Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian9871    0

u mnie ta polska wahadłowa to dawno stoi w pokrzywach=), pewnie w końcu na złom ją wywioze bo nikt paru stówek nie da

piootr    3

TEBU najtaniej wyjdzie na rzepak bo już muszę pryskać ten rzepak co pierwszy posiałem ma już 5 liści i z 25 cm wysokości ??

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek    0
daliście już oprysk na rzepak?

na chwasty butisan star 2,5 l/ha po siewie i jutro orius

Gość xsc924   
Gość xsc924

a pryskacie teraz borem czy dopiero wionsną???

luk2782    19

ja opryskałem zaraz po siewie lasso + kalif. w zeszłym tygodniu opryskałem ale tylko pas 12metrów skrajny na rolnice bo zjadły mi troszke rzpeaku i to dziwne sianego pozniej i nie po oborniku dałem Nurelle. napewno w tym tyg opryskam na suchą zgnilizne kapustnych Caramba albo Horizonem odrazu regulacja wzrostu. hmm raczej nie bede stosował mikrelementów na jesien bo wyglada dobrze nie ma oznak braków chociażby boru. u mnie pola sa conajmniej co 4 lata nawozone obornikiem wiec narazie dam sobie z tym spokuj bynajmniej do wiosny.

Gość xsc924   
Gość xsc924

a jak rozpoznac objawy braku boru??

Grześ    3

U mnie tak się rozpadało że rzepak rośnie jak szalony a pryskać nie zabardzo. Objawy niedoboru B to czerwono-fioletowe przebarwienia brzegów liści, chloroza i zwijanie się młodych brzegów liści.

yacenty    567

u mnie poszla riza, wyszlo jakos 46zl na ha, ciekawe jak ona zadziala, niby to samo co horizon ale jednak generyk wiec zawsze strach jest :P

Grześ    3

Horizon był na początku potem zrobili generyki t.j. Orius, Riza, Tebu i wszystkie mają tubekonazol. Jest też Caramba tylko że ona zawiera metkonazol ale ma takie samo działanie. Wszystkie należą do grupy triazoli. Moim zdaniem o wyborze może decydować cena lub ewentualnie przekonanie do danego średka.

Nikita_Bennet    100

rzepak to dosc wdzięczna i ciekawa roslina i ile go uzyskasz zalezy od tego gdzie go posiejesz.

u nas na glebach III i iV klasy max to 28-30q (mowimy o odmiana "00" bo starych odmian to bedziesz mial więcej), ziemie dosc lekkie w uprawie.

a ile będzie po tej zimie to nie wiem <_<

sambao    0

Czym pryskacie i w jakich dawkach przy opadaniu pierwszych płatków.

bpiotr    0

My w tym roku uzyskaliśmy plon 4,5t na III i IV klasie. To wydaje mi sie żę nie tak żle :huh:

kserkses    2
My w tym roku
KURDE ludzie to mają, już w tym roku młócić. To kiedyś ty go siał ? :huh:

brzozak2    236
My w tym roku uzyskaliśmy plon 4,5t na III i IV klasie. To wydaje mi sie żę nie tak żle biggrin.gif

tak samo zawsze mowi moj sasiad, on mial w tym roku kolo 200ha, w tym 50 samosiejki i jemu tez zawsze wychodzi ponad 40q, tylko ze chwalac sie nigdy nie bierze wilgotnosci pod uwage:) poprostu wjezdza na wage z 15% i wiecej, a pozniej pod suszarnie ^_^

bpiotr    0

My kosiliśmy z pnia, bez desykacji i miał poniżej 7% możesz sobie nie wierzyć @brzozak2 :huh:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam