Skocz do zawartości

Polecane posty

murtek    122

rafto

Krótko mówiąc- niepomyślnie.

Z tego co się dowiedziałem, w mojej okolicy już niejeden rolnik miał z tą firmą problemy (znam kilku bardzo dużych rolników, którzy sądzą się już kilka lat, bez żadnych rezultatów).

Każdy ucieka od tych naciągaczy...

Wiadomość z agroFakt.pl

marekgizio    1

A ja z PZU brałem dwa razy kasę. Raz na wiosnę że niby nie przezimował chociaż po prostu na jesieni wymókł. I raz od gradu gdzie dali mi chyba 1500zł do ha i wyszedłem na tym lepiej niż by gradu nie było. Bo może obiło 300-400kg z ha i to tylko z kilku ha ale nie dało się wejść dalej w rzepak i uznał że całe pole oberwało choć jak sam chodziłem po miedzach to tylko jeden brzeg załapało. Także niewielka strata a kupę kasy wypłacili.

murtek    122

To wszystko zależy od likwidatora. Z takim delikwentem z PZU nawet nie można było normalnie porozmawiać, nie wspominając o ... (wiecie o czym).

SAUTER    4

Dokładnie,wszystko zależy od gościa który włazi nam na pole.Ja miałem taką sytuacje ,że koleś nawet pytał na kogo głosowaliśmy w wyborach.Po krótkiej rozmowie juz wiedzieliśmy że sie dogadamy.

atomik    145

dziś orpsykałem na samosiewy Leopardem i na grzyba Horizonem nie za późno na ten drugi środek ? rzpeak nieróno starsznie wschodził ma od 5 do 10 - 12 lisci

Edytowano przez atomik

rafto    29

dziś orpsykałem na samosiewy Leopardem i na grzyba Horizonem nie za późno na ten drugi środek ? rzpeak nieróno starsznie wschodził ma od 5 do 10 - 12 lisci

raczej czy nie za zimno na ten pierwszy ?;p

Edytowano przez rafto

atomik    145

temperatura w nocy przez najbliższy tydzień w granicach +5, a wdzień od 10 do 14 stopni, w trakcie zabiegu 16 stopni słońce no i suche rośliny

rafto    29

Wg mnie nie za późno ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

LeF    24

Do kiedy należy ubezpieczyć rzepak? Jest jakaś data, do której należy tego dokonać?

rafto    29

Agent PZU powiedział że do 31 października można ubezpieczać bez oględzin uprawy po już jest gorzej bo wiadomo ... ;) może u innych ubezpieczycieli jest inaczej ;) nie pytałem do kiedy bo już ubezpieczyłem za namową kolegów z forum ;)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

lukas21    3

W PZU rzepak do 31 października, zboża do 15 listopada, z tego co wiem oględzin nie ma wogóle.

Edytowano przez lukas21

Madzia20    16

Ja w piatek będę ubezpieczać rzepak w Concordii, w tym roku i 2 pata do tyłu braliśmy odszkodowanie

na ok 14-18ha wyszło nam jednym i drugim razem odszkodowania ok raz 9 tyś, a drugim razem 12-14.

Ale oczywiście wszystko też jest róznicą ile daje się ton z ha rzepaku, jaką cenę itd

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w okolicy rzepaki sa cale fioletowe , jest to spowodowane prawdopodobnie susza , czy wplynie to negatywnie na plon i przezimowanie?

Eryko    19

a teraz widzę :P Nie wiem czemu babka od moich ubezpieczeń mówiła że do 31 października.

duru90    0

powiedzcie mi czy oplaca sie zasiac rzepak na slabej ziemi klasa V-VI sialem zboza ale za duzo to nie uroslo ale rzepak ma dluzszy system korzeniowy i tak sie zastanawiam ...

lukejro    155

Na tym filmie jest koszony rzepak właśnie na V-VI klasie. Jak widać nie wygląda najgorzej. U nas wielu rolników sieje rzepak właśnie na takich piaskach ze względu na zmianowanie. Czy to się opłaca to trudno powiedzieć. Wszystko zależy od opadów. W latach 2009, 2010 rzepaki na piaskach sypały podobnie jak na lepszej ziemi(III, IV klasie), w tym roku plon był na poziomie 2 ton przy 3,5t na lepszej ziemi. Przy porządnej suszy praktycznie nie ma czego zbierać, zresztą wtedy to nawet żyto nie urośnie na takiej ziemi.

Nakłady na rzepak są bardzo duże także ryzyko też jest duże. W dobrym roku rzepak się uda ale jak będzie susza to na tym stracisz. Twoja kasa twoje ryzyko ;)

Pajej    52

na zmianowanie to posiej łubin albo grykę mniejszy wkład finansowy i większe prawdopodobieństwo ze się uda. Ja miałbym okazje wziąć pole V, VI klasy gdzie pod warstwa orna jest szczery piach na budowy i boje sięza takie pola brać bo koszty paliwa sa duże a jak nie urośnie np. żytko to będę do tyłu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam