witek

Rzepak

Polecane posty

thug    236

nie concordia i z tego co pamietam chyba mozna było rozszezenie wykupić do 40% właśnie na ujemne przezimowanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja z firmą na P nie chce mieć juz nic wspólnego i piszę tu o wszystkich ubezpieczniach róznego typu oczywiście to moje subiektywne odczucie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

drodzy koledzy, moze u was sa 'takie temp', ze mocznik rozklada sie miesiac, licze max 2tyg...

wegetacja rzepaku rusza przy sr dobowej powyzej 5st, czyli za niecaly tydzien...

szyjka korzeniowa grubosci kciuka, aaa i ziemia 2 klasy, jesli ktos mial cos takiego jak gleboznawstwo to zna nazwe "czarnoziemy pyrzyckie"

nastepnie prosze zachowac dla siebie stwierdzenia 'glupota' itd, bo glupota jest wypisywanie, ze rzepak sypie wam 5t, baaa nawet powyzej 4t na 4klasie:]

polecam pogody dlugoterminowe, ktore zapowiadaja susze, a przy suszy to 2ga dawka saletry to w ogrodku poszallejecie;)

na koniec mala dygresja; w tym roku mam 160ha rzepaku, jesli faktycznie moje nawozenie byloby taka 'glupota' jak znawcy tematu uwazaja to juz dawno bylbym pod mlotkiem:] a ja nadal wykazuje spore zyski;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak masz 160 ha samego rzepaku to zapewne masz z 400 ha wszystkiego na 2 klasie więc gdybyś nie miał zysku byłoby to co najmniej dziwne mocznik nie daje sie na pierwszą dawkę i tyle azot amidowy nie jest przyswajalny dla roślin potrzebuje duzo czasu aby przeobrazić sie w formę przystępną nawet na druga dawkę czy też trzecią nie jest zalecany tutaj do konca sie nie zgadzam gduyż powoduje wydłużenie kwitnięcia i nierówne dojrzewanie itd a to ze u Cibie działa jakd dajesz takie dawki zawsze kiedys zacznie działać jak juz wszystko ruszy co do długoterminowych no to wiesz słaba sprawdzalność

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dkri    0

witam

czy stosuje ktoś RSM ?? Ja w zeszłym roku pierwszy raz stosowałem na rzepak i efekty były bardzo dobre, ale rzepaki po zimie wyglądały o niebo lepiej jak w tym roku. i tak zastanawiam się czy w tym roku też pojechać RSM. Czy może najpierw dać saletre a w drugiej dawce RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam jak u was rzepaki?? ja jestem z rejonu na granicy województw lubuskiego i wlkp. i jak jade do poznania badz gorzowa to na polach widze te rzepaki mizerne same wymarzniete zołte a nie wspomne o innych zborzach. gdzie mieszanki i inne to same pola zołte to albo rolnicy zaoraja albo nie wiem co bedzie kryzys w plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Ale czy dodatkowy siarczan amonu w pierwszej dawce w czymś zaszkodzi? Najwyżej będzie dla rośliny następczej choć ciężko mi sobie wyobrazić by rzepak nie przezimował. Gorzej z pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Ja mam ubezpieczony w HDi:

 

jak będe zaorywał plantację zniszczoną przez zwierzyne to nie ma sensu głosić ją do ubezpieczalni?

a jak np. zostawię reszte jeżeli nie zgnije to moge coś od nich dostać czy tylko gdy plantacja bedzie zaorana, wypłacają?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a jak ci zwierzyna zniszczyłą to nie warto tez odszkodowanie brac od koła łowieckiego które obejmuje wasz rewir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

w poprzednich postach pisałem że walcze zawsze z kołem, wniosek już u nich czekają na sygnał z mojej strony.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

stosuje tylko jedna dawke azotu w formie granulatu, czyli ten mocznik:) plus odzywki do kazdego przejazdu. Jesienia staram sie dawac co 2lata maczke kostna, choc o ta coraz trudniej:/ co do mocznika, to tez nie wierzylem puki 3 lata temu nie kosilem u znajomego na usludze, wg komputera w kombajnie plon wynosil 5,2t/ha, gdzie na moich polach w tym samym roku, przy tych samych odmianach, odzywkach bylo 4,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

jeśli masz rzeczywiście takie plony to nic sobie nie rób z takiej krytyki. ALE w tedy przypomina mi się mój profesor CIEŚLAK KTÓRY MÓWIŁ nie pozwól by rzepak czekał wiosną na [pokarm]czyli nawóz/ to nawóz ma czekać na rzepak.JA połowę tej dawki zamienił bym na saletrę w tedy by to jakoś jeszcze wyglądało bo przy jednorazowej tak wysokiej dawce mocznika to nawet PH zadrżało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

jak to mowia, kto nie ryzykuje ten nie zyskuje:) znam profesorskie powiedzonka;) podziwiam ich za wiedze ksiazkowa i chwala im za to, jednak wg mnie metoda prob i bledow jest 100 razy lepsza niz tomy przeczytanych lektur. oczywiscie praktyke trzeba uzupelniac wiedza pisana:)

sasiedzi smiali sie w listopadzie jak latalem z polifoska 5 po rzepakach (przebarwienia spowodowane 'glodem') a ja sie smieje teraz gdy ich rzepaki po pociagnieciu wychodza z ziemi bez oporu a moj nozem trzeba wykrajac, maja 2 razy grubsza szyke korzeniowa

potencjal plonowania rzepaku jest duzy a plon rzeczywisty to jest suma bledow odjeta od tego potencjalu:)

co do krytyki, to po to jest forum, zeby wymianiac sie pogladami:)

nawozy juz posiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

koledzy sytuacja na plantacjach rzepaku zmienia się jak w kalejdoskopie. Mój rzepak który jeszcze 1,5 tyg temu dobrze rokował zmienia się z dnia na dzień, jedne rośliny gniją, przeważnie placami występuje wymarznięcie jak równiez zgryzienie przez zwierzynę, jutro głosze do ubezpieczalni.

nie chcę Was straszyć ale dobrze zlustrójcie swoje plantacje, ja jeszcze poczekam może 100kg saletry dam w weekend zobaczymy :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

u mnie to samo. masakra

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

ja narazie rekonesans robię saletrosanem nie napisze jaką dawką bo się wstydzę. Przy dawkach które daje całe agrofoto to moje dawki są kuriozalnie śmieszne. Ale i średnie plony nie powalają 3.1t za rok 2011 rozpiętość od 2.2 do 4 ( susza plus majowy śnieg i mróz) średni plon za rok 2010 3,7t Najważniejsze że na chleb zostaje i jakąś szynkę od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie da się ukryć że szału nie ma... ale jest zdecydowanie lepszy od tego co miałem w zeszłym roku, w zeszłym roku jak zajechałem na pole to było puste :huh: i tak posiałem nawóz.... pewnie gdyby nie 2 miesięczna susza i majowy przymrozek to by coś było.. a tak dał tylko 800kg, dziś posiałem sól potasowa, jutro jadę z saletrosanem... i po jutrze pewnie rzepaki skończę, mam ich 45 ha i nie wyobrażam sobie ich przesiewać, bo prawdopodobnie 50ha pszenicy (całość) będzie trzeba przesiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja w zeszłym roku równiez miałem gołe pole. Tylko serca zostały liscie wysmalone w brózdach sąsiadów, szyjka korzeniowa średnicy max. <1cm ale za to był wciągnięty pięknie do ziemi i przetrwał praktycznie każda roślina choc nie było ich wiele bo 20-25/m2, wschody były marne wiadomo lało jak z cebra a chlomazon dopełnił swego. Dałem na I dawkę 200kg Saletry + 100kg Siarczanu na II 100kg Saletry zero ochrony grzybowej i raz oprysk na słodyszka na luźny kwatostan Proteusem, pryszczarek dużą szkode wyrządził bo wahaliśmy się z tata czy wjeżdżac w taki łan trzydziestką z Pilmetem. Dodam że rósł na IV i V klasie wzmogła go susza, dał średnio 1950kg/ha. Byłem bardzo zadowolony.

 

Także dla mnie ten rok jest o wiele gorszy niz ubiegły :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj