Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam jestem rolnikiem z podkarpacia zielony zielony był a teraz pewnie za tydzien będzie cięty za porządkiem u mnie tamtego roku dał prawie 5 ton z \h w tym roku wygląda ze gorzej nie będzie tylko by dało wykosic spokojnie nie wiem jak na innych terenach ale u nas to jest ok tylko cena kiepska 1630 brutto czym pryskacie na chwasty po siewie ?

Edytowano przez telega-pawel

flackmistrz    2

Po siewie jechałem butisan+command, dość drogo wychodzi na ha, ale mogę polecić z czystym sumieniem. Ja się zastanawiam czy dać lubofos pod rzepak, czy lepiej osobno NPK ?

Wiadomość z agroFakt.pl

pracus74    13

No ja w poniedziałek pryskalem to jak będzie ladna pogoda to pod koniec tygodnia pod kose pojdzie.

Patryk3802    183

W czwartek desykowałem rzepak, odmiana Monolit (północ dolnośląskiego). Teraz kilka dni ochłodzenia i deszczu było. Pryskałem zamiennikiem Killer 4l/ha + nufilm Myślę że jeśli pogoda dopiszę to pod koniec tyg ruszę z omłotem

Edytowano przez Patryk3802

No ja byłem dzisiaj zobaczyc i pewnie jak słoneczko przycisnie to tak w piątek sie zacznie ja od 4 lat daję NPS plus sól potasowa i bardzo jestem zadowolony 300 kg nps + 200 kg potasu wychodzi około 2300 zł ale warto to udanego zbioru czarnego złota panowie i dobrej pogody na pszenice

Edytowano przez telega-pawel

kissmy...    57

ja od 4 lat daję NPS plus sól potasowa i bardzo jestem zadowolony 300 kg nps + 200 kg potasu wychodzi około 2300 zł ale warto

2300zł za 500kg nawozu czy czystego składnika? za tę sumę obecnie możemy kupić (w cenach brutto) 250kg polidapu + 300kg soli potasowej + 700kg saletrosanu (227kg N, 115kg P, 180kg K i 103,5kg S) i jeszcze 500zł nam zostanie, chociażby na tonę wapna granulowanego

ZETTI77    1

dziś widze że góra sucha i w łuszczynach które pierwsze doszły wydaje mi się że nasiona są dość drobne, a znów w tych które dochodzą zauważyłem skiełowane nosionko jeszcze nie całkiem czarne jest to normalne?

menos    4

NPS jest to nawóz z firmy Timac Agro strasznie drogie mają nawozy

Patryk3802    183

ZETTI77 też spotkałem się z kilkoma roślinami co skiełkowały nasiona w łuszczynie ale jedynie na poprzeczniakach tam gdzie lanca nie sięgła przy drodze i pryszczarek posmakował łuszczyn...

STANK    11

witam

koledzy ile trzeba odczekać po desykacji ,czy po tygodniu będzie już do koszenia

ZETTI77    1

póki co nie będę narzekał ale coś mi się wydaje że prochloraz z tebu na płatek to nie był najlepszy pomysł, bo coś mój rzepak szybko wzieło i z góry troche przyczarniały zwłaszcza że po długie suszy przez dwa tygodnie lało, poczekam jeszcze kilka dni i się wyda

darek31    0

Panowie, a co zrobić z takim przypadkiem??

http://zapodaj.net/9cab6342d3218.jpg.html

Rzepak zatrzymał się po oprysku na robactwo a teraz wszystko odbiło. Problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza. Opryskać wszystko rundapem + nufilem czy kosić wszystko na dwa razy??

Edytowano przez darek31

Adrenalina    10

Koledzy mam pytanko czy pryskac rzepak jak tylko górne partie sa dojrzałe a jak sie łan rozsunie to zielonee łuszyczyny są.Prosze o radę

ZETTI77    1

ja pryskałem w czwartek jak góra była brązowa, ale sąsiedzie jak była żółta i dopiero dziś widać że dolne partie zaczyna brać i wydaje mi się że mogłem ze dwa trzy dni szybciej bo boje się że góra się wysypie

piotrb14    187

ja jednak swój pomimo pryskania raundap + flexi skosiłem na pokosy w poniedziałek i jutro bd zbierać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam