witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Ja 6-7 lat w PZU, raz oszukali w pierwszym roku, kolejne ok, nie mam zamiaru zmieniać firmy na razie..Pisma jeszcze nie mam to nie wiem jak w tym roku czy - wkład własny czy nie.. 10% szkody ogółu gospodarstwa pokrywa z nawiązką koszt polisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jesteś poewny ze jest to 33% ja w innej firmie mam tylko 27% i nie wiem jak z wkładem własnym jeszcze zadne pismo nie przyszło a o tej firmie na P to szkoda klawiatury

 

 

Tak jestem pewien liczyłem trzy razy wypłacili 33% sumy ubezpieczenia. W ubiegłym sezonie miałem Concordie.

 

O co chodzi z tym wkładem własnym?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a na jaką sumę można było maxymalnie ubezp w HDI


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

a na jaką sumę można było maxymalnie ubezp w HDI

Jeżeli dobrze pamiętam to HDI ubezpieczało 1ha rzepaku na maksymalnie 6000 zł, z tym że przezimowanie można było ubezpieczyć w dwóch wariantach:

1. 33% wartości ubezpieczenia , czyli wypłata 1980 zł przy szkodzie całkowitej.

2. 27% wartości ubezpieczenia, czyli wypłata 1620 zł przy szkodzie całkowitej.

Każdy sam mógł zdecydować się na bardziej odpowiadający mu wariant. Osobiście wybrałem 27% chciałem zaoszczędzić- szczęśliwie nie wymarzł.

W tym samym dniu agent proponował mi ubezpieczenie pszenicy ozimej ale pomyślałem że pszenica w naszych warunkach pogodowych raczej nie wymarza i nie ma co wyrzucać pieniędzy błoto i tu się boleśnie przejechałem pewnie jak większość z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oo bardzo ciekawe będe musiał sie bliżej zapoznać z propozycją HDI


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja miałem na 5950zł=3,5t x 1700zł tata mi mówił że możnabyło ubezpieczyć na jeszcze większą sumę ale adekwatnie wzrastała cena polisy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Ile kosztowało taki ubezpieczenie od 1ha? I czy teraz uprawy jare również można ubezpieczać i jakie mniej więcej są koszty 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Można ubezpieczyć uprawy jare.

Problem jest z ubezpieczeniem np pozostawionego rzepaku gdy ubezpieczyciel orzekł stratę całkowitą. Wiem, że firmy między sobą przesyłają dane rolników (miejsce zamieszkania, nr działki itp). Wtedy jest problem aby ponownie ubezpieczyć np od gradu lub suszy.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeżeli masz szkodę całkowitą możesz ubezp jare .Od suszy jak to powiedział mi znajomy który zajmuje sie ubezp od suszy jest ale tak jakby go nie było heh ja przesiewki tylko od gradu ubezp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

czy to od mrozu ? dziś było u nas najwięcej -4, na niektórych roślinach widać takie przebarwienia, nie na wszystkich, wydaje mi się że to wina przymrozków, miał kiedyś ktoś tak ? ma to jakiś negatywny wpływ na plon ?

 

img6932w.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tak to na 100% od dzisiejszego mrozu. Napewno korzystnie przymrozek nie wpływa na rzepak.

 

mogę jutro opryskać preparatem Riza lub Tebu + Wuxal Mikro jeśli dziś był mróz ok. -4stC? Czy rzepakowi to niezaszkodzi? Może mieć np. uszkodzenia "pory" spowodowane przymrozkiem przez co można mu zaszkodzić? Czy lepiej odczekać.

 

Czy Toprexem bo mam resztke mogę również opryskac rzepak wybija w pędy jedne zaczynają dopiero.?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

uważasz że to wina tebukonazolu ? przecież oprysk był robiony 3 kwietnia, czyli można powiedzieć że tydzień temu, temperatura w trakcie oprysku wynosiła ~12 stopni, w nocy po oprysku było 5 stopni, i przez kolejne trzy dni również nie było przymrozków, dopiero w piątek było -2, w sobotę bez przymrozku, niedziela -1 i dziś -4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tebukonazol stosować w temperaturze powyżej 12stopni, czyli te 5 w nocy i przymrozek kilka dni później na pewno dla rzepaku nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Bo w tej temperaturze ma najlepsze działanie, ale to nie znaczy ze ma negatywny wpływ na roślinę jeżeli jest poniżej, przed opryskiem dowiadywałem się u sprzedawcy czy mogę pryskać, odpowiedział mi że tak, że oni tez w ten dzień pryskali u siebie bo mają dość spore gospodarstwo. Powiedział że fungicydy nie reagują negatywnie na roślinę przy obniżonej temperaturze w przeciwieństwie do herbicydów, jedynie mają słabsze działanie.

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Tebukonazol bardziej działa jako fungicyd w przeciwieństwie do np. metkonazolu który bardziej wpływa na regulację wzrostu, tak przynajmniej czytałem:)

@proxy8441 też u nas był dziś przymrozek na poziomie -4C i też się zastanawiam czy jutro pryskać Horizon+OSD Bor+Siarczan Magnezu :unsure:

Edytowano przez mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

równiez się boje, to jakie temp. optymalne dla tebukonazolu (dzień noc, lub srednia dobowa) i jak z tym Toprexem nie za wczesnie jeśli dopiero jedne rośliny zaczynają wybijac w pęd reszta wybija?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

ja toprexem kropilem juy 2 tyg temu!! Przedstawiciel osadkowskiego mowil mi zeby stosowac go przed wybiciem w pęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Obrazek to jasne że mróz. Myśle ze jeśli kilka dni po tebu było ciepło to ni zaszkodzi. Gorzej jeśli od razu w nocy by tak było albo na drugi dzień. Jeśli mały rzepak to dawać tylko fungi bez regulatora typu Topsin, Alert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tebukonazol np w Riza Orius Tebu również można na mały rzepak gdy wybija w pęd? Tylko jaka dobowa czy dzień noc minimalna temp do stosowania tebukonazolu?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Z tego co wiem to w czasie zabiegu tebukonazolem powinno być min. 10C i myślę że mogło by być po zabiegu też przez parę godzin powyżej 10C żeby substancja dobrze się rozprowadziła w roślinie, bo im chłodniej tym wolniej następuje przemieszczanie się substancji aktywnej w roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

ludzie przy gruncie było -10 stopni c. ja tam nbieprzesiewalem bo ma jutro z concordii szacowac,raczej zostawie.a co do rzepaku jarego to warto siac sialem go przez pare lat w latach 98 -2001 plon byl lepszy jak zimowy.potakich l,atach tłustych nadszedł zeszły rok gdzie ponownie zasialem rzepak jary ktory byl siany 2 maja plon griffin- 2ton swinto-2200kg z ha abyli tacy co 2,5t dostali.unas w zeszłym roky nic napolach niebyło wtym roku dozeszłego to jakos wyglada ale jak sie okaze ze RZEPAK sie bedzie obalał to sieje jarego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj