Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

damiandg    3

U nasz koło mnie nie ma za dużo gospodarki wszyscy robią albo w hutach albo po firmach rolnictwo to hobby. Co do zasiewów to górują zboża. Jak ktoś posieje kuku to dziki z całej okolice się zlatują i nie ma nic.

arch    0

Zależy z której strony Dąbrowy mieszkasz i jakim zestawem transportowym dysponujesz :) Jeśli pojechałbyś pod Pilicę to tam jest skup. Również mógłbyś popytać koło Zawiercia bo tam sieją sporo rzepaku.

koczas    54

Jak możesz zasiać, namłócić i przetrzymać kilka dni to wszystkie ampol-merole, agroloki itp. zabiorą od Ciebie ten rzepak. Czy to w żniwa czy później, ale musisz mieć 24 tony.

Wiadomość z agroFakt.pl

damiandg    3
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, arch napisał:

Zależy z której strony Dąbrowy mieszkasz i jakim zestawem transportowym dysponujesz :) Jeśli pojechałbyś pod Pilicę to tam jest skup. Również mógłbyś popytać koło Zawiercia bo tam sieją sporo rzepaku.

Co do transportu to nie ma żadnego problemu bo mam ciągnik przyczepy samochód ciężarowy a do Pilicy mam 20 km. Tylko czy jak zawiozę to czy mi przyjmą taką małą ilość i żeby się nie okazało że ma za słabe parametry.

Edytowano przez damiandg

Niki20    6

Mój rzepak aktualnie tak wygląda... Jak u Was? 

e1bf797f73ac4d91med.jpg

warchest    44

super piekny rzepak . u nas mamy rzepak mieszancowy ale on taki jest blisko ziemi sie strasznie trzyma  niby ladnie wyglada ale srednio i byl skracany a u sasiada maja zwykly rzepak siali nie skracali to ladniej wyglada wizualnie ale taki kapustowaty jest a taki raczej nie powinien byc na zime co nie ?

KlimekPL    123

Jak to jest z młóceniem rzepaku bez stołu? Nie posiadam własnego kombajnu a usługodawca (kombajn NH TC 5060) nie ma przystawki. Słyszałem, że mimo to zbiór zwykłym hederem do zbóż jest możliwy, to prawda? Chciałbym wejść w uprawę rzepaku, ale jedyny mankament to brak stołu w najbliższej okolicy. 

warchest    44

bez stołu to jeszcze da rade ciac niby rzepak ale sa duze straty bez stołu ,natomiast koniecznie by ciac rzepak musi byc kosa boczna przy hederze to juz konieczna rzecz przynajmniej jedna kosa boczna . u nas do kombajnu by ciac rzepak to mamy stół do rzepaku ,kose boczna i sito specjalne do rzepaku i mozna ciac . u nas bez stołu do rzepaku na wsi cieli ale widocznie zbyt duze straty mieli przy mloceniu i najmuja kombajny ze stołem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam