Skocz do zawartości

Polecane posty

Lider19    32

Chyba żyje ,daj mu część N i zobaczysz i tak nie masz co stracić a nawóz ,w razie czego ,będzie pod następną roślinę.

globus512    17

Patrząc po roślinie słabo się rozwinął na jesień już , ale powinien żyć. 300kg saletry i będzie dobrze

masa24    55

przeciez ped glowny ewidentnie zyje, straciles tylko liscie.   napewno zostawienie przynieie wiecej korzysci niz przesianie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

mat93    30

ja tak z innej beczki mam już 3 raz pod rząd zasiana pszenicę ,mam słabe gleby 4 i 5 klasa , chcę zaryzykować zasianie rzepaku co tym myślicie warto spróbować ?

Wojteslaw    1

Siej śmiało jest coraz więcej odmian na słabsze gleby. Może rekordu plonu nie będzie ale na pewno zboże po będzie dużo lepsze

Konario    1

ja tak z innej beczki mam już 3 raz pod rząd zasiana pszenicę ,mam słabe gleby 4 i 5 klasa , chcę zaryzykować zasianie rzepaku co tym myślicie warto spróbować ?

pewnie że możesz siać 4 klasa dla rzepaku jest jak najbardziej ok, a i na 5 da sobie radę korzeń palowy dobrze wyciąga wszystko nawet i z 5 klasy

Panowie pytanie co do regulatora wzrostu i fungicydu, na jesień poszło tebu w dawce 0,6 bo tyle miał liści, ilość liści=dawka. Czy na wiosnę, mogę zdublować to w dawce 1l czy raczej nie dublować substancji? Na korzyść przemawia fakt że jest tanio i ma dobre działanie grzybobójcze jak i regulacyjne.

Z tego co wiem to lepiej nie dublować tych substancji, a nie lepiej polecieć Toprexem, a Tebu zostawił byś sobie na przyszły rok?

mieto35    2

to powiem wam że ładne kółeczko zjadły, ja to mam pech pierwszy raz rzepak , na jesień walka ze śmietką , teraz znowu myszy ,można je jakoś podtruć, myślałem żeby nasypać trutki w te dziury co o tym myślicie ?

ogar118    62

Kiedyś tak robiłem. Proponuję trutkę w postaci pszenicy wsypać do dziur. Granulat się nie nadaje.

tomek73    186

Ja kupowałem pszenicę zatrutą jakimś fosforanem lub czymś podobnym, jakieś 10 zł/kg, rewelacja, a po granulacie nie zbyt dobre efekty.

Lider19    32

Stan rzepaku na 10 IV oceniam na zadowalający  nie pryskany na chowacza ani na słodyszka.

Wojtek987    61

Mi się podoba, obsada jest :)  Według mnie początkiem kwitnienia to rzepak wygląda najgorzej. Taki pojedynczy badylek z paroma płatkami  ;)  

kamils    4

Jak myślicie 13kg mocznika i 6kg siarczanu mogło poparzyc rzepak bo coś górne liście pozwijalo? ? Do tego na grzyba, robak i odżywka ale to chyba ten mocznik chociaż to trochę dziwne ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się