Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jacek472    15

u mnie w okolicy jeden co ma pole naprzeciw skupu rzrepaku kosił przedwczoraj i wczoraj.

mati15196    2

wczoraj skoszone pierwsze 2ha rzepaku cene bede dopiero znal w czwartek. 6200kg mialem 5 i 6 klasa ziemi.

Tomek90    195

Glifosatem pryskać rano czy wieczorem? Rano chyba lepiej złapać rosę.

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

Kiedy planujecie zbiory rzepaku? Może ktoś już kosił?

Jeśli była robiona desykacja to 10 dnia możesz próbować. Wszystko zależy też od pogody.

Jeffo    2

wczoraj skoszone pierwsze 2ha rzepaku cene bede dopiero znal w czwartek. 6200kg mialem 5 i 6 klasa ziemi.

I jaka była wilgotność rzepaku ?

Jeffo    2

11 mialem bo mialem troche zyta w nim i przez to wieksza wilgotnosc, a tak to mial by z 8

czyli nie miałeś takiego złego

proxy8441    72

to ładnie sypał jak 3,1t/ha, chciałbym ukosić tyle w tym roku. Jaka odmiana populacyjna? jaka nazwa?

Edytowano przez proxy8441

Mikua    9

Z pokosu ok 1.7 ha uleciało 6300, wilgotność 5.5,zanieczyszczenia 1.5

mati15196    2

odmiana to harry jest dobra na slabsze ziemie. ja jestem zadowokony bo to moj 1rzepak , mam jeszcze 2.3ha ale jest czysty

slawek2209    78

Glifosatem pryskać rano czy wieczorem? Rano chyba lepiej złapać rosę.

sasiad rano zawsze desykuje rzepak

thug    196

to ładnie sypał jak 3,1t/ha, chciałbym ukosić tyle w tym roku. Jaka odmiana populacyjna? jaka nazwa?

plon całkiem przyzwoity ale wmoich rejonach uznano by go za przeciętny

anto    8

plon całkiem przyzwoity ale wmoich rejonach uznano by go za przeciętny

a czy w Twoich rejonach jest V i VI klasa?

majes    4

a ja się zastanawiam cały czas czy zasiać rzepak własnie na 5 klasie (chociaż już tutaj mi odradzono bo bardzo mocno plon uzależniony jest od pogody i z tym nie można się nie zgodzić)

mati15196    2

zalezy wszystko od ilosci opadow deszczu,u mnie czesto padalo,na jednym kawalku mam 87arow i odmiane sammy tam jest piekny moze byc okolo 4 ton ale zobzczymy po niedzieli co pokaze, i jest na 4kl ziemi to juz jest roznica

mich18    25

okolice włocławka jeden gosciu ruszył w rzepak z pnia bez desykacji

proxy8441    72

ja tez mam nawet na V klasie zasiany, na takich ziemiach trzeba się liczyć nawet w sezonie obfitującym w opady na nikczemny plon, zobaczymy co pokaże ten rok. U mnie w zależności od ziemi jakbym na V miał w tym roku 3t to bym uszami klaskał.

mf25    7

A jak ktos chce siac sherlocka i dac mu duzo N to niech go dobrze skroci rowniez na jesieni bo u mnie lezy na 2 kawalkach po skracaniu praktycznie rowno z ziemia , przez majowe opady

mati15196    2

rzepak 1250 cena z dzis bo bylem odebrac fakture, a firma ktora to skupuje to komagra

Edytowano przez mati15196

nhfan    1

netto czy brutto?? u mnie też Sherlock pochylony i dwa razy skracany!

Cezar81    6

Ceny nie powalają a ma być jeszcze mniej ciekawe na ile spadnie w tym roku ??

W lubelskim troche cisza ale za tydzień jak pogoda pozwoli to coś się ruszy bo dzisiaj leje

Edytowano przez Cezar81

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam