga i nic nie trzeba ustawiać. Tylko zróbcie ten remont i nie wypisujcie bzdur bo znowu ktoś zechce żółwia spawać.

leszekd    80

A co się nie spodobało?

Większość exportów naprawia tylko to co się popsuło ale nie zastanawia się nad tym dlaczego.

Bo uśmiać się z czegoś to można ale coś ciekawego podpowiedzieć to inna bajka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez Rafal99
      Witam, przy moim ursusie nie dawno zaczeło szwankować sprzeglo, otóż problem polega na tym, ze kiedy wrzuce 1 bieg i zaczynam po woli puszczac sprzeglo ursus nie startuje normalnie tylko zaczyna szarpac. Prosze o pomoc, moze jest jakaś regulacja czy cos?
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo
    • Przez tata1
      Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
      Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?
    • Przez ArkadiuszZaganiacz
      Witam. Posiadam 1634 ze skrzynią 4-ro biegową z wajchami po prawej stronie. Wajcha biegó I, II i R jest sztywna i biegi wchdzą idealnie, natomiast wajcha od biegów 1-4 jest luźna, biegów dosłownie trzeba szukać, między skrzynią a kabiną jest tam jakaś dziwna przystawka, z której wychodzą wspomniane wajchy do kabiny. Czy poblem może tu występować?