Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    120

może to być niedobór siarki.. a widać przebarwienia między nerwami na liściach?

Wiadomość z agroFakt.pl

BARABUS    6

witam, co może być przyczyną zasychania niektórych środkowych paków rzepaku ? chodzi mi o pojedyńcze pąki, czyli jak mamy pąk główny i on ma powiedzmy 50 pąków to w srodkowej częsci widać takie małe zółte pąki, które sa suche, czy może to być wina słodyszka który małe pąki po obżerał ? ? jutro jade z opryskiem Proteus 110 OD), na niektórych roslinach jest po jednym, ale na niektórych po 5 sztuk

crimer    0

moze byc to wina słodyszka bo u mnie jest podobna sytuacja na niektorych roslinach ja rowniez jade jutro pryskac ale kupilem Pyrinex 480EC

przemo8126    1

Witam.

Panowie jaki środek polecacie na choroby grzybicze w rzepaku?

dodam że w sklepach polecają to co mają aktualnie na pułkach.

Alio    61

Jeśli teraz wiosną to wiadomo jakikolwiek tebukonazol (Tebu 250 EW, orius 250 EW itd) Na późniejsze terminy ja stosuję Yamato. WIeloskładnikowy, kompleksowy a jak policzyć to i cenowo nieźle wychodzi.

ksys    2

moze byc to wina słodyszka bo u mnie jest podobna sytuacja na niektorych roslinach ja rowniez jade jutro pryskac ale kupilem Pyrinex 480EC

A nie za późno już na Pyrnex rzepak będzie za chwilę kwitł i pszczoły popadają,pomyśl o tym.

silva    18

Podpowiedzcie mi prosze. Ile maxmalni moge dać dolistnie na rzepak w fazie zielonego pąka. daje 250l/ha wody

silva    18

Hehe nie napisalem. Mocznik. Tzn inne dolistne wiem tylko tego nie a potrzebuje sporo

rafto    29

Ja dawałem 15 kg mocznika i 7 kg siarczanu jednowodnego na 300 l H2O i nie poparzyło i do tego środek na słodyszka ;) Lepiej mniej a ostrożnie tym bardziej jak wieczorem też ciepło jest ale każdy robi jak chce ;) Wydaje mi się że 10 % to za dużo jak na tą fazę ;)

Edytowano przez rafto

silva    18

Poszło na 1500l - 100kg mocznika 50kg siarczanu 6l bormaxu 1,5l molibdenitu 1,5l tytanitu i 6l alertu. Czyli stężenie jeśli sie nie myle 6,6%. Tyle że u mnie jeszcze nie kwitnie. Ale siarka sprawila że rzepak fioletowy tylko za rzadki :(

Alio    61

U mnie też rzadki. Posiałem odmiany mieszańcowe a później u znajomego siałem populacyjny. Jednak zwykłe odmiany lepiej przezimowały. U znajomego gąszcz rzepaku u mnie średnio słabo:) Od 7-8 do 25 roślin na metrze. Ale za to Grube jak palec:) Kwitnąć już zaczyna i pędów bocznych mnóstwo. MOże nie będzie tak źle:_)

Co do Mocznika to w ubiegłym sezonie zaryzykowałem i dałem stężenie 8% pod koniec fazy kwitnienia. Gdzieś się naczytałem, że to daje dobre efekty, ale zabieg musi być wykonany nocą. Poparzeń nie było a efekty jak najbardziej. Kawałkiem gdzie mi zabrakło oprysku było widać zdecydowanie drobniejsze nasiona.

LeF    24

Zastanawiam się nad dodaniem do Pictora w fazie opadania płatków 3 kg/ha odżywki potasowej. Dobry to pomysł? Czy siarczan magnezu też wtedy dodać (5kg/ha)?

Pierwotnie miałem zamiar robić tylko Pictor+ insektycyd.

Mi nagadali w sklepie, że bor tnie się z siarczanem ale nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie, szło normalnie, filtry czyste.

Podobnie stymulator Asahi miał się gryźć z borem, też nie obserwowałem niczego złego.

Przy tych zabiegach robiłem próby w wiaderku aby sobie nie narobić niepotrzebnej roboty i nerwów ; )

silva    18

U mnie mieszanka Alert 1,5l, Bormax 1l, Molibdenit 0,2l, Tytanit 0,2l (ścięty przez mróz niestety), Siarczan Mg 10kg, Mocznik 18kg i wszystko było super. Dodam że na hektar poszło 250l wody.

xsc    54

Pryskalem, asahi z borem i siarczanem wszystko przeszlo bezproblemowo.

nhfan    1

Sylwuś to Ty już alertem na opadanie pryskałeś?? widzę sporo tańszy od pictora jest, a ciekawe jak sobie radzi z chorobami

silva    18

Nie Michałku on szedł jako ten najwcześniejszy. Jeszcze przed fazą zielonego pąka. Choć na niektórych kawalkach już w tej fazie.

Alio    61

Zastanawiam się nad dodaniem do Pictora w fazie opadania płatków 3 kg/ha odżywki potasowej. Dobry to pomysł? Czy siarczan magnezu też wtedy dodać (5kg/ha)?

Pierwotnie miałem zamiar robić tylko Pictor+ insektycyd.

Mi nagadali w sklepie, że bor tnie się z siarczanem ale nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie, szło normalnie, filtry czyste.

Podobnie stymulator Asahi miał się gryźć z borem, też nie obserwowałem niczego złego.

Przy tych zabiegach robiłem próby w wiaderku aby sobie nie narobić niepotrzebnej roboty i nerwów ; )

Dobrze Ci w tym sklepie nagadali. Nie powinno się razem stosować boru i siarczanu magnezu. Nie powoduje to co prawda zatykania filtrów i rozpylaczy jak się spodziewałeś, ale powoduje, że bor przechodzi pod wpływem siarczanu magnezu w postać zupełnie nieprzyswajalną przez rośliny. Słowem taka mieszanina nie zaszkodzi ani opryskiwaczowi ani roślinom, ale też nie przyniesie żadnych korzyści. Jedynie kasa w błoto.

iron    398

u mnie dzisiaj rzepak był żółty rano a teraz po 15 min gradu jest znowu zielony.jutro do ubezpieczalni dzwonie bo go zsiekało jak .....

miszka31    29

Dobrze Ci w tym sklepie nagadali. Nie powinno się razem stosować boru i siarczanu magnezu. Nie powoduje to co prawda zatykania filtrów i rozpylaczy jak się spodziewałeś, ale powoduje, że bor przechodzi pod wpływem siarczanu magnezu w postać zupełnie nieprzyswajalną przez rośliny. Słowem taka mieszanina nie zaszkodzi ani opryskiwaczowi ani roślinom, ale też nie przyniesie żadnych korzyści. Jedynie kasa w błoto.

skąd taka teoria? masz może jakieś doświadczenia?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam