Kamil103

Układ Pneumatyczny-MF 6270

Polecane posty

Kamil103    1

Witam! Mam pewien dylemat z układem pneumatycznym do MF-6270(sprowadzony z Francji)a tam, nie ma pneumatyki,jest tylko hamulec hydrauliczny.Posiadam też ursusa 4514 który ma pneumatykę(jednoobwodową)więc nie mogę przerobić przyczep na hydr-hamulce,I tu moje pytanie chciałbym sam zamontować pneumatykę do MF-tylko nie wiem od czego najlepiej nadał by się sprężarka-i oczywiście cały układ-Chciałbym się dowiedzieć co wchodzi w ten układ pneumatyczny(jakie zawory,reduktory)i jaki był by koszt tych części i różnica cenowa między Układem 1-obwodowym i 2-obwodowym,Widziałem gotowe układy ale cena jest ogromna http://allegro.pl/pneumatyka-kompresor-sprezarka-john-deere-i-inne-i1511814824.html,NO i czy trudno jest zamontować taki układ,I jaki elementy wchodzą w ten układ.Proszę o pomoc!!

Edytowano przez Kamil103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Wszystko da radę, najpierw zobacz gdzie można zamontować sprężarkę i skąd można do niej wziąć napęd. Na pewno będziesz potrzebował sprężarki, odolejacza, zaworu sterującego, zbiornika i jakiś przewodów do połączenia. My do MF 3080 wsadziliśmy sprężarkę i braliśmy podzespoły od ursusa

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/194146-sprezarka-w-mf-3080/


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Możesz dołożyć do przyczepy hydrauliczne;) Nie wyjmując pneumatycznych;) A pneumatykę z pneumatyki od C-330 tylko zawór sobie kup sterowany elektrycznie;) i pod stop podłącz;) No a jak nie to mały słowniczek hydrauliczny będzie musiał zawór z C-330 przesuwać;)

 

Ja osobiście wolę te hydrauliczne;)

Edytowano przez Gustlikus

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Wszystko ladnie pieknie jak sie chce hamulce jednoobwodowe.

A co z tymi na dwa weze? Tam juz potrzebna jest sila hamowania, a nie tylko hamuj - nie hamuj.

 

Wie ktos ile kosztuje taki zawór z obsluga hamulcow jedno i dwuobwodowych? I jak jest w nich regulowana sila hamowania, mechanicznie dźwigienką?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Możesz dołożyć do przyczepy hydrauliczne;) Nie wyjmując pneumatycznych;) A pneumatykę z pneumatyki od C-330 tylko zawór sobie kup sterowany elektrycznie;) i pod stop podłącz;) No a jak nie to mały słowniczek hydrauliczny będzie musiał zawór z C-330 przesuwać;)

 

Ja osobiście wolę te hydrauliczne;)

Możesz coś więcej napisać o tym zaworze sterowanym elektrycznie? Gdzie go można kupić itp. Bo chciałem zrobić że zawór od powietrza będzie właśnie uruchamiany hydraulicznie ale jak jest możliwość zrobienia elektrycznie to byłoby to może lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Dwu obwodowe to dalej nie problem potencjalny zawór pneumatyczny do automatyki;) A zawór do jedno obwodowych (do 2 obwodowych z hamuj nie hamuj + waz zasilania) tez się zda;)

 

http://allegro.pl/el...1520245127.html tu maz np tylko cewka do wymiany ~30 zł Ogólnie pneumatyka przemysłowa na 24V jest;) Więc cewki albo przewijać trzeba albo wymieniać;) Z autogazu pasują do większości;)

 

Ewentualnie możesz jeszcze wywiercić dziurę w kabinie i oryginalny zawór z c-330 użyć;) Albo od biedy nawet jakoś go w kabinie upchnąć;)

 

Jak nie to jeszcze Zetorowski zawór się powinien nadać od wałka WOM;) Tzn od sprzęgła wałka w 7211 itd go masz;)

 

http://danrol-sklep.pl/pl/p/ZAWOR-SPRZEGLA-WOM-ELEKTROZAWOR-ZETOR-5011-7745-NR-59112106/480

Edytowano przez Gustlikus

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Tylko przy tych elektrozaworach nie bedzie mozliwosci chamowania z mniejszą siłą, tylko na maxa albo wcale, przy fabrycznych instalacjach jest tak ze nzcisne pedał chamulca do połowy to przyczepa hamuje na ok. 50%, atu tego nie będzie, lepiej użyc zaworu hydrauliczno-pneumatycznego np. od zetora i podłączyc pod przewody hydrauliczne od MF-a i hamowanie przyczepy będzie proporcjonalne do hamowania ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Zawór z zetora hmm;) Inne ciśnienia działania hamulców może się to nie sprawdzać;) A przyczepa i tak najczęściej hamuje na max ;) Już bym wolał dziurę w kabinie zrobić i mechaniczny zawór z C-330;) Poza tym odpowiednio rurki na nowo poprowadzić do hamulców może być zabawa;) No i nie wiem jak się na oleju hydraulicznym będzie spisywał ten zawór z zetora bo on czuły na jakość płynu hamulcowego;) No i w mf maż cały czas zachowywane jakieś ciśnienie na układzie hamulcowym;) Mi osobiście co chwile coś się z pneumatycznymi hamulcami w zetorze dzieje i nie mam do nich zaufania;) Tyle razy mi się zgubiły ze dość ich mam;) A teraz chwała bogu nie muszę ich już prawie wcale używać;)


Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja w 3085 mam założoną instalacje i zawór od Zetora 3320 to chyba taki sam jak w 7211, działa dobrze, tylko w mf-ie pompka chamulca daje troche mniejsze cisnienie niz w zetorze i zeby przyczepa hamowała trzeba bardziej wcisnąć hamulec, kiedys oglądałem kilka 3080 u handlarza sprowadzonych z niemiec i wszystkie miały w ten sposób założoną pneumatyke, a ten zawór od c-330 za pedałem hamulca też dobry pomysł i najprostszy, myslałem o tym ale nie chciałem wiercić dziur w kabinie, potem mysle może połonczyc zawór z pedałem za pomocą linki ale to nie pewne rozwiazanie, niektórzy montują pedał od 255 który ma w sobie zawór, u mnie wygląda to tak http://mf3085.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A gdzie podłączyć ten zawór?? W którym miejscy go umieścić. Też mam zamiar zrobić pneumatykę w MF 3095 tylko nie wiem gdzie ten zawór podłączyć żeby to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubamaz    0

Cześć mam pytanie chce podłączyć w mf 255 instalacje pneumatyczną praktycznie ona nie była używana i chcę ja z kompletować teraz muszę kupić czujnik spadku ciśnienia bo sie kable po obrywały i rurki z kompletować. I mam pytanie czy to po tylu latach bedzie wszystko działać a rok ciagnika 1986. Dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Dnia 28.03.2011 o 19:00, Gustlikus napisał:

Możesz dołożyć do przyczepy hydrauliczne;) Nie wyjmując pneumatycznych;) A pneumatykę z pneumatyki od C-330 tylko zawór sobie kup sterowany elektrycznie;) i pod stop podłącz;) No a jak nie to mały słowniczek hydrauliczny będzie musiał zawór z C-330 przesuwać;)

 

Ja osobiście wolę te hydrauliczne;)

szukam takiego zaworu, ale nie mogę znaleść, może jakis link


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Sterowanie zaworu hamowania w ciągnikach z hamulcami hydraulicznymi najprościej jest wykonać przez podłaczenie się do wyjścia na przyczepy,wtedy przy naciśnięciu pedału hamulca olej wypycha nam siłowniczek (np. ze stara 200  ze  sprzęgła czy coś podobnego) który  przez dzwignie steruje nam zawór np.zetorowski czy c360 i mamy 1 obwodówkę do tego podpinamy zawór z przyczepy hzs i mamy 2 obwody, u mnie to pracuje na ciśnieniu ok 7atm. oczywiście ręczny też jest, dobra sprawa  ręczny zaciągnięty to przyczepy zahamowane przy zgaszonym ciągniku,przy hamulcach hydraulicznych  po zgaszeniu ciągnika nie ma  hamowania,a przy sprzęgłach mokrych większość ciągników nie zostawimy na biegu,a jak do tego są dwie przyczepy i jest z górki to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopie temat.

Udało się komuś z sukcesem doposażyć ciągnik Massey Ferguson 6270 (wersja hamulce hydrauliczne z wysoką maska i z klimatyzacją), w instalacje pneumatyczna przyczep jedno obwodową?

- Jaka zastosować sprężarkę i gdzie zamontować?

- Jaki zawór kupić sterujący hamulcami? Najwygodniej gdyby był właśnie sterowany  z wyjścia hydraulicznych hamulców?

- Zbiornik na powietrze jaki i gdzie zamontować?

 

Jeśli jest na to patent proszę o wskazówki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj