Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

krychu    43
Napisano (edytowany)

Witam mam taki problem sporadycznie trafiają się zżółknięte łuszczyny które pękają.

Czy to może być objaw żerowanie łuszczynowców czy może jakaś choroba

Napewno to jest pryszczarek.

Edytowano przez krychu

dyczko0    22

A nie wiecie może czym może być spowodowane, że niektóre łuszczyny trafiają się częściowo fioletowe i są jakby puste od strony tego zabarwienia,

jacek37    3

zawieracie kontrakty na rzepak w lubelskim dzis umowe można było podpisac po 1300 zł netto ma byc taniej i zastanawiam sie czy podpisac

zawieracie kontrakty na rzepak w lubelskim dzis umowe można było podpisac po 1300 zł netto ma byc taniej i zastanawiam sie czy podpisac

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

dziwne kazdy mówi że ma być taniej cena na kontrakty wzrasta .. na moje rzepaki w tym roku szału nie robią to jest sztuczna panika zeby jak najwiecej kontraktów nałapać

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Robertkpa    0

Witam ,ma pytanko.Popełniłem wielką gafę, otóż pryskałem na owsik i niedostatecznie oczyscilem opryskiwacz i po opryskaniu rzepaku odzywkamii troszke mi sie on przypalil,dopiero teraz konczy kwitnienie lub jest w czasie kwitnienia,czy istnieje jakis srodek aby przyspieszyc jego wzrost lub odwrocic skutki spalenia?? tam gdzIe oprysk nie dotarł widac juz pioekne grube straki,prosze o odpowiedz

krychu    43

Czy u was zauważyliście na niektórych roślinach suchą zgniliznę? U nas wielu gospodarzy ma to na polach, w tym niestety również my mamy.

margoo78    56

Panowie, czy ktoś z was zbiera rzepak dwuetapowo, bo w tym roku jest mocno powalony i może w ten sposób były by mniejsze straty?

piotrb14    187

jak powalony to pokosówką trzeba nisko kosić i rzepak bd leżał na ziemi więc z sechnięciem bd też nie za dobrze i sporo masy do przerobu.

grego    218

u mnie monolit też powalony na całości siany 4kg na ha..., u sąsiadów inne odmiany stoją jak na razie.

• Like 1

kleine100    3

Z pokosówką to trzeba dobrze trafić, bo jak za wcześnie to drobne nasiona, za póżno to dużo się osypie, a jak w międzyczasie pójdą deszcza to całkiem lipa, wydaje mi się, że na leżący to najlepiej desykować. U mnie tylko miejscami pochylony, ale siałem tylko 2,4 kg/ha xenon.

margoo78    56

U mnie rzepaku wysiane było 3,3 kg na glebie IV klasy, mniejszy wysiew byłby ryzykowny na tej glebie, jednak genialnie powschodził i całkiem ładnie szedł. Gdyby nie te ulewy byłoby super.

grego    218

jeszcze zależy jaka była MTN nasion, jednostka Monolita ważyła aż 12,5 kg więc wysiałem wydaje się optymalnie jednostkę na 3ha, a wszystko położyło mimo stosowania regulatora wzrostu. Taki wysiew zaleca producent jednak wydaje mi się, że mogło by być nieco mniej. W tym roku raczej wrócę do Californi o ile jeszcze będzie. U mnie mocniejsze zaniżenie normy wysiewu powoduje wyraźnie mniejsze plonowanie, choć w tym roku pewno było by dobrze bo miał optymalne warunki

• Like 1

oskars    0

Witam mam pytanie na jednym z pól rzepaku zobaczyłem dość duże nasilenie chabru. Rzepak będzie desykowany czy ten chaber w czymś przeszkodzi.

aro1975    114

trzeci temat i to samo pytanie - nie przesadzasz? - przecież logiczne że rzepak bedzie zanieczyszczony chabrem

aro1975    114

nawet po desykacji dna kwiatowe chabra będą cięższe od rzepaku i kombajn ich raczej nie odwieje - polecą do zbiornika tak jak nasiona przytulii

• Like 1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz dużo chabru to będą "pędzelki" w zbiorniku = potrącenia. Nie ma szans go odwiać podczas zbioru.

grucha1984    2

Może będą cięższe ale dużo większe, przy dobrym ustawieniu kombajnu w rzepaku może zanieczyszczać jedynie przytulia lub trawa polna. Chaber czy rumian w próbce nie istnieje:) Ale nagarniacz zawinięty na pewno będzie :unsure:

dawid3p    359

panowie a co powiecie, żeby nie desykować, bo mam monolit i californiium super czysty zielsko nie wychodzi, i postanowiłem nie wjeżdżać w niego bo mam 12m, opryskiwacz i stwierdziłem że więcej strat niż zysków, słyszałem też ze odmiany hybrydowe nie desykują mam nadzieje ze nie będzie za bardzo padać żeby si e nie osypywał :)epiej nic

a pokosówka + jak masz podbieracz w bizonie to tyle się osypie że tragedia, już lepiej wychodziło jechać z pnia bez stołu,

A zakładacie sita do rzepaku ? bo w tym roku kupiłem, dużo czystszy jest bo jeszcze tego nie praktykowałem ?

Alio    61

Po wymiane sit u mnie zanieczyszczenia zawsze poniżej 2%. Opłacalna inwestycja. Co do desykacji ja to robię zawsze, bo moim zdaniem się opłaca, ale ja mam 24m Opryskiwacz a to faktycznie inna bajka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam