Skocz do zawartości

Polecane posty

krychu    43

10 stopni musi być aby odżywka dobrze działała. Jeśli rzepak jest słaby to tylko saletrą, natomiast gdy liście są dość pokaźne wtedy jechać mocznikiem dolistnie. Ja zastosowałem saletrę i jeszcze pójdzie mocznik dolistnie. Wkońcu zaczęło trochę padać może coś wyda w żniwa.

XTRO    160

nie dawaj, saletra uwodni komórki i jak przyjdzie przymrozek to je porozsadza.

tak jak proponuje Losktos daj mocznik dolistnie - dużo lepsze rozwiązanie

ok, tak zrobię, dodam do tego siarczan i bor.

Dzięki za rady :)

Wiadomość z agroFakt.pl

miniek    0

Trochę zachorował- sucha zgnilizna kapustnych.

hmm. może i tak. Tylko nie powinno być widać zarodników na tych poschniętych plamach? A nic tam nie ma. No i druga kwestia to, ze materiał siewny kwalifikowany, zaprawiony i brak monokultury :/

Nic dziś idzie grzybówka i pełny pakiet odzywek ;)

szymon91    8

witam panowie zauważyłem u siebie w rzepaku że pojawiła się biała larwa i nie wiem jakim środkiem zwalczyć tego szkodnika 

Śmietka Kapuściana, bardzo trudna w zwalczaniu.

Trochę się ociepliło, sporo rolników skraca rzepak. Nie zapominajcie o mikro, szczególnie borze i molibdenie (elvita rzepak). Szkodniki od nowa się pojawiają. Tylko żeby nikomu nie przyszło do głowy mieszanie boru z chloropyryfosem. Bor podnosi pH wody do ok 8, w takim pH chloropyryfos jest niestabilny.

pabloooo    13

no problem ze śmietką masakryczny, ale głownie na plantacjach w bardzo dobrej kondycji, gdzie rzepak wyrośnięty. Ja pryskam teraz odpowiednikiem Bi Nowy + perytroid  bo temperatura nie rozpieszcza 

Renault9514    49

witam,

część rzepaku (tą lepszą) opryskałem galera 0,3 + metazanex 1,5 ale na części rzepak nie nadaje się do pryskania bo jest za mały.... czy mogę wiosną go opryskać tą mieszaniną?? czy lepiej teraz ?? ale nie wiem czy go nie przypali w niektórych miejscach ma tylko 2 liście...chyba lepiej poczekać do wiosny i już go nie mordować ?? ;)

szymon91    8

witam mam proźbe mógł byś napisać jakie to konkretnie opryski stosowałeś?

no problem ze śmietką masakryczny, ale głownie na plantacjach w bardzo dobrej kondycji, gdzie rzepak wyrośnięty. Ja pryskam teraz odpowiednikiem Bi Nowy + perytroid  bo temperatura nie rozpieszcza 

mam proźbe mógł byś napisać jakie środki stosowałeś mam ten sam problem

pabloooo    13

dawałem Markiza  400 EC i Scherpe zwykły perytroid, jak zadziała zobaczymy. A czym zwalczyć koledzy krzywoszyja polnego, mam tego dziadostwa na polu od groma, a pryskane było wcześniej 0,25 l/ha Navigator + 0,21l/ha Naspar + 1,8 l/ha Butisan Star , wszystko padło tylko właśnie krzywoszyj i mlecz polny zostawiło

Edytowano przez pabloooo

masa24    55

witam,u was ktos stosuje zruszanie korzeni rzepaku jakimis opielaczami?  w mojej okolicy jeden gosc posial rzepak w rzedach okolo 30 cm, siewnikiem do burakow z nawozeniem przy siewie, a potem jechal jakims opielaczem w tych rzedach i zruszal korzenie

spotkaliscie sie z czyms takim?

lesbycool    12

A do jakiej fazy można mu zapodać 15 kg mocznika i pytanie jakie % stężenie magnezu i boru ?

ja tam dawałem 20 kg mocznika 10kg siarczynu magnezu i 2 l boru na ha pryskam po 300 litrów rzepak faza 6 liści

milanreal1    290

witam,u was ktos stosuje zruszanie korzeni rzepaku jakimis opielaczami?  w mojej okolicy jeden gosc posial rzepak w rzedach okolo 30 cm, siewnikiem do burakow z nawozeniem przy siewie, a potem jechal jakims opielaczem w tych rzedach i zruszal korzenie

spotkaliscie sie z czyms takim?

Metoda z poprzedniego wieku, czyli okrywanie szyjki korzeniowej glebą żeby lepiej zimowała.

masa24    55

a co sadzicie o siewie rzepaku siewnikiem do burakow z jednoczesna alikacja nawozu, ma to sens?

Zbigniew3003    18

pabloooo ja również mam problem z krzywoszyjem polnym. W firmie Osadkowski poradzono mi Navigator w dawce 0,3l była to faza liścieni. Minęło 2 tyg. i nic.Szkoda było kasy-teraz ma 3-4 liście.Zaraz po siewie opryskane było metazanexem+chlomazon.

thug    196

w firmie osadkowski nie wiedzieli co poradzić tam sami profesorowie od uprawy przecież 

na ten chwast tylko chlomazon  i petoksamid doglebówka 

a navigator tego nie ruszy za chiny 

milanreal1    290

Profesorowie? I dziwnym  zbiegiem okoliczności zalety ich programu ochrony pszenicy były bliźniaczo podobne do moich zdań które napisałem na forum rok wcześniej :D Ale co tam, może zbieg okoliczności.

thug    196

to był oczywiście sarkazm ale oni tam za takich się uważają 

Maniek101    103

normalne to , że po mrozie gdzieś -7 rzepak się jakoś skurczył i liście się położyły ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Żniwa rzepakowe trwają ale już za kilkanaście dni zaczną się przygotowania pod nowy sezon i siew rzepaku. W związku z tym, że nie można stosować zaprawa posiadających substancje czynne: imidachlopryd, tiametoksam lub chlotianidyna - z grupy neonikotynoidów, należy pomyśleć o monitorowaniu upraw rzepaku od razu po siewie. Pozwoli to na szybkie wykrycie szkodników i wykonanie zabiegu chemicznego. Do tego zadania wykorzystujemy żółte naczynie, wabiące szkodniki. 
      Macie już jakieś doświadczenie z taką pułapką?

Zdjęcie zrobione wiosną tuż po wznowieniu wegetacji, jesiennych obserwacji do tej pory nie prowadziłem.

• Przez eurasty
      Witam jestem poczatkującym rolnikiem z Dolnego Śląska mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać 4.5 ha rzepaku. Chciałbym abyście podzielili się za mna swoim doświadczeniami w uprawie tej rośliny( odmiana, nawóz, oprysk, plon,opłacalnośc, nakład) posiadam gleby I,II,IIIa. Jestem nastawiony na plon powyzej 4 ton czy to realne?
    • Przez Welson
      Witam. Kiedy lepiej uprawić po rzepaku: kiedy zakiełkuje czy od razu po skoszeniu? Jak wy robicie?
    • Przez Walter1944
      Witam forumowiczów,
      jaki środek polecacie na samosiewy rzepaku w truskawce, które są bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam