Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak!

galeria
Rzepak
masa24    55

jak to jest z  ta zaprawa na smietke?  cos podobno sami stosowaliscie,  bodajze acatara.  sprawdza sie to?

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

jak to jest z  ta zaprawa na smietke?  cos podobno sami stosowaliscie,  bodajze acatara.  sprawdza sie to?

dwa lata temu dawałem Actare i sprawdziła się.Dawka 13 g na kg nasion.Przy zaprawianiu możliwie mało wody

krychu    43

Dawka 13 g Actary to jest to samo co cruiser 322 FS a więc najlepsze rozwiązanie. Substancja zawarta w actarze tz. tiametoksam działa najlepiej na wszystkie szkodniki znajdujące się w glebie. Osobiście zaprawiałem tylko Dursbanem. Nuprid 600 FS zamówiłem jutro odbiór, actare mam także będę próbował na starych nasionach zrobić dobrą proporcję. Trzeba dobrać tak aby nie było za mokro. http://agro-technika.pl/archiwa/zaprawianie-nasion-rzepaku/

krychu    43

Wszystko jest zgodne z prawem. Kwalifikat kupuje, fakturę mam także nasiona jak najbardziej czyste od neonikotynoidów.

bonifacyPGR    3

U mnie w okolicy znana, duża firma zaopatrująca gospodarstwa w środki produkcji, sama takie "przewały" kręci. Zamawiasz nasiona z "dodatkowym zaprawianiem" i takie dostajesz.

aro1975    114

dwa lata temu dawałem Actare i sprawdziła się.Dawka 13 g na kg nasion.Przy zaprawianiu możliwie mało wody

Sławek "mało" to znaczy ile dawałeś wody?

piotrczem    47

No właśnie mnie też interesuje ile tej wody? 50 ml? Czy więcej?

Pytanie do tych co zaprawiali dursbanem - ile dawaliście na kg nasion lub jednostkę?

piotrb14    186

mało wody to nasiaknie Ci otoczka ktora pojdzie do góry i srodek nie przedostanie sie do rosliny

ziomal_one    17

Panowie, jest sens zaprawiać nasiona ponownie? (czy przyniesie skutek)

Wygrzebałem worek odmiany Californium. Może mieć już ponad 5 lat. Napisy wyblakły :D Sprawdzę siłę kiełkowania itd. 

robi57362    53

Sialem raz rzepak ze swoich nasion i zastanawiam sie w tym roku jak zobaczylem ile kosztuja nasiona prawie zemdlalem ile moze koszyowac kilka kilo rzepaku ? Rozummiem do ok 20 zl za kilo ale nie wiecej te nasiona chyba ze zlota sa

Armand    24

populacyjne kupisz juz za 300 zl brutto na 3 ha a mieszaznce nawet za 1260zl no to jest przesada

Czy ma sens porównanie że coś kupisz "od" - podanie najniższe ceny a "do" - podanie najwyższej?

U nas dostępna jest Kana od 255 zł netto (cena podstawowa, od której można uzyskać rabat do -35zł/j.s.), natomiast z mieszańców - np Visby od 745 zł netto (rabat do -35 zł plus premia 20 zł). Polecam obie (i inne nasze), a wybór zależy od wielu czynników.

Pozdrawiam.

Sialem raz rzepak ze swoich nasion i zastanawiam sie w tym roku jak zobaczylem ile kosztuja nasiona prawie zemdlalem ile moze koszyowac kilka kilo rzepaku ? Rozummiem do ok 20 zl za kilo ale nie wiecej te nasiona chyba ze zlota sa

Proszę wyhodować za 20 zł jakiegokolwiek mieszańca... to na prawdę nie jest takie proste.

Jeśli coś tańszego to polecam odmiany populacyjne z HR Strzelce. Nasiona zaprawione dodatkowo nawozem donasiennym Primus L.

Pozdrawiam.

pep14    1

W jaki sposób zaprawić rzepak nupridem jeżeli ma być tylko 3,4 ml na 1 kg nasion ?

scoffer    1140

Czy ma sens porównanie że coś kupisz "od" - podanie najniższe ceny a "do" - podanie najwyższej?

U nas dostępna jest Kana od 255 zł netto (cena podstawowa, od której można uzyskać rabat do -35zł/j.s.), natomiast z mieszańców - np Visby od 745 zł netto (rabat do -35 zł plus premia 20 zł). Polecam obie (i inne nasze), a wybór zależy od wielu czynników.

Pozdrawiam.

Proszę wyhodować za 20 zł jakiegokolwiek mieszańca... to na prawdę nie jest takie proste.

Jeśli coś tańszego to polecam odmiany populacyjne z HR Strzelce. Nasiona zaprawione dodatkowo nawozem donasiennym Primus L.

Pozdrawiam.

Rzepaki populacyjne sprzedawane są po ok 40-50 zł/kg , natomiast mieszańce w cenie ok 100 i więcej za kg.

Przy plonie plantacji nasiennych na poziomie 3 ton materiału siewego , myslę że dobrze nas walą w kakao.

Ztresztą na pozostałych nasionach tak samo.

Witam.
11.08 znajomy wysiał rzepak odmiana vizbi :-)
Co sądzicie o tak wczesnym terminie siewu?

Edytowano przez marcinmateusz

BIGAGRO    11

Witam.

11.08 znajomy wysłał rzepak odmiana vizbi :-)

A w jakim regionie?

Maniek101    102

Witam.

11.08 znajomy wysłał rzepak odmiana vizbi :-)

Gdzie wysłał ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się