Zaloguj się, aby obserwować  
saymon

szybka skrzynia

Polecane posty

saymon    0

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest szybka skrzynia w zetorach lub ursusach pochodnych od zetora 8011. Nie wiedziałem gdzie ten temat wkleić ale wlepiłem do zetora chyba dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Szybka skrzynia składa się trochę z innych zębatek niż taka zwykła i ma inne przełożenia... Ciągniki z szybką skrzynią nadają się bardziej do transportu niż do pracy w polu... Ciągnik nie ma takiej siły co potrzeba, żeby robić nim na polu i przy ciężkiej pracy może się skrzynia rozsypać... Nie wiem, czy to dokładnie tak jest, ale tak mi się przynajmniej wydaje... Jeżeli ktoś wie lepiej to niech mnie poprawi...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

szybka skrzynia to tylko to ze jedzie 40km/h i a reszta to to samo i sie nie psuje jak mowi @Marcin gdy bedziemy robic cos w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

W zyciu nie ma wiecej przelozen. z tego co sie orientuje to w 4 biegowych skrzyniach zamieniona jes miejscami 3 z 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Niektóre ciągniki mają mniejszą liczbę biegów i obroty dostosowane do tych biegów... I nie jest to tak, że jedzie tylko 40km/h a więcej różnic nie ma... Skoro w moim zetorze są 4 biegi i jedzie ok. 30km/h, drugi będzie taki sam i bedzie miał skrzynie 40km/h to troche jest też różnica w uciągu... Dla porównania: ja przy oraniu na 1 bedę miał duże obroty, a wolniej jechał, a przy szybkiej skrzyni jak bedziesz chciał jechać tą prędkością co ja to obroty bedziesz miał mniejsze, a przy tym będzie ciężej dla traktoru... I to nie jest to samo, jak masz na 4 biegi rozłożoną prędkośc niecałe 30km/h, a 40km/h, bo przy 40km/h na każdym biegu osiągasz większą prędkość... Ale to nie tyczy się każdego ciągnika... W niektórych nie ma różnicy czy szybka skrzynia czy nie, a w innych jest tak, że róznica jest duża... Takie jest moje zdanie...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Z tego co ja wiem to te dziesiec km szybsza jest na 4 biegu ta skrzynia, poprostu jest duzy skok predkosci z 3 na 4 bieg . Podstawa przy szybkiej skrzyni to wzmacniacz momentu sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

U mnie ZETOR 5340 ma szybką skrzynie i dostaje ostro i nie ma problemu ze skrzynią :P

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Z tego co ja wiem to te dziesiec km szybsza jest na 4 biegu ta skrzynia, poprostu jest duzy skok predkosci z 3 na 4 bieg . Podstawa przy szybkiej skrzyni to wzmacniacz momentu sprawny

 

Na każdym biegu jest szybsza i nie ma dużego skoku. Na każdym biegu szosowym jest różnica o około 10 km/h poczynając od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

tylko w ciągniku z szybką skrzynią ciężej jest dobrać obpowiednie biegi w ciężkich pracach w polu :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
tylko w ciągniku z szybką skrzynią ciężej jest dobrać obpowiednie biegi w ciężkich pracach w polu :)

z tym to sie zgodze a co do szybszej jazdy na poszczególnych biegach to tak ale skoków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mam szybką skrzynie u siebie w zetorze, ciężko dobrać bieg w polu? zawsze cos znajdziesz skoro masz 16 do przodu i 8 do tyłu <_<

jakos nie widzę z tym problemu, a jak sobie jade po rownej drodze i depne to az milo patrzec jak odstawiam inne starsze traktory, ostatnio nawet koles sie zdziwil jak mnie wyprzedzil deutzem ze mu siedze na plecach:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Na każdym biegu jest szybsza i nie ma dużego skoku. Na każdym biegu szosowym jest różnica o około 10 km/h poczynając od jedynki.

W jaki sposób ją przyspieszyli, tzn. czy koła zębate w skrzyni są inne, czy tylko zmieniono szybkie przełożenie reduktora? A może poprostu przekładnia główna (kątowa, tylny most, czy jak to tam jeszcze można nazwać) ma szybsze przełożenie a skrzynia jest ta sama? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Zmienione jest przełożenie bezpośrednie w skrzyni i nowe koło na miejscu poprzednio 3 biegu dające prędkość max 35 km/h. Można także w reduktorze dodatkowo zmienić przełożenie i osiągnąć prędkość ok 55 km/h <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

35-40 km/h to chyba zależy na jakich kołach.Ale jak zmieni sie te przełożenie w reduktorze to bedzie jakaś duza różnica w polu?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Trzeba będzie pracować na biegach terenowych, z dźwignią wzmacniacza w pozycji +. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koris    0

ciekawi mnie ta sprawa z ta szybka skrzynia bo mam na oku 914 z takim przelozeniem.Mam 7745 i ma 35km na godzine ale ma inne przełozenia na zwolnicach,a skrzynia ta sama co u kolegi ,ja daje w pługu 1 a on 2wujkom pomiata. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

W zetorze 7745 turbo mam szybką skrzynię i muszę przyznać iż orka 1 szosową to trudna sprawa. Czasami nie ma siły, i trzeba jechać 5 terenową. Z koleji w zetorze 7211 nigdy nie było problemu z prędkością, zawsze orało się 1 szosową i było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek6341    0
U mnie ZETOR 5340 ma szybką skrzynie i dostaje ostro i nie ma problemu ze skrzynią ;)

czy twoj zetor ma most carraro. przednia os ma hamulce.skrzynia 40km byla wstawiona fabrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Znam faceta, który ma betoniarnie i wozi betony na przepusty Ursusem 912 z lawetą. Zawsze pomyka z nimi jak pershing, aż któregoś razu jadę autkiem za nim a tu 50km/h na zegarze ;) No nieźle mnie zaskoczył, kolega w Forterce ( ale nie chce powiedzieć, pewnie na reduktorze, albo na pompie) też coś chyba przekombinował, bo ,,wymiata" nią na trasie jak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

W u1614 mam szybką skrzynię w sumie już od roku, bo stara wymagała remontu a mechanik stwierdził, że warto by zrobić taką modernizację. Wychodzi na to, że wszystkie biegi są szybsze 1 ma prawie prędkość 2, 2 - 3, 3 ma prędkość 4 i jest na jej miejscu. Najszybszy bieg jest w miejscu starej 3 jest to przełożenie multiplikowane. Do nowych przełożeń trzeba się było przyzwyczaić orka, agregat najlepiej na 1 biegu nawet ta prędkość jest odpowiednia.

Max prędkość 45 km/h przy 2200 rpm mierzona autem. Na razie jestem zadowolony, a jakość to czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj