Skocz do zawartości

Polecane posty

lukejro    158

Dokładnie tak jak koledzy piszą, nie ma co się podniecać, że teraz ładnie wygląda-to nie znaczy, że przezimował. Jak coś się włoży do zamrażarki to też ładnie wygląda i ma kolor. Tylko jak się to coś wyciągnie z tej zamrażarki i potrzyma w cieple to już przestaje być takie piękne... Jak przyjdzie prawdziwa odwilż to wtedy zobaczymy czy przezimował(czy odbije bo obene liście zgniją) Ewentualnie można wykopać parę sztuk i zobaczyć jak roślinki będą się zachowywały w cieple...

Tak jak pisze @Torez obecny wygląd rzepaków można nazwać "złudzeniem" ;)

murtek    122

Mój wykopany rzepaczek odpoczywa w piwnicy już tydzień. Po około 5 dniach zaobserwowałem usychanie liści (największych). Stożek wzrosty ma ładny zielony kolor i jak na razie nie usycha (mam nadzieję). Martwi mnie jedynie ten zapach podobny do kapusty...

thug    196

jak się prognoza sprawdzi to będziemy mieli jeszcze duże mrozy na poczatku marca http://www.twojapogo...roclaw/16dniowa

najgorrsze byłoby to że przyjdą do dużej odwilżyno ale zobaczymy

Edytowano przez thug

Wiadomość z agroFakt.pl

BARABUS    6

jeżeli chodzi o tą pogodę to się jeszcze nigdy nie sprawdziła, co dziennie pokazują co innego :)

thug    196

no ja też mam taką nadzieję bo to jednak duże mrozy a u Ciebie kolego jak ten rzepak wykuty wygląda odbija

pawelek98    34

siarczan magenzu, wejdzź na galerię i poczytaj, na pierwszej stronie jest

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

milanreal1    290

Co do zimowania rzepaku podam jeszcze 1 ciekawa wiadomość zasłyszana z dzisiejszego wykładu. Teoretycznie stożek wzrostu wytrzymuje mrozy do -8. W doświadczeniach uniwersyteckich najniższa temp powietrza -26 stopni, śnieg 7cm, temp na głębokości 5cm wynosiła -4 więc rzepak powinien się utrzymać. W okolicach Bydgoszczy gdzie śniegu nie było temp na głębokości 5cm wynosiła -10 więc taki rzepak może wypaść. Ale to tylko teoria.

pawelek98    34

mięso jak odmarznie też przez pare dni jest świerze a po tygodniu w lodówce dobre ale dac warunki pokojowe...........

oczywiście roślin do mięsa porównywac za bardzo nie można ale jak ruszy wegetacja na całego wtedy będziemy w 100 % pewni.

bądźmy dobrej myśli.

atomik    145

koledzy czy jak dam 150 kg saletrzaku koło wtorku teraz bo będą przymrozki to starczy na rozruch ? po 10 dniach poprawie saletrą

interes13    0

A przezimował?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

wyrebski1    35

Moim zdaniem za mała dawka, ja na pierwszą dawkę zastosuję ok 300-350 kg saletry

atomik    145

raczej przezimował duże liście obmarzły ale serca widać że zdrowe chyba, zaryzykuje w sobote przymrozek ma być 200 kg dam saletrzaku na początek później niewiadomo czy i kiedy wjadę, jak zgnije to pójdzie jare

radi103    1

U mnie , na pierwszy rzut oka też było ok.Stożek zielony, korzeń po przekrojeniu bielutki.Posadzony w doniczce po 3 dniach korzen zrobił sie miękki,że wpalcach sie rozmaslił.Także w moim przypadku pozamiatane.Dodam ,że odmiana to monolit -23 ,zero śniegu.

atomik    145

no to mnie pocieszyłeś ... a u reszty jak wyszły próby doniczkowo - domowe ???

kazik8888    2

U mnie , na pierwszy rzut oka też było ok.Stożek zielony, korzeń po przekrojeniu bielutki.Posadzony w doniczce po 3 dniach korzen zrobił sie miękki,że wpalcach sie rozmaslił.Także w moim przypadku pozamiatane.Dodam ,że odmiana to monolit -23 ,zero śniegu.

a z jakiego regionu jesteś? jakie wojewodztwo?

ja jestem z lodzkiego, taz mam monolit i mialem ok -20 bez sniegu.ale zadnego eksperymentu czy przezimowal nie robilem...ale chyba nie bedzie ciekawie :(

ja czekam z nawozem jak sie ociepli i saletra na start leci

PS umnie juz niektórzy chca próbować po przymrozkach

darek195    1

moim zdaniem tam gdzie nie jest się pewnym na 100% czy rzepak przezimował trzeba się wstrzymać z nawożeniem. U nas też było koło -20st bez śniegu, ale niby stożek, środek rzepaku jest zielony. A co do dawki startowej azotu to saletrzak nie jest dobrym rozwiązaniem.

atomik    145

hahah no kolego zabłysnąłeś że się saletrzak nie nadaje

silva    18

Czasami mówią że są straty azotu przy saletrzaku bo powinien być wymieszany z glebą. Ale sam daje saletrzak. No moze nie na 1 dawke ale na drugą

atomik    145

każdy nawóz ma straty ale różnica między saletrą a saletrzakiem praktycznie żadna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam