Polecane posty

Neo    0

kolego a jak długo ci chodzi tak zaspawane? ja już to przerabiałem. po prostu nie da sie tego idealnie zaspawac, a spaw predziej czy puzniej puści. a jak biegi mocno zgarzytają to podciągnij chamulec skrzyni. taka śrubka przy sprzęgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ja mam zetora 12145 mam go około 6 lat (caly czas jerzdze na przyspieszaczu a nie na zółwiu) co dwa lata wymiana mikropompki a tasme wymienilem jak kupilem zetora bo sie zerwala,zółwia (tasmy) urzywam sporadycznie gdy ciagnik zamóli podczas orki zeby nieredukowac biegu przełanczam na >>>zółw<<< zadnych problemow niemam z tym , ewentualnie moga sie zurzyc tarczki w przyspieszaczu... ;) orka i agregat przewarznie 1:4 ;)

Znajomy ma zts 16245 z przyspieszaczem i ursus 16 z wyrzuconym przyspieszaczem i wstawionym wałkiem , 16xx niewiem dokladnie jaki model , ale ursus głównie w orce i agregacie scierniskowym a zetor przyczepy transport i do kombajnu buraczanego stol v202 itp. goscio ma ponad (sam niewie ilebo durzo dzierrzaw) 160 ha ;)

Jakby co ton kupil tego ursusa 16 okolo 10 lat temu :) juz bez pszyspieszacza i wstawionym walkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Kolego czemu ci ta mikro pada tak szybko? Nie wiem ale raz na 2 lata to według mnie za czesto. Ponawiam pytanie gdzie kupic ten wałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

na zaspawanym jeżdżę już 4 lata i wszystko ok a gdzie ta śruba od hamulca skrzyni dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

NIewiem dokladnie pewnie dlatego ze caly czas jezdze na wzmacniaczu ,jak widze ze przyspieszacz pózno łapie i zaswieca sie lampka od przyspieszacza to wymieniam mikropompke ale moze ze co dwa lata to przesadzilem no róznie to jest jak sie psuje to wymieniam ale z zólwiem to niemam problemow tylko tasme podciagnac raz na jakis czas,traktor urzytkujemy z bratwem na okolo 60 ha + zarobki ,głównie brat w nim grzebie :)

 

A propo tego hamulca to jest chyba hamulec sprzegła jezeli sie niemyle ;)

 

Niewiem czy to jest takie dobre rozwiązanie z tym wywaleniem przyspieszacza i wstawianiu wałka , traktor bendzie bardzo wolny w transporcie bo to tak jak bys jechal na 2:4 na zółwiu i to max predkosc by byla... :D

Jezeli masz pola daleko od gospodarstwa to jest denerwujace ;)

Ostatnio jezdzilem ze 2 dni na 2:3 +przyspieszacz bo złamał sie drazek prawy od zmiany biegu i byl cały czas na 3 (denerwujące)niebyło czasu i przyspawalismy drazek ,w zimie cos trzeba z tym zrobic,a i ostatnio by mi sie zetor spalił bo pod kabina kabel od akumulatora dotkna kabiny i sie zaczeło jarac wszystko, dobrze ze miałem hebel(wyłacznik napiecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego sprzedaj części wzmacniacza momentu ludzie z zaspawanym wzmacniaczem szukają tych części bo nowy zestaw koszyuje przeszło 2 tyś. a z tego co wyjmiesz można skompletować uszkodzone zaspawane części. Brak wzmacniacza to kiepski pomysł mało biegów.

Szybka skrzynia bez wzmacniacza to zupełne nieporozumienie trudno z miejsca ruszyć nawet na szosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

NIewiem dokladnie pewnie dlatego ze caly czas jezdze na wzmacniaczu ,jak widze ze przyspieszacz pózno łapie i zaswieca sie lampka od przyspieszacza to wymieniam mikropompke ale moze ze co dwa lata to przesadzilem no róznie to jest jak sie psuje to wymieniam ale z zólwiem to niemam problemow tylko tasme podciagnac raz na jakis czas,traktor urzytkujemy z bratwem na okolo 60 ha + zarobki ,głównie brat w nim grzebie :D

 

 

 

 

A może by należało wymienić uszczelnienia na wzmacniaczu, WOM i przystawce napędu?

Wymieniliśmy też pompkę bo "znajomy" mechanik stwierdził że to wina pompki pomogło ale na krótko (twierdził że teraz takie pompy robią) rozebraliśmy wymieniliśmy uszczelnienia wzmacniacz, WOM, przystawka napędu i lampka się nie zapala na tej niby już uszkodzonej pompce.

 

Ciągnik Ciągnik pracuje na podobnym areale a może chwilami i więcej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

A może by należało wymienić uszczelnienia na wzmacniaczu, WOM i przystawce napędu?

Wymieniliśmy też pompkę bo "znajomy" mechanik stwierdził że to wina pompki pomogło ale na krótko (twierdził że teraz takie pompy robią) rozebraliśmy wymieniliśmy uszczelnienia wzmacniacz, WOM, przystawka napędu i lampka się nie zapala na tej niby już uszkodzonej pompce.

 

Ciągnik Ciągnik pracuje na podobnym areale a może chwilami i więcej.

Kolego dzieki za popdpowiedz napewno za jakis czas bende musiał to zrobic , ale narzie niebede sie czepiał jak działa , moze jak bende mikropompke wymienial to i reszte treba sie bendzie czepic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

No panowie ale gdzie kupic ten wałek ktos wie?

W googlach szukałem nic niema,niepozostaje ci nic do wyboru jak potłuc sie po sklepach z częściami zetor/ursus , moze którens sprzedawca załapie oco ci chodzi o ile miał z tym wałkiem doczynienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak jak napisałem w Świdnicy,tel 748535853.Może wyślą.Sprzedaję tam kobieta ale zna się bardzo dobrze.Ja tam biorę części i mają dobre jakościowo.

Sprzęgło do napędu też tam kupiłem i z 5 lat bez problemu, a teściu kupił trochę taniej i po tygodniu się rozsypało.

Co do spawania to można pospawać trochę inaczej ale trzeba rozebrać.Na satelitach wstawia się kawałki płaskownika i się spawa żeby satelity się nie obracały.Tylko trzeba to robić w koszu bo później można nie złożyć.

Co do szybkiej skrzyni to w polu nie potrzeba żółwia,biegi są super dobrane do orki i uprawy.Do transportu to się jeszcze okaże bo nic nie woziłem jeszcze.

Ale do szybkiej skrzyni trzeba rozbierać całą skrzynie.Zmieniasz 3 koła lub 4.Zależy co masz wstawione,chodzi o koło 4 biegu dolne.Jeśli masz podtoczenie na nim to jest dobre a jeśli nie ma podtoczenia to kupujesz nowe.

Na dobrą sprawę to koło 3 biegu jak by się przetoczyło to też nie potrzeba by było zmieniać.Bo tam jest podtoczone ale za mało i po założeniu dopiera o obudowę skrzyni i ją blokuję.Koszt wałka i 2 kół to 550 zł.

A i trzeba też pod szlifować trochę obudowę skrzyni bo ten wałek jest większy i nie wchodzi,ale to może z 1,5 mm.Ale to podobno zależy od typu skrzyni.

Jak będziesz miał problem to się skontaktuj ze mną to się dogadamy o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Witam

Właśnie jestem w trakcie naprawy wzmacniacza momentu w Ursusie 1002 i natknąłem się na problem.

Po wyjęciu wzmacniacza momentu okazało się, że jedno łożysko igiełkowe jest "zjedzone".

 

75673555.th.jpg

74847198.th.jpg

45232364.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na zdjęciach widać jedno łożysko, które znajduje się niemal przy trybie i mam pytanie. Pomiędzy trybem i łożyskiem (na zdjęciu zaznaczone na czerwono) igiełkowym nie powinno się nic znajdować, by łożysko swobodnie się nie poruszało? Łożysko może dotykać trybu? W takim wypadku podczas pracy łożyska mogą się swobodnie przesuwać i jedno uderza w tryb.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Edytowano przez Nemesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Może podkładka dystansowa, lub taka blaszka ?

Jak patrze w katalog części to jakiś seger jest ale nie wiem czy top akurat tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

osobiście radziłbym wyrzucić ten wzmacniacz i wsadzić wałek zastępczy lub po prostu zablokować,żadna naprawa tego badziewa nie wytrzyma roku,wykosztujesz się i tyle a problem wróci.A co do pytania to idzie tam podkładka dystansowa-tulejka.

Edytowano przez pipa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schaffer    0

Witam. Wzmacniacz momentu super sprawa , ja bez niego nie wyobrażam sobie żadnej pracy . W większych ciągnikach musi być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Dziękuję za szybką odpowiedź. Szkoda wyrzucić wzmacniacz, ponieważ w zeszłym roku był montowany cały nowy (kwota prawie 3tyś. zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
osobiście radziłbym wyrzucić ten wzmacniacz i wsadzić wałek zastępczy lub po prostu zablokować,żadna naprawa tego badziewa nie wytrzyma roku,wykosztujesz się i tyle a problem wróci.A co do pytania to idzie tam podkładka dystansowa-tulejka.

hmm - odkąd mam z10145 (odpowiednik U1014) wzmacniacz pracuje bez zarzutu.

1. jak się dba tak się ma - regulacje czasem trzeba zrobić

2. jak boli głowa to też urwać i wyrzucić?

;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

fabryczny chodzi latami,żadna naprawa nawet wymiana na nowy nie wytrzymuje roku,ten typ tak ma i jak ktoś chce rozbierać traktor co rok to jego sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

Taśmę podciągałem gdy żółw się ślizgał. Winą może być to, że czasami było jeżdżone przy włączonym żółwiu. Niedawno się dowiedziałem, że żółwia można włączać tylko na chwilę i nie zmieniać na nim biegów. Możliwe też, że nie było ten podkładki dystansowej-tulejki, ponieważ nie było po niej ani śladu. Sam wzmacniacza nie montowałem, to nie jestem w stanie stwierdzić czy była, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

osobiście radziłbym wyrzucić ten wzmacniacz i wsadzić wałek zastępczy lub po prostu zablokować,żadna naprawa tego badziewa nie wytrzyma roku,wykosztujesz się i tyle a problem wróci.A co do pytania to idzie tam podkładka dystansowa-tulejka.

 

Ciekawe czemu u Nas na prawie ok 40 ha wytrzymało 20 lat?

 

Nie jestem pewien ale coś mi się zdaje że pomiędzy łożyskami był jakiś dystans, choć w katalogu nie widać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

nie porównuj produkcji z przed 20 lat do części które teraz produkują bo to jest po prostu szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis    0

W agromex-ie mi dzisiaj powiedzieli, że nic w miejscu zaznaczonym na zdjęciu w pierwszym poście nie powinno być. Jeśli ma ktoś katalog w którym widać, że coś jest to proszę o jakieś zdjęcie, bo mi to spokoju nie daje :)

W moim katalogu faktycznie nic nie ma:

96883484.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez Nemesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj