Polecane posty

kelek    0

mam takie pytanko co sie mogło stać w 1224 wzmacniacz jest po generalnym remoncie + wymian pompy i ostatnio jechałęm i kontrolka zaczeła nonstop świecić co może być za przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelek    0

no ZTS jest to jedna z możliwości szkoda że nie był wymieniony przy remonicie:( teraz trzeba prawie pół kabiny rozebrać by go wymienić przynajmniej w naszym wypadku dzięki i pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Panowie, mam Ursusa 1012, rozsypał się wzmacniacz momentu. Rozebrałem i nie wiem co jest grane. Podług katalogu mam w środku mieć 3 tarczki miedziane z ząbkami do środka i trzy blaszki z ząbkami na zewnątrz (mniej niż w 912), a na samej górze przed zabezpieczeniem tarcza oporowa, w katalogu ta tarczka ma ząbki, a w moim przypadku brak tych ząbków(na pewno nie było ich tam i się nie ścięły).Właśnie pod tą tarczą oporową która podług katalogu powinna mieć ząbki ja mam założoną dodatkową czwartą tarczkę blaszaną z ząbkami na zewnątrz, taka jaka jest użyta do przekładek między tarczami miedzianymi.

Gdy wymontowałem stary komplet to wszystkie tarcze były sklinowane przez zabezpieczenie i nie miały żadnego luzu. Jak kupiłem traktor od początku nie działał wzmacniacz. Proszę o opis po kolei co powinno być założone i ile sztuk i czy jak się założy zabezpieczenie to tarczki powinny mieć delikatny luzik i można je ręcznie kręcić. Bo jak ja włożyłem nowe i w takich ilościach jak wymontowałem to wszystko jest skinowane i tarcze się nie ruszają.G dy włożę tak jak podaje katalog 3 tarczki z okładzinami i trzytarczki blaszane z ząbkami na zewnątrz to jest luzik delikatny.

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

złóż wg katalogu i ma chodzić. Tak jak miałes zrobione blokuje sie wzmacniacz gdy jest zużyty (inaczej ciagnik bedzie stał w miejscu) ale WYMIANA TARCZEK TO NIE WSZYSTKO !!! Musisz najprawdopodobniej wymienic jeszcze pare innych rzeczy zeby to chodzilo.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
złóż wg katalogu i ma chodzić. Tak jak miałes zrobione blokuje sie wzmacniacz gdy jest zużyty (inaczej ciagnik bedzie stał w miejscu) ale WYMIANA TARCZEK TO NIE WSZYSTKO !!! Musisz najprawdopodobniej wymienic jeszcze pare innych rzeczy zeby to chodzilo.

Tylko widzisz jest jeden problem, według katalogu tarcza oporowa sprzęgła ma ząbki na zewnątrz, a w sklepie dają identyczną jak miałem czyli bez ząbków ?

 

Proszę jeszcze o info jak w prawidłowy sposób wyregulować taśmę hamulca żeby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Tarcza oporowa nie ma ząbków, w środku są 3 tarczki sprzęgłowe i 4 dociskowe. Hamulec możesz wyregulować jak nie zmieniałeś taśmy i bębna i nie są zużyte już na złozonym ciągniku śrubą regulacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Tarcza oporowa nie ma ząbków, w środku są 3 tarczki sprzęgłowe i 4 dociskowe. Hamulec możesz wyregulować jak nie zmieniałeś taśmy i bębna i nie są zużyte już na złozonym ciągniku śrubą regulacyjną.

Taśma jest zmieniona. Czy jak jest na zającu to taśma nie opina bębna, a jak zapodam żółwia to taśma ma być opięta na bębnie ? Mam wrażenie, że coś mam źle wyregulowane, jak odpalę to ciągnik po chwili zaczyna się lekko dusić gdy jest na wolnych obrotach, jak wł. żółwia jest OK. Jeszcze jedno, wymieniłem sworzeń kompletny który wyhamowuje obroty skrzyni gdy naciśnie się na sprzęgło, kurcze teraz bierze bardzo nisko i jak naciskam na sprzęgło gdy chcę wyjąć bieg to ,,trzyma'', ciężko jest wyluzować lewarkiem. Wydaje mi się że to wina za bardzo skręconego sworznia. Czy to może być przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

a może ktos napisac jak sie reguluje sprzegło w c-385 ?? bo jak puszczam to strasznie rwie i trudno jest ruszyc bez zrywu , czy jest tam jakas sruba regulacyja czy trzeba rozpołowic ciagnik ? a wogle jaki jest typ sprzegła w 385 słoneczko czy łopatki ?? (rocznik to 1976)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Zrobiłem remont wzmacniacza(Ursus 1012), wszystko co w bębnie wzmacniacza zamontowałem nowe, żeliwna flansza z tulejami(bęben na nią się zakłada), nowa, uszczelniacze nowe, taśma nowa, sprężynki nowe, łożyska nowe, pompa wzmacniacza nowa (ta w skrzyni pośredniej po prawej stronie). Złożyłem odpaliłem, żółw się załancza. Dziś podpiołem plug i w pole, trójka polowa zapuszczam w ziemie obroty silnika są ciągnik jedzie ale jakoś wolno, aż w końcu zaczyna się kopać, ale kopie się przy już małej prędkości i tak jakoś niemrawo, jak ulże na podnośniku przyspiesza opuszczam zwalnia. Potem talerzówka hydrauliczna, zauważyłem, że jak robię np na 4 polowej to gdy puszczam sprzęgło traktor najpierw wchodzi na obroty dopiero przyspiesza. Mam tylko jedno wytłumaczenie nie zmieniłem oleju. Czy to że olej ma nie wiadomo ile lat i być może jest to mieszanka olejów może mieć wpływ na takie zachowanie wzmacniacza, szczególnie po rozgrzaniu. A może dać spokój olejowi i znowu rozjechać - brry.

Czekam na sugestie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
Na żółwiu i zającu jest tak samo ?

żółwia używałem tylko jadąc na pole, czyli bez obciążenia, na trójce szosowej włączyłem zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli na żółwiu się nie ślizga to albo gdzieś masz nie szczelny układ i olej sperdziela albo tarczki są zjechane i się ślizgają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
Jeśli na żółwiu się nie ślizga to albo gdzieś masz nie szczelny układ i olej sperdziela albo tarczki są zjechane i się ślizgają

Nażółwiu jest OK, tarczki nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A kontrolka od wzmacniacza się nie zapala jak się ślizga? Mi to wygląda na nieszczelność hydrauliki więc albo nie dokręciłeś któregoś przewodu albo coś pękło albo rozdzielacz puszcza mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroinz    0

Witam, kupiłem niedawno ursusa 1002. Półbiegi nawet są oki, ale pojawił się mały problem tzn, wracając z pola (ciągnik rozgrzany) i jadąc pod górkę drogą utwardzoną wszystko ok, zwalniam,obr silnika ok 1100, dodaję gazu i ciągnik nie przyspiesza... obroty rosną a ciągnik jedzie powoli. Dopiero jak dojdą na 1500-1600 to wtedy zaczyna przyspieszać ładnie. Na zimnym brak takich objawów. Co może być tego przyczyną?? Sprzęgło, mikropompka, uszczelnienie??A może żle wyregulowana taśma?? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

chyba bede musial przetestowac swojego zetora jak to jest - od poczatku jak go kupilem w 2006roku to caly czas jezdze na zajacu i jakos dobrze idzie, chociaz teraz tak mysle ze przy plugu czasem by sie przydal, wiele razy tak mam ze ciagnik nie chce sie za bardzo rozbujac - tak jakby zamulony byl.

mozna ruszac na zolwiu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

jak jest juz zdechła mikropompka to wtedy zaczyna sie slizgac i zaraz najcześciej siadają tarczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

A ja mam jedno pytanie, po co jest taka wajcha z lewej strony skrzyni posredniej ?? w jakim połozeniu ma byc ona ustawiona ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

O ile się nie myle to ta ''wajcha'' jest od włączania pompy podnośnika ;) A jest tam oznaczenie ''H''

 

Edit:

 

Może ktoś usunąć poprzedniego posta bo mi się net zawiesił i tak wyszło :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.

Mam problem ze wzmacniaczem,jak sie rozgrzeje olej to sie slizga. I to bez znaczenia czy pod obciazeniem czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No to do wymiany tarczki ipompa napewno uszczelnienia - pierścienie i usczelka menażowa tulek kosza tarcz polecał bym wymienić wszystkie łożyska w skrzyni pośreniej było by pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj