Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

BASF    19

Ja proponuje Butisan Star solo. Jest to najbezpieczniejszy produkt po wschodach rzepaku. W terminie 4-7 dni po siewie zazwyczaj wschodzą też chwasty, w związku z tym siła preparatu wykorzystana jest podwójnie, doglebowo, na jescze nie widoczne chwasty i nalistnie na już kiełkujące. Pom za tym w tym terminie można zejść z dawką nawet do 2l/ha na lżejszych glebach.

BARABUS    6

rzepaczek zasiany, wczoraj 20ha Visbiego F1, dziś 9ha Adam F1 i 1,5ha SY KOlumb który mi został z zeszłego roku :) prawdopodobnie w sobotę (bo w piątek ma padać) pojadę z opryskiem ButisanStar w dawce 2,3l/ha (czyli termin 4-7 dzień po siewie)

szymon17    1

Ja będę pryskał prawdopodobnie FoX+metazanex za m-c (oddzielnie z różnicą 3-5 dni).

Edytowano przez szymon17

milanreal1    290

rzepaczek zasiany, wczoraj 20ha Visbiego F1, dziś 9ha Adam F1 i 1,5ha SY KOlumb który mi został z zeszłego roku :) prawdopodobnie w sobotę (bo w piątek ma padać) pojadę z opryskiem ButisanStar w dawce 2,3l/ha (czyli termin 4-7 dzień po siewie)

Z tego co pamiętam w tym roku miałeś Visby, aż tak się sprawdził?

BARABUS    6

wydaje mi się ze się sprawdził :) w poprzednich latach średni plon oscylował w granicach 3/t/ha, w tym roku Visby dał średni plon 3,7t/ha, dodam że rzepak dość mocno ucierpiał po zimie, Visby ma dość dobrą zimnotrwałość, ale ponoć ma jeszcze większą zdolność do regeneracji po ostrej zimie, pewnie dlatego tak ładnie plonował w przeciwieństwie do SY Kolumba który na początku wiosny wydawało się że lepiej przezimował sypnął 2x mniej, bo Kolumb zaledwie 2,1t/ha

Visby po dawce nawozu zaczął się odbudowywać, Kolumb znikać z pola :) Dlatego w tym roku znowu postawiłem na niego, dodatkowo dałem się na mówić na Adam F1, a te 1,5ha KOlumba to zabrakło mi na mały kawałek, a ze miałem nasiona z zeszłego roku to je wysiałem :)

glwoj    1

Mam pytanie czy można łączyć w oprysku powschodowym Metazanex ze środkiem na samosiewy jak Targa? Mam samosiewy jęczmienia jarego i pszenżyta jarego, nie wiem czy to pryskać czy zostawić niech zima sobie z nimi radzi, co myślicie? Rzepak opryskany bezpośrednio po siewie 0,2 Command + 1l Metazanex.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jaka głębokość siejecie rzepak ??

1.5-2cm

szymon17    1

Kolego @glwoj dlaczego jeszcze raz chcesz pryskać metazanexem (może troszkę małą dawkę dałeś ale chyba przytrzyma chwasty)? Aż tak dużo chwastów masz na polu?

Targe nie można mieszać z innymi ale można np.Perenal z Galerą. Ja zawsze nie kombinuję i pryskam oddzielnie na samosiewy i chwasty dwuliścienne.

eMWu    484

Jeżeli nie było uprawek pożniwnych to zgaduję że trzeba będzie opryskać, ale wtedy gdy samosiewy wyjdą na wierzch.

Co do graminicydów, to polecam Labradora, który jest generykiem targi 05 EC, przy czym jest ZNACZNIE tańszy. Można go połączyć z atpolanem bio, wtedy rośnie skuteczność zabiegu lub można stosować niższą dawkę środka.

BARABUS    6

ja nigdy nie pryskam i jakoś nie mam zboża w rzepaku a zanieczyszczenia nie przekraczają 2% czyli normy

proxy8441    72

jeżeli macie dość dużo samosiewów zbóż ozimych to dobrze było by opryskać, jarych to samo chyba że ryzykujecie i zostawiacie na mróż ja zostawiłem jęczmień jary to dopiero go wmogło na dużym mrozie ale miałem go mało kolega miał owies to na jesieni całkowicie wyparł rzepak także sami ocencie, najlepiej wykonać uprawki pożniwne zboże powschodzi i mamy gewarantowane jeśli dobrze przyorzemy że będzie czysto. No ale czasami czas nagli.

Jeśli chodzi o środek to wybierac najtanszy graminicyd przy danej dawce oczywiście.

losktos    120

ja pryskam od samosiewów środkiem o nazwie Supero.. Tani dobry środek (koszt ok. 50 zł/ha) Polecam pryskanie od samosiewów bo konkurują one o składniki pokarmowe z rzepakiem. W ubiegłym roku miałem 1 kawałek nie pryskany i rzepak wyglądał trochę gorzej..

lukaasz    2

w tym roku miałem bardzo dużo pszenżyta w rzepaku, który miał być jako poplon, ale wyglądał ładnie i został na wiosnę, dlatego nie pryskałem na jesienii. oprysk wykonywałem 27 kwietnia, czyli pszenżyto było już dość wysokie, ale oprysk elegantem ( na dodatek za dużo wody nalałem do opryskiwacza) wszystko zniszczył. było też trochę perzu, to i perz zniszczyło

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam