Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
saymon

szybka skrzynia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LowRider    33

@leszekd jakie masz koła z tyłu??

Te 45km/h jest lekko naciągane :) jeszcze do tego pomiar samochodem :)

leszekd    80

Z tyłu mam koła 18,4/34.

Kolego ten mechanik co to robił twierdził że może jechać nawet 55 na godzinę :) i niby tak u mnie miało być ale w rzeczywistości jedzie gaz do dechy 45km/h Powiem tylko tyle że na początku strach było siedzieć przed remontem to się wlokło jak – wiadomo jak taki traktor jedzie na normalnej skrzyni.

lukas120    4

z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

Wiadomość z agroFakt.pl

wlodiw    2

nie wiem jak to jest z licznikami samochodowymi, na ile przekłamują, ale dziś akurat starałem się jechać za proxima kolegi , to było 44km/h, pytanie czy licznik mówi prawdę, szkoda, że nikt z radarem nie stał..... :)

leszekd    80
z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

Szybka skrzynia w ciężkich ursusach i zetorach może być stopniowana co 5 km/h tzn szybsza od nominalnej 25-ki

yarecki12    0

w sąsiedniej wiosce gościu w zetorze 12111 miał szybką skrzynie i zabrakło kiedyś hamulców mu na mieście i cały przód rozwalił w ciągniku. Dobrze ze kogoś nie zabił. Ja mam w Ursusie 1212 szybką skrzynie, dobra sprawa bo pola oddalone o 10 i nawet 15 km wiec zaoszczędza się na czasie. Ciągnik ma trochę mniej mocy, z przyczepami trzeba ruszać z 1 szosowej a nie z 2 jak kiedyś, w polu częściej biegi terenowe ale ten ciągnik rzadko w polu robi, trochę na wiosnę z agregatem 3,6 m i najwięcej w transporcie. Bez problemu na równej drodze można z 23-25 tonami netto rozpędzić się do pełnej prędkości. Miękki przód to się fajnie jedzie, nie wyobrażam sobie szybkiej skrzyni w 1204 bo to by się nie dało kierować nim. Przeróbka na szybką skrzynie była robiona przy okazji remontu. Jak pierwszy raz jechałem nim przez wioskę z pełną prędkością to ludzie mocno zdziwieni, dopytywali co ja z tym ciągnikiem zrobiłem.

krzyspigan    0

hej

mam takie pytanko co to jest za symbol w zetorach 8011 ZST prawdopodobnie ze własnie ten symbol mowi czy to szybka skrzynia czy nie

darek3    159

Koledzy przeczytałem cały temat i mam takie pytanie. Mam zetora 16145 ze skrzynią 3 biegową i chciałem zrobić z niej szybką skrzynię ale podobno z niej się nie da, a wyczytałem w tym temacie że można zmienić przełożenie reduktora, więc czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co trzeba zmienić albo dołożyć bo chciałbym szybciej jeździć, bo pola mam oddalone o ok.10km. Bardzo proszę o poradę bo chcę jak najszybciej to przerobić.

FINN    988

jeśli ciągnik jest z napędem na 4 koła to można bardzo łatwo zrobić hamulce na 4 koła :D wystarczy trochę pokombinować... ;)

z90    0

A skrzynia 3 od 4 różni się obudową? Żeby przerodzić skrzynię 3 to trzeba wywalić cały środek i wystarczy tylko włożyć komplet szybkiej skrzyni??

tomek73    185

Teraz dowiedziałem się że cała jest inna, wymienia się razem z obudową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować