Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus1991    8

\Dzisiaj chodziłem po polu, i zauważyłem, ze fox bardzo dużo chwastów przepuścił. Gwiazdnica to w 90% została, a inne to praktycznie wzieło tylko siewki, rdest niby pokręciło, część zniszczyło, ale dużo odbiło i teraz zakwitł. I nie wiem co teraz robić, czy czymś poprawiać, rzepak duży, i praktycznie zakrywa na większości pola chwasty. Patrzyłem, i nie zauważyłem żeby gdzieś była przytulia, a zawsze mam jej pełno. jutro jadę na grzyba i na skrucenie, oraz odżywka i borem i na robale

thug    196

A czy ktoś wykonywał już drugi zabieg skracania w tym roku? Ja już raz zastosowałem Tebukonazol i patrzę że będę musiał drugi raz skracać tylko muszę poszukać środek z inną substancją aktywną.

ja tam już drugi raz nie jade noce już bardzo zimne już widoczne jest przystopowanie wzrostu nie pcham się w kolejne koszty dostał tebukonazol i stabilan

Thug

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale fiołek lepiej zimuje niż rzepak :P

Zgadza się, podobnie jak tulipan lub krokus.

Wiadomość z agroFakt.pl

proxy8441    72

koledzy a Rdest Kolankowy wymarznie? Powinien ale wiadomo jak to z chwastami. No tak noce corazto zimniejsze jeszcze głoszą jakieś spadki temp. w tym tyg i deszcz długo wyczekiwany takze rzepak powoli bedzie spowalniał wzrost a jak przymrozki przyjda to tymbardziej.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

kryssr    50

powiedzcie mi jak jest z tym stabilanem i innymi podobnymi preparatami do skracania. Etykieta mówi że na wiosnę powinno się stosować w chwili tworzenia pędu głównego a nie jesienią? a jak jeszcze jest z korzeniem ?? bo chyba też go hamuje.

massey2645    0

witam, ja też zaobserwowałem u siebie przebarwienia liści i na niektórych roślinach żółte dolne liście, rzepak ma 8-10 liści, jest bardzo sucho i pewnie tego jest to przyczyna.

thug    196

najlepiej z dostępnych preparatów w tym roku działa środek o nazwie Caryx zawiera dwie subs aktywne najlepiej skraca tylko ta cena dlatego ja leciałem stabilan plus tebukonazol

Thug

proxy8441    72

ja w zeszłym tygodniu pryskałem Toprexem, dzis oglądałem i również na jednym kawałku są place na których jest wspomniany niedobór Azotu, może byc tez tak że jeszcze nawóz dobrze sie nie rozłozył bo od rozsiania nawozu pod korzeń nie było ani kropli deszczu poczekam bo prognozuja na ten tydzien jakies opady może po nich rzepak cos "pociągnie" bo narazie pustynia tyle że rzepak juz zabudowal całą powierzchnię.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

rami    6

ja tam środę pryskałem toledo250 i dodałem 1,5l boru u mnie przebarwienia już ustąpiły jeszcze przed tym opryskiem

kpiotr    16

a od jakiego robaka pryska sie jesienią??ja pryskałem od pchełki decis"em jak rzepak miał 3-4 liście

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

thug    196

zależy co masz na polu a mogą być Rolnice Pchełki "ziemne"

Gnatarz rzepakowiec

Pchełka rzepakowa

Tantniś krzyżowiaczek

Chowacz galasówek

Thug

solek01    32

ja pryskałem CYPERKILL-e, koszt to 10 zł na ha. A zauważyłem u siebie najprawdopodobniej gnatarza.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na lisciach rzepaku nie wiem skad , ale w sobote jeszcze nie bylo , jakies czarne larwy gryza mi liscie rzepaku co to moze byc , powarzne to cos jest?

TOREZ    34

Poważne, poważne, patriot - fastac - decis masz do wyboru, i to na wczoraj miałeś zrobić.

proxy8441    72

kapera to Gnatarz Rzepakowiec

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak to ten Gancarz ,grozna ta cholera jest?

mathewc385    8

A u mnie panowie gdy wyrwalem rzepak to w korzen wgryzal sie taki bialy robal z brazowa glowka mial jakies 1,5 cm :blink: . Mozecie mi powiedziec co to za robal??? :)

agronomek    0

witam koledzy mam pytanie pryskalem w ta sobote na robaka-sherpa. choroby i ukorzenienie-brasifun, odzywka, ii pod koniec oprysku juz ok19 godz zaczela chyba osiadac rosa czy mialo by to wplyw na dzialanie tego tebukonazolu bo najbardziej sie tego obawiam bo zabardzo wybujal..?( od 7-9 lisci)

Edytowano przez agronomek

poosa21    53

A u mnie panowie gdy wyrwalem rzepak to w korzen wgryzal sie taki bialy robal z brazowa glowka mial jakies 1,5 cm :blink: . Mozecie mi powiedziec co to za robal??? :)

Jest to śmietka kapuściana. Lepiej ją zwalcz czymś "mocnym" bo jeszcze ma byc kilka dni ciepłych to ci narobi szkód.

milanreal1    290

Tak to ten Gancarz ,grozna ta cholera jest?

Nie gancarz a gnatarz. W zapamiętaj sobie że w rzepaku nie ma szkodników mało szkodliwych, każdy powoduje duże straty. I tak jak powiedział @TOREZ zabieg wykonany na wczoraj, tzn teraz to już na pre dni temu.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Alio    61

witam koledzy mam pytanie pryskalem w ta sobote na robaka-sherpa. choroby i ukorzenienie-brasifun, odzywka, ii pod koniec oprysku juz ok19 godz zaczela chyba osiadac rosa czy mialo by to wplyw na dzialanie tego tebukonazolu bo najbardziej sie tego obawiam bo zabardzo wybujal..?( od 7-9 lisci)

Raczej rosa przeszkadzać nie powinna. Sam często pryskam na rosę i nie zauważam gorszego działania. Co do działania tebukonazolu to nie ogranicza on wzrostu liści, bo nie o to tu chodzi. Ma on ograniczyć wzrost w górę stożka wzrostu. łodyga nie będzie rosła w górę, liście praktycznie nie wyhamują wzrostu.

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

radek83    12

coto może być za szkodnik taki biały ponad 5mm (larwa) ktury włazi w korzeń rzepaku ??

proszę o rade czym go zwalczyć , czy jest jakiś dobry środek żeby go zwalczyć ??

Edytowano przez radek83

LeF    24

Jak siedzi w ziemi to ja bym polecił Dursban- działa doglebowo także.

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez jastrzab901
      witam serdecznie. proponuje rozpoczecie tematu j/w.
      potrafi sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia?
      jak naklady wieksze-mniejsze? jaki plon? jakie odmiany? kiedy i ile siac? porownajmy do ozimgo..