gigix

Brona polowa ciężka

Polecane posty

gigix    6

Noszę się z zamiarem zakupu brony 5 polowej ciężkiej produkcji Jarmetu, i w związku z tym mam pytanie czy ruskie 80km da rade i czy wogole taka brona dobrze uprawi pole przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To zalezy jakie masz ziemie, jak ciezkie to sadze, ze nie uprawi idealnie ale jak ziemie nie sa ciezkie to chyba uprawi dobrze.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam ciężkie ziemie i mam brone ciężką tylko z wałkiem to fajnie uprawia... Znajomy teraz kupił brone ciężką 4-ro polową i jedzie nią po orce żeby rozbić bryły a później agregat upr. siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Ja posiadam bronę ciężką JAWOR i ciągnik 70 km sobie dobrze radzi. Chodzi w granicach 8-10 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Ziemie mam średnie, a broną zamierzam zastąpić kultywator uprawowy. Bronować po orce i na to siew samym siewnikiem. Da rade czy lepiej rozejrzeć się za jakimś kultywatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Ziemie mam średnie, a broną zamierzam zastąpić kultywator uprawowy. Bronować po orce i na to siew samym siewnikiem. Da rade czy lepiej rozejrzeć się za jakimś kultywatorem?

jak chcesz od razu po orce to nie radze kultywatora ponieważ zęby wyciągną Ci resztki albo obornik na górę a ciężka brona wyrówna i dodatkowo zagęści ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja tam swoją broną też jade po orce a później w to sieje. Efekt po bronie jest lepszy niż bo agregacie na kultywatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avenger    0

a ile kosztuje taka brona ciężka 5polowa z Jarmetu? :)

80 KM uciągnie tę bronę ale prędkość pracy będzie niezbyt duża (np. mój wujek do niedawna pracował agregatem uprawowym 5,2 m Ursusem 4514 o mocy 60 KM i dawał sobie rade) :D więc Ty też dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

a na jakiej głębokości ten agregat pracował? Bo chyba 1-2cm... Co do brony to znajomy ciąga 5 polową na zębie 20-stce proximą 8441 i ładnie daje sobie rade i prędkość jest spora więc myśle że 80KM do 5 pól może wystarczy

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avenger    0

bez przesady 1-2cm :) to chyba trochę przesada, to może lepiej z podniesionym jeździć :P pracował na głębokości około 10 cm (nie latałem z linijką :)), na równym polu i glebie łatwej w uprawie, nie była to praca jak na pokazach z prędkością 10km/h ale swoje zrobił ten zestaw. Owszem,było słychać i widać brak mocy ale co miał zrobić gdy sprzedał mocniejszy ciągnik :P najlepiej nic xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no wiesz bez obrazy tak tylko napsiałem... Sąsiad ma reno 6814 i kupił agregat 3m i sie cieszy bo daje rade ciągać ale tak jak mówiłem strasznie płytko nim robi. Jak kupił to reno to miał agregat 2.1 od zetora 5211 i jak robił to ładnie dymił tą renią ale chociaż w miare głęboko robił. To już moja brona ciężka z wałkami robi głębiej jak on tym agregatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avenger    0

nic się nie stało :) każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania i swoich wątpliwości :) je chciałem uświadomić koledze że jego 80 KM da radę z bronami, skoro 60 KM dało rade z takim agregatem:D może to nie będzie tzw. "pokazówka" na szybkość, ale myślę, że będzie zadowolony.

Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

Witam!

Może ktoś się wypowiedzieć na temat producentów (dystrybutorów) bron ciężkich?

Chodzi o brony 5 polowe, zęby o długości 20 cm.

W mojej okolicy jest 3 producentów-sprzedających:

1. Firma Rolex

2. Firma Rolminex

3. Firma Demarol

Może ktoś coś o bronach tych firm coś powiedzieć? Jak się sprawują w praktyce?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Różnica w cenie nie przekracza 200 zł.

Są wersje z hydrauliką (dodatkowo średnio 2000 PLN) jak i bez.

Pola są na płaskownikach 10 x 50 mm albo ciut drożej 60x12mm.

Rama pierwszych bron to kształtownik 60x60 mm, a grubość ścianki nieznana gdyż wszędzie jest zaspawane.

Rama 2 i 3 bron to 10x10mm, a grubość ścianki również nieznana 

W załączeniu dosyłam fotki poszczególnych bron.

Bardzo proszę o opinie dotyczące bron ciężkich i ewentualne porady, które wybrać 

Może polecacie jeszcze jakiegoś ogólnopolskiego producenta?

Dziękuję i pozdrawiam.

Jacek

post-10557-0-31623600-1314784669_thumb.jpg

post-10557-0-62222000-1314785228_thumb.jpg

post-10557-0-88519700-1314785254_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Dziś przywieźli mi brony z Demarol-u. Profil ramy 100x100, płaskownik pola brony 60x10, broniaki 20 cm. Cena 3000 tyś + 100 transport (450 km). Jeszcze dziś pójdą w pole to zobaczymy ile są warte. Rama masywna - w 3 nie mogliśmy ściągnąć samej rany z dostawczaka. Ciągane będą przez 75KM a jeśli będzie mało to pociągnie je ponad 100.

Edytowano przez zorak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogisek1    0

Ja mam zetora 7011 i chcialbym kupic do niego brony ciezkie tylko czy pociagnie 5 czy lepiej kupic srednie ale tez 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Witam

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to w połowie października będę miał do sprzedania brony własnoręcznej produkcji.

bronaa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Brony wykonane 2 lata temu. Hydrauliczne składane 7 polowe.

Aktualnie ciągane przez Renault 155.54.

W przypadku pytań proszę o kontakt na mailowy: Wyślij e-mail

Pozdrawiam

Edytowano przez Grzesio07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

ja mam zamiar 5polowe jarmet hydraulika ciągać 60km, jak nie wystarczy to 70, jak nie to 110 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sam męczę 914 z 5-tką ciężka i w piachu potrafi się jeszcze zakopać.

Brony polskie starej produkcji i pola są dodatkowo porządnie dociążone.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Panowie krece sie za ciezka brona 5-zab20,najbardziej podoba mi sie woprol ale jest bardzo drogi ponad 8 tys za szerokosc 5.6 .Biore pod uwage pom augustow dosc masywna ale nie bardzo jest doczepic jak do niej jeszcze jakies 16 .Solidnie wyglada takze demarol i ma solidna rame jest tez z walkami strunowymi czy to sie nie zalepi ? Nie wiem na co cie zdecydowac .Chetnie kupilbym jakas uzywke z lubelskiego w ladnym stanie .Chcialbym aby do bron byla w miare prosta mozliwosc zaczepienia jeszcze srednich bron i aby to wytrzymalo .Ziemie u mnie ciezkie i po orce na drugi dzien chcialbym takim zestawem przejechac bo sam agregat nie zdaje egzaminu .W tym roku robilem talerzowka z walem ale troche za duzo jezdzenia 2.7m i efekt taki nie bardzo wywala slome na wierzch a grudy mniejsze zostaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj