Skocz do zawartości

Polecane posty

Pablo9812    10

W Wlkp pow. Słupca zakontraktowane 10 ton na około 1350+vat. A reszta po cenie dnia :) Zobaczymy jak będzie później ;) Ile macie średnio ton z ha ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gieru    0

Mam małe pytanie, w czym jest rzecz, że u mnie i u niektórych w mojej okolicy rzepaki są strasznie poczerniałe. Łuszczyny pokrywa swego rodzaju mech, strasznie się z tego kurzy, nawet u ludzi co sieją odmiany z centrali i pryskali od grzybów. Takiego czarnego jest nawet 40% w łanie.

Gieru    0

Ale też porośnięty takim mchem? Do tego w tych łuszczynach nie ma wcale ziarna ;) Tylko sie kurzy z tego, łodygi to można ręcznie zemleć w proch.

A faktycznie, deszcze strasznie przyśpieszyły ten proces, ale jego genezy należy szukać gdzie indziej.

tomek73    189

A jak robił to pytanie czym i kiedy, koło mnie sąsiad czymś tanim to czarny i lichy, ja amistarem to bardzo ładny.

RAPSCASE    1

Ja też pryskałem amistarem xtra to dopiero w tym tygodniu jadę z reglone, choć 1 odmiana szybciej i równiej dojrzewa to może pod koniec tygodnia skoszę.

JD1052    79

Visby na słabszych stanowiskach 4,4t/ha, komagra cena dnia 14.07 1205 netto...

wyrebski1    35

ja kosiłem wczoraj sąsiadowi desykowany rzepak (ponad dwa tyg temu pryskał-myślę, że za wcześnie wjechał) to plon ok 3t/ha. W swojego Rohana myślę, że wjadę pod koniec tyg. (bez desykacji)

ptaszyna    125

Artoga wczoraj skoszona ( z pnia bez desykacji) ,dziś sprzedana wilg. 8.6%, plon 4,85t/ha, cena 1330 zł brutto. Jak dla mnie całkiem dobrze.

krychu    43

Ptaszyna szczere gratulacje. Kalkulując wyjdziesz na plusie a to najważniejsze.

thug    196

jeszcze w tym tyg cena będzie oscylować w granicach 1200 netto

druga rzecz nie ma nic gorszego niż wjazd za szbyko z desykantem 25 procent można polecieć z plonem

grego    218

w opolskim okolice Kluczborka ktoś już kosił jaka wilgotność? Koło mnie jeszcze nie ruszane ale pewno dziś jutro zaczną

Nikita_Bennet    100

z 30km ode mnie próbowali kosić, 2,5tony z ha, maksymalna cena skupowa 1230netto.

Kiepsko się zapowiada ten sezon oj kiepsko.

panczo1922    68

jak to 2,5t/ha...? kosić jeszcze raz!!!!!:) krawaciarze gadają że poniżej 4 ton próżno szukać rzepaków...)

grego    218

hehe dobre, u mnie też pełno takich co po 4,5t z ha wyciągają, a pobliski IHAR czy spółdzielnie plony mają przeważnie na poziomie 3,5t ale co oni tam wiedzą o uprawie rzepaku

Edytowano przez grego

marb80    2

W mojej okolicy plony 2,8 - 3,1 te co napewno wiem, ale słyszy się niekiedy 4,2t/ha....

Nikita_Bennet    100
jak to 2,5t/ha...? kosić jeszcze raz!!!!! :) ...
to akurat wiem od dobrego znajomego że tyle im wyszło, rzepak na 160cm wysoki a warstwy z łuszczynami 20cm w nim było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam