Skocz do zawartości

Polecane posty

Famer21    6

Panowie, czym wspomóc rzepak? Jest bardzo słaby na górce, bardzo mało deszczu, ale dół pola jest w miare dobry, ale górki słabe bardzo, małe liście. Pryskaliśmy dziś go dursbanem i fury plus (kurcze nie pamiętam już nazwy..) saletrą amonową w worku niebieskim po 25 kg do rozpuszczenia w wodzie..

Co jeszcze można zrobić żeby mu pomóc żeby nie spisać na straty?

Wiadomość z agroFakt.pl

Famer21    6

Saltera jakaś w biało niebieskim worku.. Jak tylko bede miał wgląd w worek napisze.. Biały proszek rozpuszczony w wodzie, do tego Dursban i fury

piotrb14    187

aminokwasy, mocznik, siarczan magnezu, bor, siarka, asashi - nic wiecej nie da się zrobić, jeśli pogoda bd sprzyjająca i bd wystarczająco dużo opadów to w miarę zrówna się chociaż pewnie bd kwitł na raty.

Mathieu92    112

Mieszkam na Lubelszczyźnie, w piątek dawałem drugą dawkę N na rzepak, łącznie dostał już 600kg saletrosanu ale widzę że niestety miejscami chwasty wygrywają. Czy jeszcze jest możliwość pryśnięcia go Galerą czy też innym mającym w składzie chlopyralid ?

Patryk3802    183

Jaki sens widzisz w takim wysokim nawożeniu siarką? według mnie masz nie ekonomiczne nawożenie. Stosowałem Juz każdy nawóz z siarka i najlepiej wypada polifoska 21 siarka jest ogólno dostępnym składnikiem wiec nie ma sensu nawozić go ogromnie siarką..... Ja w rok w rok daję na 1 dawkę albo siarczan amonu albo polifoskę 21. około 150kg/ha jak polifoska 21 to wtedy można poczekać na spokojnie z saletra jak siarczan amonu to zaraz leci saletra. W tym roku poszło 100kg siarczanu amonu raz 200kg saletry 34N i drugi 200kg saletry 34 N i rzepak nie widzę by miał niedobory siarki i kolorek bardzo ciemny.

Co do chwastów zależy jakie chwasty Cię tam męczą. Ja u siebie jak musiałem poprawki robić wiosną to szedł Lontrel i nie było problemu z chorowaniem rzepaku.. Ale dobry oprysk na jesieni do tego odpowiednie warunkii nie ma problemu z chwastem.

Panowie lecicie już z opryskiem na chowacza? U mnie stoją na polach kontrolne zółte naczynka ale do dziś nie ma śladu chowacza. A planuję po niedzieli jechać z odżywkami i nie wiem czy dawać już coś na szkodniki czy się wstrzymać.

Edytowano przez Patryk3802

typoli    2

Panowanie pryskałem na chwasty jesienią w rzepaku, ale wczoraj przeszedłem rzepak i pojawiła się rumian czy mogo zwalczyć i czy jeszcze można, Co byście zaproponowali

Mathieu92    112

Ja opryskałem w pt Lontrelem i czekam na efekty. A po niedzieli idzie mikro,bor i może dołączę do tego jakiś tebukonazol.

maniek20    71

ja też w czoraj zrobiłem poprawke bo na jednym polu wyskoczył bławatek i rumianek i dziś bylo -1 i niewiem czy to nie zaszkodzi Lontrelowi

losktos    120

Jaki sens widzisz w takim wysokim nawożeniu siarką? według mnie masz nie ekonomiczne nawożenie. Stosowałem Juz każdy nawóz z siarka i najlepiej wypada polifoska 21 siarka jest ogólno dostępnym składnikiem wiec nie ma sensu nawozić go ogromnie siarką..... Ja w rok w rok daję na 1 dawkę albo siarczan amonu albo polifoskę 21. około 150kg/ha jak polifoska 21 to wtedy można poczekać na spokojnie z saletra jak siarczan amonu to zaraz leci saletra. W tym roku poszło 100kg siarczanu amonu raz 200kg saletry 34N i drugi 200kg saletry 34 N i rzepak nie widzę by miał niedobory siarki i kolorek bardzo ciemny.

Co do chwastów zależy jakie chwasty Cię tam męczą. Ja u siebie jak musiałem poprawki robić wiosną to szedł Lontrel i nie było problemu z chorowaniem rzepaku.. Ale dobry oprysk na jesieni do tego odpowiednie warunkii nie ma problemu z chwastem.

Panowie lecicie już z opryskiem na chowacza? U mnie stoją na polach kontrolne zółte naczynka ale do dziś nie ma śladu chowacza. A planuję po niedzieli jechać z odżywkami i nie wiem czy dawać już coś na szkodniki czy się wstrzymać.

dlaczego twierdzisz że po polifosce można poczekać z saletrą a po siarczanie nie? Oba te nawozy mają formy wolno działające, a forma amidowa z polifoski w temperaturach jakie panują wiosną też będzie działać bardzo wolno. Siarka jest ogólno dostępna ale jest też wymywana. Co do dawki siarki max 50 kg/ha

losktos    120

z tego co mi sie pamieta to polifoska 21 ma azot w formie azotanowej czyli od razu działa

źle Ci się pamięta

Polifoska 21 ma azot w formie amonowej i amidowej

Siarczan amonu ma azot w formie amonowej

Saletrosan ma azot w formie amonowej i saletrzanej (azotanowej)

Edytowano przez losktos
  • Like 1

krychu    43

Dokładnie w północnej wlkp jest jak u przedmówcy. Same muszki tylko w zasadzkach.

STANK    11

witam

wczoraj zasilałem rzepak odżywkami u mnie ta odmiana wystrzeliła jak rakieta trudno za nią nadążyć bbch 55 to już słodyszek siedzi

STANK    11

jakie kolego dałeś odżywki

OSD mikro rzepak , tak jakoś to się nazywa 2 - 3 kg na ha

dziś prysnąłem toprexem 3ha poszedł spory deszcz za pól godziny , kicha z zabiegu , nie wiem co robić powtórzyć czy zostawić jak jest

Edytowano przez STANK

milanreal1    290

Pół godziny to trochę mało. Ale myślę że połowa substancji aktywnej powinna się w tym czasie wchłonąć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam