Skocz do zawartości

Polecane posty

gosciu1703    0

Witam,

chciałabym prosić o poradę co do rzepaku.

Otóż : rzepak w tej chwili jest o dość nierównej wysokości zdarzają się i duże i małe krzaczki rzepaku. Pryskane było poprzednio opryskiem TEBU. Rzepak ma też trochę poskręcane liście, czy może to być wina mszyc czy przymrozków?

Co polecacie w tej sytuacji/jaki oprysk/nawóz?

Chciałabym dodać zdjęcia do postu, ale nie umiem :/

tomek73    186

Przez ten nierówny rzepak już dzwoniłem do producentów nasion, i w całej Polsce jest taki nie równy, ale nie wszystkie odmiany.

U mnie jeden równiutki jak na stole, a hybryda z 30 cm różnicy.

Wiadomość z agroFakt.pl

majes    4

pryskałem na słodyszka w sobotę. Powiedzcie teraz na co zwracać uwagę? co jest następnym zabiegiem, fungicyd na płatek?

majes    4

na opadający płatek, czy na płatka to w momencie jak górne płatki z pędu głównego zaczną opadać?

typoli    2

Panowie pryskałem na słodyszka w sobotę - proteusem plus odżywki, rzepak zaczyna kwitnąć, czy po tygodniu poprawić jeszcze decisem dolne pąki (jest sporo ich)

Michalmeer    366

Też mam własnie takie pytanie jedno pole opruskałem proteusem i zaczyna kwitnąć , wczoraj byłem i jest słodyszek o oprysk był w sobote tydzien temu .. poprawić zabieg?

grego2    1

na opadający płatek, czy na płatka to w momencie jak górne płatki z pędu głównego zaczną opadać?

Najlepszy moment to faza BBCH 65 czyli pełnia kwitnienia 50% kwiatów na głównym kwiatostanie jest otwartych wtedy tez opadają pierwsze płatki. Chociaz w tamtym roku koło mnie duży gospodarz pryskał jak juz były zawiązane łuszczyny i kwiatów mało co, a jaki cel tego był to nie wiem. Fakt że rzepak wyglądał bardzo zdrowo i taki jasny był tyle, że wyjątkowo go położyło jakby uwałowany był. Owszem późniejszy zabieg ma lepszą skuteczność na czerń ale trzeba pamiętać o zg. twardzikowej zresztą i tak za późno to było

Edytowano przez grego2

oskars    0

Witam mam taki problem nie które pąki są bardzo małe i mają taki pomarańczowy kolor. Co może być tego przyczyną

maniek20    71

panowie czy przez przymrozek mogly sie nie związać piersze łuszczyny na łodydze bo umnie takie cos własnie sie zrobiło platek opad a łuszczyny ani śladu

Mathieu92    112

Zostało mi nieco oprysków z tamtego roku. Co myślicie o mieszaninie oprysków w przypadku nalotu słodyszków proteus+pyrinex ? Proteusa mam na około 0,35-0,4/ha a Pyrinexu 0,5l/ha

Michalmeer    366

lepiej teraz opryskać na płatek grzybówką a potm za około 10 dni na chowacza i reszte .. tak mi doradzono ktoś to robi ?

Zostało mi nieco oprysków z tamtego roku. Co myślicie o mieszaninie oprysków w przypadku nalotu słodyszków proteus+pyrinex ? Proteusa mam na około 0,35-0,4/ha a Pyrinexu 0,5l/ha

To rzepak ozimy? Nie kwitnie jeszcze u Ciebie?

majes    4

U mnie z kolei rzepak kwitnie ale jest sporo słodyszka i teraz zastanawiam się czy teraz go opryskać czy zaczekać kilka dni aż zaczną spadac pierwsze płatki i polecieć od razu grzybówką (doradźcie co, na jesieni poszedł Toprex, na wiosnę Caryx+Brasifun+Mospilan) + Proteus.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się