Zaloguj się, aby obserwować  
saymon

szybka skrzynia

Polecane posty

LowRider    33

@leszekd jakie masz koła z tyłu??

 

Te 45km/h jest lekko naciągane :) jeszcze do tego pomiar samochodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Z tyłu mam koła 18,4/34.

Kolego ten mechanik co to robił twierdził że może jechać nawet 55 na godzinę :) i niby tak u mnie miało być ale w rzeczywistości jedzie gaz do dechy 45km/h Powiem tylko tyle że na początku strach było siedzieć przed remontem to się wlokło jak – wiadomo jak taki traktor jedzie na normalnej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

przy takich prędkościach bez przednich hamulców... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na youtube jest parę filmów z traktorami co po drodze za szybko jechały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

nie wiem jak to jest z licznikami samochodowymi, na ile przekłamują, ale dziś akurat starałem się jechać za proxima kolegi , to było 44km/h, pytanie czy licznik mówi prawdę, szkoda, że nikt z radarem nie stał..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

 

Szybka skrzynia w ciężkich ursusach i zetorach może być stopniowana co 5 km/h tzn szybsza od nominalnej 25-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

w sąsiedniej wiosce gościu w zetorze 12111 miał szybką skrzynie i zabrakło kiedyś hamulców mu na mieście i cały przód rozwalił w ciągniku. Dobrze ze kogoś nie zabił. Ja mam w Ursusie 1212 szybką skrzynie, dobra sprawa bo pola oddalone o 10 i nawet 15 km wiec zaoszczędza się na czasie. Ciągnik ma trochę mniej mocy, z przyczepami trzeba ruszać z 1 szosowej a nie z 2 jak kiedyś, w polu częściej biegi terenowe ale ten ciągnik rzadko w polu robi, trochę na wiosnę z agregatem 3,6 m i najwięcej w transporcie. Bez problemu na równej drodze można z 23-25 tonami netto rozpędzić się do pełnej prędkości. Miękki przód to się fajnie jedzie, nie wyobrażam sobie szybkiej skrzyni w 1204 bo to by się nie dało kierować nim. Przeróbka na szybką skrzynie była robiona przy okazji remontu. Jak pierwszy raz jechałem nim przez wioskę z pełną prędkością to ludzie mocno zdziwieni, dopytywali co ja z tym ciągnikiem zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyspigan    0

hej

mam takie pytanko co to jest za symbol w zetorach 8011 ZST prawdopodobnie ze własnie ten symbol mowi czy to szybka skrzynia czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZTS - nazwa marki produkującej ciągniki ( a nie żadne ZST)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Koledzy przeczytałem cały temat i mam takie pytanie. Mam zetora 16145 ze skrzynią 3 biegową i chciałem zrobić z niej szybką skrzynię ale podobno z niej się nie da, a wyczytałem w tym temacie że można zmienić przełożenie reduktora, więc czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co trzeba zmienić albo dołożyć bo chciałbym szybciej jeździć, bo pola mam oddalone o ok.10km. Bardzo proszę o poradę bo chcę jak najszybciej to przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jeśli ciągnik jest z napędem na 4 koła to można bardzo łatwo zrobić hamulce na 4 koła :D wystarczy trochę pokombinować... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z90    0

A skrzynia 3 od 4 różni się obudową? Żeby przerodzić skrzynię 3 to trzeba wywalić cały środek i wystarczy tylko włożyć komplet szybkiej skrzyni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teraz dowiedziałem się że cała jest inna, wymienia się razem z obudową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer16145    0

Hej wszystkim . Temat stary ale odświeżę bo widzę wiele nieścisłości. Po pierwsze trzeba wymieniać obudowę jak się ma 3 skrzynie  Najtaniej kupić całą  skrzynie 4 wolną od dużego zetora (nie pasuje od 80  jest cienki wałek sprzęgłowy) koszt około 2500zł. po drugie koszt części to 550-700 zł zależy gdzie (3 zębatki i wałek). Po trzecie jedzie 36-39 na kołach 34 na kołach  38  do 45 km na godzinę. wiec sumując wszystko z mechanikiem za 5000-6000 zł mamy ciagnik który nadaje sie do transportu i do pola.  podstawa to sprawny wzmacniacz momentu obrotowego. i wtedy mamy 16 przełożeń do przodu i 8 do tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj