Skocz do zawartości

Polecane posty

Patryk3802    183

Panowie dokładnie we wtorek poleciałem u siebie mospilanem w rzepaku na słodyszka i pytanie mm po jakim czasie widać będzie brak owadów? Bo słodyszek jest cały czas ale tak jakby "głebiej" niż pąki ale rusza się.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

losktos    120

jeżeli do tej pory nadal jest słodyszek to znak że środek słabo działa

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Patryk3802    183

poszedł w dawce 0,125kg/ha czyli najwyższej. Nie jest tak ze dużo tego słodyszka ale trafia się...

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk3802    183

@krys037 dobry artykuł dzięki

majes    4

W zeszlym tyg dalem druga dawke nawozu, fungicyd. Chowacza w naczyniach nie ma wiec nie pryskalem. Rzepak teraz ma zielone paki na wierzchu. Jakie zabiegi w nastepnej kolejnosci robic? Teraz obserwowac naczynia na obecnosc slodyszka i jak sie pojawi pryskac?

.

tomek73    196

Ma ktoś posiany rzepak Poznaniak F1, bo ja mam i jakiś dziwny, bardzo nie równy, jadem ma z 15 cm a drugi z 45 nie wiem specjalnie czym to spowodowane, nie chcę zbytnio zaczynać kwitnąć. Plantacja bardzo intensywnie prowadzona, w jesieni skracana Toprexem 0,2 i Routem 0,5 zachamowało ładnie, może za mocno, ale był nie równy 3-7 liści, wiosną bez skracania, tylko sarfun i 0,7 tebu

U sąsiada Poznaniak bez skracania też rewelacji nie ma, czy to taka jaka odmiana że rok jej nie dopasował.

Miałem go już 2 razy i fajna była, teraz jakieś cuda.

Mam też liniówkę Alegre to ładna równa, potężna, całkiem inna.

losktos    120

pryskając tebu też zrobiłeś skracanie ale w mniejszym stopniu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

tomek73    196

Dlatego dałem 0,7,. Kupiłem dzisiaj Kelpaka i Tytanit i zaraz pojadę.

Dzwoniłem do hodowli Strzelce i powiedzieli że w tym roku są takie rzepaki i nic z tym się nie zrobi, i nie tylko ta odmiana, doradzy też to potwierdzają, pewne odmiany tak w tym roku reagują,

Tylko czekać pozostaje.

grego    218

U mnie z Monolitem też takie cuda się dzieją jedne roślinki już do pasa i kwitną inne do kolan i dopiero pąkują. Baardzo nie równo idzie nie wiem jakie odmiany mają sąsiedzi ale wygląda tak samo u nich.

• Like 1

majes    4

Z zeszłego roku został mi Sumi-Alpha 050 EC (kupiony na skrzypionki) pryskał nim ktoś od słodyszka? Wczoraj widziałem co kilka metrów na pąkach po jednym owadzie. Pryskać już czy czekać aż będzie ich więcej, ile?

.

grego    218

próg szkodliwość słodyszka: faza zwartego kwiatostanu 1szt na rośline, faza luźnego kwiatostanu 5-7szt na roślinę, jak zacznie kwitnąć to nie ma co pryskać. Ja raczej już nie będę pryskał bo kwiatków już jest sporo, a że było zimno więc nalotów nie było tylko pojedyńcze sztuki.

kiepur78    6

koledzy mam mały problem bo zobaczyłem dziś że największe i najgrubsze rośliny rzepaku jakoś mi się dziwnie pochylają. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

kiepur78    6

są peknięcia, ale to raczej normalne jak szybko rośnie. Brak boru wykluczam bo dostał wiosną już dwie dawki i jedną jesienią

Patryk3802    183

No właśnie panowie u mnie sporadycznie trafia się słodyszek na rzepaku a jest w fazie luźnego pąka i niektóry zaczyna kwitnąć. Mam Proteusa kupionego. Warto lecieć teraz proteusem już czy już poczekać i polecieć na płatka? no i czy jak polecę teraz proteusem to już na płatka nie będę musiał dawać nic na szkodniki?

piotrb14    187

wygięcia głównego pędu mają związek z pęknięciem łodygi oraz z przymrozkami które były bo to spadki temperatur powodują rozerwanie łodygi ( rysy na łodydze)

Michalmeer    366

ja wczoraj opryskałem na słodyszka juz bo sie pojawił .. a ekonomiczny próg szkodliwosci to jeden owad na jednej roślinie .. tak nawiasem

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

poosa21    55

A ile % jest rozkwiyniętych? przypatrz sie dobrze to zobaczysz że słodyszek też sie wgryza w nierozkwitnięte pąki i powoduje straty.

Michalmeer    366

umnie rzepak jeszce nie kwitnie .. a drugi ma z 30 cm

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez jastrzab901
      witam serdecznie. proponuje rozpoczecie tematu j/w.
      potrafi sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia?
      jak naklady wieksze-mniejsze? jaki plon? jakie odmiany? kiedy i ile siac? porownajmy do ozimgo..