rachu

sipma classic czy krone vario pack 1500

Polecane posty

rachu    7

Mam problem nie wiem którą prasę rolująca wybrać czy nową sipme classic czy może używaną krone vario pack 1500 z 2004 r .Prasa będzie pracowała na 10h ziemi będzie robiła słomę i siano kiszonkę i będzie pracowała przy pronarze 82

a lub case 5120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jak masz 10h to nie opłaca się kupować prasy, no chyba że będziesz dużo usług robił. Co do wyboru prasy ja wybrałbym używkę Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej po co Ci prasa na 10ha ale jak chcesz kupić to kup używaną krone będziesz bardziej zadowolony niż z nowej sipmy wiem co mówię bo też miałem taki dylemat, kupiłem używaną krone i nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Jeśli ma to być prasa kupiona za gotówke to ja polecam używana krone ponieważ, więcej wytrzyma od nowej sipmy. Dlaczego piszecie że nie opłać mu się kupowań prasy na 10 ha jak może nie ma ludzi do pomocy a do małej kostki trzeba kilka osób aby robota dobrze szła. Jeśli jest dużo usługodawców z prasą zwijającą i są konkurencyjne ceny to ci się nie opłaca kupować, ale jeśli jest mało pras w twojej okolicy podobnie jak u mnie to możesz kupić prase i jeździć na usługi wtedy będzie ci się wzracać prasa i sam będziesz miał mniej roboty przy balotach niż przy małej kostce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Nową sipme, na dziesięciu hektarach to będzie u Ciebie wieczny sprzęt, używka jeżeli popadnie Ci sie dobra to będzie chodziła, jeśli rebro to więcej przestoisz niż będziesz nią robił, ale faktycznie na dziesięć ha.. w każdym bądź razie ja za sipmą jestem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja osobiscie polecam Krone, ale podzielam zdanie kolegow wyzej, ze na 10 ha i na dodatek tylko wlasny uzytek bez uslug nie oplaca sie kupowac prasy rolujacej, tym bardziej za takie pieniadze. za dobra Krone musisz polozyc przynajmniej 50 tys zl wiec sam widzisz. jak juz chcesz naprawde kupic rolujaca to pomysl o czyms tanszym, moze Claas Rollant 46 Roto Cut, te prasy sa bardzo dobre, a kosztuja o polowe mniej niz Krone. albo Welger RP 200, wujek ma i bardzo dobrze sie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie miałem do czynienia z Kronje ale miałem Sipme absolutnie odradzam ....chociaż na 10 ha może by dawała rade moja sie psuła każdego dnia ale robiła 250 bel dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Do sipmy masz tanie części i jeżeli dbasz o nią to z reguły sie nie psuje. Nie ściśniesz nią suchej ozimej słomy, ale do owsianki czy do zbicia siana jako tako sie nadaje. Wymio prędkości to to nie jest ale na gospodarstwa do 50 ha wystarczy w zupełności, nasza dodatkowo dużo usług robiła i od 1998 roku wymieniliśmy sześć łożysk na napędzie głównym, łańcuch napędzający, zegar i zawór na rozdzielaczu głównym, rocznie prasa winie teraz ok 1500 bel a kiedyś przeciętnie jakieś 3 tys;] więc nie można już całkowicie najeżdżać na sipme


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6892

Moja jest z 97 czy 98 z szerokim podbieraczem i od nowości wymieniliśmy tylko raz łańcuch ten z tej strony od zegara i drugi raz się rozerwał ale na spince więc dało się zczepić. Rocznie robi ok. 700 belek, kiedyś dużo więcej gdy chodziła na usługach. Dzisiaj wyłącznie do użytku własnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Czyli ten sam model co naszej;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja bym postawił na krone lepsza jakość sprasowanego siana czy słomy i mi się wydaje że awaryjność mniejsza no niby nowa sipma tak szybko się nie popsuje ale jak będzie starsza to nie wiadomo


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Tanco96- a skąd Ty to możesz wiedzieć? Naczytałeś sie komiksów i to stwierdzasz? Przeczytaj całość postów i wtedy wypowiadaj swoje dziwne opinie. Nie wiedziałem, że lepiej kupić niewiadomo jakąś używke niż nową renomowaną prasę;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co nowe to nowe ale nie kupuj klasika będziesz żałował, kup lepiej sokółkę, wydasz przynajmniej te 3 tyś mniej a może i jeszcze więcej, masz gotówkę pojeździj po dielerach po ogłoszeniach poobczajaj czasem z placu można wyrwać za rozsądne pieniądze nową maszynę, ja wyrwałem nową sokółkę za 37 tysi, mam porównanie do klasika bo cała okolica tylko na tym robi i korzystałem z usług tą prasą jest beznadziejna, musisz i tak dopłacić za szersze koła i za regulację pobieraka w czasie pracy, a jak dołożysz kompueterek to już kosmiczna cena wyjdzie, poza tym wydajność i zgniot tej prasy to porażka a bele są nierówne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie planujesz robić na usługach to kup sobie Sipme będzie tańsza i wieczna a jak tak to dołóż i kup Krone dużo lepsza ale nie warto jej brać jak ma stać bo to maszyna do dużych gospodarstw.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Wstawiłeś źle link nie otwiera się poprawnie, ale sobie poradziłem. Powiem tak maszyna wygląda na zadbaną, nie pogięta itp ktoś dbał o sprzęt, prawie jak nowa. Ale wygląd to nie wszystko, więc sprawdź stan łańcuchów, kół napędowych, ogólnie będziesz widział czy była smarowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj