Skocz do zawartości

Polecane posty

ZETTI77    1

a jak oryskam teraz targą a rzepak ruszy w pęd to przypali? Ogólnie jak poznać że juz rośnie w pęd?

stachu2005    5

Ja wczoraj postawiłem żółte naczynie i jak dzisiaj sprawdzałem był jeden słodyszek i jeden chowacz, na niedzielę przymrozek więc z robakiem narazie spokój.

Na sobotę ewentualne poprawki na chwasty + samosiewy. Po niedzieli mieszamy zupę:D + 2 dawka azotu.

ZETTI77    1

więc uzyskałem informacje że oprysk na jednoliścienne nie powinien zaszkodzić rzepakowi nawet jak na początku wybija w pęd czy ktoś się z tym zgodzi?

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

panowie czy mozna mieszac siarczan magnezu z proteusem tabu i asahi i dozywki na jedenn raz wszystko razem czy nie to zaszkodzi

Edytowano przez maniek20

Alio    61

Z tego co ja wiem to z proteusem można. Nie można mieszać z Dursbanem a zwłaszcza z Dursbanem Delta. W mijej hurtowni mi powiedzieli, że Delta to tylko sam z wodą, bo potrafi nieźle narozrabiać w mieszaninach.

W każdym razie ja z proteusem mieszam i nic się nie dzieje.

• Like 1

metiu20    13

juz kilkanascie razy bylo pisane ze mozna. Zobacz kilka stron wczesniej jakie zupy mozna robic:-)

solek01    30

Ja tam zmieszałem mocznik, siarczan magnezu, tebu, dursban, i jeszcze jakiś dolistny i nic się nie dzieje.

metiu20    13

Zastanawiam się tylko co z mieszaniem boru i siarczanu magnezu. Dużo osób twierdzi, że bor jest w takiej mieszaninie niwelowany. Zaś w tabeli mieszania INTERMAG mieszanie ichniego siarczanu magnezu z bormaxem czy cynko-borem jest dozwolone. Chyba, że ich substancje są jakieś specjalne.

tomek73    189

To co produkuje Intermag, nie pamiętam jaka formę produkują, bo i nawet ni chcę mi się pamiętać.

master20002    157

Co zastosować na drugą dawkę? Saletrę jeszcze raz czy mocznik? I czy nie jest już za późno bo pęd już rzepak wyniósł dość wysoko, a nie chcę mieć go wiecznie zielonego.

Tomek90    196

@kissmy forma boroetanoloaminy jakoś tak.

@tomek73 to mówisz że bormax intermagu mozna mieszać, dobrze się składa bo pasuje mi taka sytuacja.

tomek73    189

Tak twierdził przedstawiciel i handlarz w sklepie. Wymienił w jakiej formulacji jest bor produkowany i że można go mieszać.

garu    6

Jutro planuje pryskać Toprexem, Mospilanem i 10 kg siarczanu magnezu

milanreal1    290

Jeżeli nie strzela w pęd to można dawać. Na wschodzie jeszcze można dawać. W piątek jak byłem w bałcynach (niedaleko Ostródy) to pszenica w fazie BBCH25, rzepak również dość mały jak na ta porę.

adiss    6

a asbor z ekolistu to jaka forma?

Jak dla mnie to forma dziadowska jak i firma . Nauczony doświadczeniem ,że z borem bywa różnie nie daje do rozwadniacza tylko rozpuszczam w osobnej beczce w czystej wodzie .Właśnie asbor zamiast się rozpuścić stworzył mętną zawiesinę i białym krystalicznym osadem który zalepia filtr główny i filtry na sekcjach .Dwa tygodnie po reklamacji i przedstawiciel firmy jedyne co może powiedzieć to , że skład chemiczny wody widocznie jest nie odpowiedni .Sąsiedzi też się filtrów naczyścili . Dziwne że z innymi środkami nie mamy kłopotów .Ostrzegłbym wcześniej , ale roboty masa i z czasem krucho .

magtom36    0

witam mam pytanie tydzień temu pryskałem na grzyba domnic dodałem troche mocznika i na chowacza.

dziś zauważyłem że łodygi są tak jakby optarte (wąskie ok1 cm szerokie, ok 5cm długie) największe optarcia są na głównej łodydze jakby skórka wierzchnia optarta i troche chropowate i niema żadnych obramowań brązowych a na bocznych są ale malutkie( tak jakby się dopiero tworzyły) i troszke brązowate i jakby leciutkie białe centki. Liście troszke się zwijają i mają jakby obwódki liści delikatnie zabarwione na róż albo granatowy.

czy to cylindrosporioza? co robić?

kissmy...    57

Jak dla mnie to forma dziadowska jak i firma.

dzięki za ostrzeżenie, muszę to sprawdzić, bowiem na pierwszą dawkę się nie odważyłem, stosuję solubor, ale mam jeszcze z 50kg tego asboru i gdzieś trzeba to upchnąć

garu    6

Toprex nie zadziała tak późno? W dniu oprysku miał ok. 30-35 cm teraz ma 45 cm. Ostatni zabieg planuje na płatka Amistarem Xtra

Leonardo1    1

rzepak urośnie na 4a,4b i 5 klasie gleby ? czy to jest w ogóle nieopłacalne ? Znaczy przewaga gleb to 4a i 4b ale gdzie nie gdzie znajdzie się i 5 ;/ no i dodam że na polach nie było nic uprawiane przez jakieś 10 lat tylko łąki obficie nawożone obornikiem.

16HDR008    0

W tamtym sezonie miałem 2,8ha Aviatora na działce gdzie 1,8 ha klasa 3, 1 ha klasa 5 . Średnia 3,3 tony - tylko że pogoda wtedy dużo pomogła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam