MichalP

polski rozrzutnik - zmiana podłogi.

Polecane posty

MichalP    60

Witam. Zbieram się do remontu rozrzutnika, jest to jedno osiowiec polskiej produkcji.

Zastanawiam się nad zmianą podłogi z metalowej na drewnianą, tylko po obejrzeniu ramy dochodzę do wniosku że to takie proste nie będzie.

Udało się komuś dokonać takiej zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jest to możliwe, ponieważ kilka lat temu robiłem takie coś. Problem polega na tym, że musiałem wyciąć z ramy poprzeczki (zimno gięty ceownik) i zastąpić go gorącowalcowanym ale o mniejszym przekroju. Nie pamiętam już dokładnie jakiej grubości był ten oryginalny. Deski zastosowałem sosnowe o grubości 30 mm i wytrzymały 18 lat, więc wynik chyba całkiem przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

posiadasz może jakieś fotki jak to teraz wygląda? od góry i od spodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

niestety ten rozrzutnik zmienił już swoje przeznaczenie i nie posiadam fotek, podłoga jednak była wyżej od ramy głównej o jakieś 5 mm, nie sprawiało to jednak większego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam ja mam takie pytanko bo mam stary rozrzutnik polski 2 osiowy i chce zrobić mu generalke podłoge byrty wałki nowe i jedną całą belke z boku i teraz moje pytanko

-chce go zrobic tak aby przerobić go an 3 wałki

-większe byrty

bo tereaz woziłem 2 tygodnie na rozrzutniku 3t jak myslicie zda to egzamin mysle że pronar go uciągnie co ??

Edytowano przez momek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

witam ja mam takie pytanko bo mam stary rozrzutnik polski 2 osiowy i chce zrobić mu generalke podłoge byrty wałki nowe i jedną całą belke z boku i teraz moje pytanko

-chce go zrobic tak aby przerobić go an 3 wałki

-większe byrty

bo tereaz woziłem 2 tygodnie na rozrzutniku 3t jak myslicie zda to egzamin mysle że pronar go uciągnie co ??

 

 

Kwestia czy przekładnia od rozrzutu wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

także witam

Chciałbym się poradzić, gdyż w moim dwuosiowym bardzoooo starym rozrzutniku pękła rama i czy to się opłaca w ogóle spawać, wzmacniać czy kupić jakaś używkę o tej samej ładowności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przekonałem, że polski rozrzutnik wymięka przy np francuzkim. jak miałem 4,5t polski to cały czas wyciagały mi sie łańcuchy, łożyska to szły chyba na kilogramy. A teraz jest La Campagne 10t uzywany i o łańcuchach to nawet nie pamiętam a łożyska też rzadko siadają. Z tym, że od razu mówie, że org łozysko do wałka kosztuje 300zł. Założyłem zamiennik polski( chciaż kto wie co to było bo polskie tez ogólnie nie jest najgorsze)i chyba tylko ze 200 sztuk wywiozłem i całkiem sie roztrzaskalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj