witek

Rzepak

Polecane posty

losktos    356

ja dzisiaj próbowałem kosic, wilgotność 14 %, nie dosuszałem i muszę jeszcze poczekać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Mój dzisiaj skoszony plon 4t/ha (mój rekord), wilgotnosć 11,3 i 9,8 pryskany glifosatem prawie 2tyg. temu 3l/ha. Odmiana to pr44d06. Powiat Kutno.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ja dzisiaj wykruszyłem nasiona jeden ma 7,5% jutro idzie pod kose drugi ma 17,6% Tydzień musi poczekać,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

dziś skosiłem na jednym kawałku 2,60 ha wilgotność 7,9% co do plonu , to jutro mam odstawić,będę wiedział dokładnie , szacunkowo będzie z 10 ton

został drugi kawałek 2,5 ha jeszcze dosycha pryskany we wtorek glifosatem widać że już działa , może pod koniec tygodnia już da się skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie jak ustawiacie sita do rzepaku i wiatr?. piszcie tez jaki kombajn. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dominator 88s sita zamknięte, wiatr minimalny, obroty młocarni 900, klepisko na poz. 5 - zanieczyszczenia w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie Do 76 na minimalnych obrotach młocarni czyli jakies 650 tnie ziarno . :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja mam dominatora 98 sl i ustawienia: sita dolne i górne zamknięte-poza końcową sekcją, obroty bębna 700, wiaterek 550 :)

jak wilgotność spada poniżej 8% to zawsze są jakieś połówki, nie ma bata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

No po tym co widziałem to się z tobą Barabus nie zgodzę, u dziadka starym deutzem wyjątkowo pięknie wykosił. Wilgotność miał 7,4 i żadnej połówki nie widziałem. Mówię wyjątkowo bo w zeszłym roku to ten kombajn osypkę robił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

ja mam dominatora 98 sl i ustawienia: sita dolne i górne zamknięte-poza końcową sekcją, obroty bębna 700, wiaterek 550 :)

jak wilgotność spada poniżej 8% to zawsze są jakieś połówki, nie ma bata

 

Dominator 98SL Maxi i prawie dokładnie takie same nastawy, wiatr 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja własnie wczoraj skończyłem i z plonu jestem zadowolony odstawiłem 60 ton tylko z kasy nie bardzo bo co dzien to mniej płacili a kolejki takie ze po 12 g trzeba stać dobze ze brat woził to ja kosiłem i tak sie udało skończyć ale przy tej cenie to sie zastanawiam ile siać na nastepny rok pewnie pszenica i kukurydza też dostanie po cenie a co do drogich nawozów z timac agro to są drogie ale sam się przekonałem ze dobre ja też nie lubie przepłacać ale jeśli zaoszczędze teraz to potem sie to odbija na plonie

Edytowano przez telega-pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

ja koszę bizonem Z056 wiadomo sita przymknięte górne tylko leciutko uchylone , wiatr na minimum do zera ile tylko się da , młocarnia odstalowana do oporu , obroty 400 , 450

w tym roku ziarno jest dużo drobniejsze jak w 2012 ,świętokrzyskie sprzedałem po 150 zł brutto taka jest cena max bez potrąceń

 

W OPATOWIE

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzisiaj na próbie miał 9.9 % wilgotnosci wiec jeszcze troche za duzo .. tak o godzinie 12


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Mając magazyn płaski - strych w poddaszu czy jest możliwe bezpieczne magazynowanie rapsu ? Ktoś coś takiego praktykował ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 7% wilgotności


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a ja już po żniwach rzepaczanych, na szczęście udało się sprzedać w miarę ludzkiej cenie jeżeli tak można to nazwać, 100 ton po 1500 netto (kontrakt) i 12 ton poza kontraktem za 1450 netto, średni plon z 30 ha 3,73t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

dzisiaj na próbie miał 9.9 % wilgotnosci wiec jeszcze troche za duzo .. tak o godzinie 12

 

Patrz, bo przy tych spadkach co są to czekając wyjdziesz tylko gorzej niż jeżeli teraz byś młócił, chyba że masz zamiar magazynować. Dzisiaj przy wilgotnośći ~10% znajomi kosili.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u nie również po żniwach rzepaczanych plon 4,6t/ha średnia cena 1490 brutto, areał 5ha, odmiana monolit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

10 procent to dobry czas na koszenie.nie osypuje i sie nie tnie.cena nie zacheca aby przeciagac zbior chyba ze ktos magazynuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

stank jak masz wiatr na minimum? ja mam na 3 na tej skali bo jak mniej daje pakuje tego badziewia do zbiornika ??ja skosilem szerloka jak u was sypie ta odmiana? u mnie w 50 % wylegla po burzach i plon troche ponad 3 tony z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj